Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

wisnia80, Tak zmieniłam ponad tydzień temu dawkę ze 100 na 150 mg. I od tego czasu jest biegunka, osłabienie, samopoczucie takie jak przy grypie. Jak zaczynałam brać Setaloft 2 miesiące temu, nie miałam ani jednego uboka... :?

 

No to juz wszytko jasne :-)

Zgadzam sie z wisnia chyba po raz pierwszy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minął 2 tydzień odkąd biorę sertre(50 mg) i jest tragicznie.

boje się ludzi, nie otwieram drzwi, nie odpisuje na wiadomości, mam potworne lęki wśród tłumu. wszystko mnie wkurvia, najchętniej siedziałabym zamknięta w pokoju. jeszcze dodatkowo te ostre słońce źle na mnie działa.

a jak na złość same problemy ostatnio, a w czwartek mam rozmowę o pracę i chyba wezme benzo chociaż jestem przeciwnikiem.

koncentracja i pamięć -1. chociaż wcześniej też było źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore mikroskopową dawke bo chciałem uniknąć skutków ubocznych a jest nasilenie lęków w 3 dniu a tez mam rozmowe o prace w tym tygodniu, wchodzenie na SSRI to jest jakaś droga krzyzowa, znów inne co nie dają takich objawów to nie działaja i taka jest z tym zabawa :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow motion,

niepokojące jest to ze po 2 tygodniach to nie przechodzi, ja mialem nadzieje ze mi minie po paru dniach, kiedys bralem sertre i nic takiego nie było na początku ale teraz mam chyba inny stan wyjściowy i wszystko czego nie wezme nasila lęki, ciekawe czy ona na nerwice dziala w ogole bo ja bralem na depresje wczesniej, Ty na co dostalaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Głównie na lęki, ale i depresje. Mój prywatny farmaceuta zapewnia, że tak może być i, że przejdzie. Zresztą on też na początku miał uboki po sercie, a teraz funkcjonuje bardzo dobrze, więc jest nadzieja.

 

Na dodatek teraz nie mam możliwośći, żeby zamknąć się w domu bo ciągle coś jest na mojej głowie i trzeba załatwiać. Na zewnątrz po mnie tego nie widać, ale w środku mam jeden wielki sajgon. Teraz też wróciłam do domu i cała spocona z nerwów jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przywitam się bo jestem tutaj nowy.

 

Moja "choroba" zaczęła się z 5 lat temu miałem problemy na początku z niepokojem wewnętrznym, potem zaczęło mnie boleć coś nad zębami-takie napięcie, jakby ucisk bardzo męczący. Przez 2 lata chodziłem po różnych lekarzach z tym bólem: neurolog, dentysta, chirurg szczękowy, laryngolog itp...Męczył mnie ciągły ból-jedynie ból taki tępy ucisk-napięcie... podejrzewałem już nawet neuralgię-ale zrobiłem rezo całej głowy i wszystko ok...potem już zdesperowany poszedłem do mojego dobrego internisty i wnet przypomniało mi się że to wszystko zaczęło się po lękach wywołanych rozstaniem z dziewczyną...potem był juz tylko ból z którym się srałem 4 lata..on zapisał mi Asertin 50mg .Czyli od listopada brałem 50 mg asertinu,czułem się fatalnie oprócz bólu pojawił się silny lęk momentami no i obniżony nastrój (innych skutków ubocznych nie miałem), ale cały czas miałem mówione że to normalne i to potrwa nawet kilka miesięcy zanim wszystko zacznie działać, więc walczyłem.poszedłem potem do psychiatry zwiększył mi do 100 potem do 150 a na końcu do 200mg bo słabo działało (wszystkie zwiększenia w odstępach 2 miesięcy) i był lęk. Przy 200mg zamienił na Zoloft i dodał depactine. Mówił mi że to typowa nerwica.... Było lepiej ale różnie więc w końcu zdecydowałem się uderzyć w duże P czyli znanego profesora psychiatrii. Zostawił mi 200 mg zoloft i dodał lamitrin2x 50 mg-stwierdził że to nawracające epizody depresyjne a depresja maskowała się pod bólami, a jak zacząłem brać leki to się "zdemaskowała" No i tak zaczęło się poprawiać od maja bóle i lęki ustawały, miałem jescze taki epizod że klika dni słabo się czułem psychicznie ale to z 4 dni-płaczliwość itp, ale było to spowodowane ostrym opierdalem i reprymendą od szefa(więc jak stwierdził profesor to nie depresja). A tak było dobrze...było.. Czyli od listopada do kwietnia czułem się źle a potem średnio, a od maja do 1 września dobrze... A czemu? byłem 8 sierpnia u niego na kontroli i zdjął mi 50 mg zoloftu i zamienił na asertin (bo tańszy) czyli brałem teraz 150mg asertin i 100mg lamitrin.. od tamtego czasu czyli 8 sierpnia do 1 września było dobrze...no i niestety :( od tego dnia znowu męczą mnie te bóle od których wszystko się zaczęło...ogólnie czuje się dobrze tylko strasznie męczy mnie ten ból :( jest już dwa tygodnie i nie wiem co robić... chciałem też sam zejść trochę z tego 200 mg, no ale widzę że to nie był dobry krok...

 

1)Co sądzicie? czy zejście po 5 miesiącach z dawki 200mg na 150 to zły pomysł? i czy trzeba jeszcze czekać??? bo w sumie te 200mg nie szkodziło mi niczym...

 

Ja i tak cały czas twierdzę że nie mam depresji tylko nerwice lękową-a podobno SSRI jest dobra na lęki..

 

2)no chyba że znacie coś na somatyzację??bo tak na prawdę mam z tym problemy a nie z depresją..

 

3) czy zmiana z zoloftu na asertin mogła coś pogorszyć??

 

4) czy czekać bo organizm musi się przyzwyczaić do mniejszej dawki???? (w co raczej nie wierze.. :( )

 

Teraz nie wiem co robić bo jestem w ciemnej pupie, jechać do niego i wracać do 200mg zoloftu? jeśli tak to czy ja nigdy nie będę mógł zmniejszyć dawki???

 

Pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi kolegów i koleżanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×