Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem "Miasto 44" i film zrobił na mnie duże wrażenie. Od strony wizualnej i dźwiękowej jest świetnie, sceny walk przedstawione bez kompleksów, dudni, kule świstają, działko plot. przebija ścianę budynku. Niemcy mówią po niemiecku i nie są idiotami idącymi pod gniazdo karabinu maszynowego jak w amerykańskich produkcjach. Niemiecki łotr rozstrzeliwujący ludzi w szpitalu budzi autentyczną odrazę i strach. Co bardzo ważne Komasa świetnie przedstawił śmierć, nie jako umieranie rumianego młodzieńca w ramionach sanitariuszki, a urywane kończyny, wylewające się flaki i ciała, ruszające się jak lalki pod wpływem walących w nie kul. Kolejny ważny punkt to brak bohaterstwa i w miarę wierne oddane zmieniającej się sytuacji wraz z postępującą zagładą miasta. Każdy z biegiem czasu zaczyna myśleć o własnym tyłku, rozkazy idą w niwecz itd. Trochę drażni wątek miłosny, ale to mogę darować. Podsumowując 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie Polecić jakieś fajne Polskie filmy? bo Jedynie oglądałem " Dzień świra " 13 posterunek :)

 

Hej! Jest dużo polskich filmów wartych uwagi, ale te, które mi się nasuwają :

 

" Kto nigdy nie żył "

" Plac Zbawiciela"

" Wszystko będzie dobrze"

" Jestem Twój"

" Wszystko co kocham"

" Bejbi blues"

" Drzazgi"

" Pręgi"

" Huśtawka"

" Hel"

"Chaos"

"Sala samobójców"

"Jasminum"

" Pianista"

i można by tak wymieniać i wymieniać. Większość z tych filmów, jeśli nie wszystkie, to dramaty psychologiczne. Na prawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midori, pewnie to nie jest jakieś arcydzieło filmowe, fabuła nie jest skomplikowana i zawiła, a sam temat również dość banalny, ale jednak mimo wszystko jest w tym filmie coś, co sprawia, że jak go widzę, to chcę obejrzeć. Mam ogólnie słabość do Jakuba Gierszała. Fajny chłopak, skromny, inteligentny i baaardzo przystojny. Lubię też w sumie Romę Gąsiorowską. Więc to pewnie dlatego zaliczam ten film do względnie udanych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, osobiście nie oglądałem ale podobno Infernal Affairs jest bardzo dobre.

Z azjatyckiego kina mogę spokojnie polecić Raid, Raid 2 i Oldboy. A jeśli ktoś lubi poryte filmy to Ichi the Killer. Seria Police Story to lekkie komedie akcji z Jackie Chanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrec, pamiętam go, grał rolę kucharza, taki grubasek. Wiem, że nie żyje, to był chyba wypadek samochodowy. Szkoda wielka...

 

-- 03 paź 2014, 23:28 --

 

Nie oglądam seriali, ale był taki jeden, w dodatku komediowy i w dodatku mnie śmieszył (to chyba jedyny serial, który był śmieszny) brytyjski serial "Co ludzie powiedzą" :D I ten obleśny Powolniak, w tym zmiętolonym, brudnym podkoszulku...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywy 4, to dla mnie klasyka. Nie pamiętam ile już razy oglądałam powtórki.

 

"-Ja pana pociągnę do odpowiedzialności.

-To ja pana pociągnę."

 

"-...i jak to wygląda? Jak gówno w lesie"

 

"...połóż się z dziadkiem do kołyski i mów mu na ty; ty cieciu jeden"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×