Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Meg1985, Meg1985 nie łamię, a przynajmniej nie złamię (mam nadzieję;)) :D .

Zasugeruję zwiększenie dawki, bo jestem ciekawa czy mi to pomoże, skoro mniejsza dawka jakoś działa to większa może coś jeszcze więcej zrobić.

Myślę tez o tym czy wieksza dawka nie będzie się równać problemom ze snem. Teraz budzę się ok 7.00 (kiedyś nie do pomyślenia), co mi raczej odpowiada, bo nie marnuję tyle czasu na spanie i łatwiej mi gdzieś zdarzyć :mrgreen: , ale nie chciałabym żeby to przechyliło się w drugą stronę, czyli problemy z zaśnięciem i co chwila pobudka w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tygodniach odkąd wskoczyłem na 50mg z 37,5mg czuję się gorzej i tradycyjnie to dużo gorzej pojawia się dokładnie po 3 tyg od zwyżki, jak w zegarku...Pierwszy tydzień z kolei było nawet nieco lepiej. I powiedzcie jak tu nie kroić tabletek? :bezradny:

 

-- 12 wrz 2014, 20:32 --

 

To nie jest normalne, pie.dolę takie męczenie się, czuję się momentami jakbym miał oszaleć. Może faktycznie mam jakiegoś "bordera" albo "czada". I tak reaguję nie tylko na sertę ale na inne SSRI. Gdyby nie lamo i miansa, które to koją fajnie późnym wieczorem to bym chyba z balkonu wyskoczył i się nieźle połamał :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, mogę Cię poratować jakby co. Ostatnio też mi brakło, to podzieliłam, tak, żeby każdego dnia coś wziąć. To chyba lepsze niż branie pełnych dawek, a potem pozostanie na kilka dni bez leku. Także ja tak podzieliłam, że kilka dni brałam 50 mg, i po 75 mg. Samopoczucie miałam w tych dniach trochę gorsze.

 

Tańczący z lękami, a może warto przeczekać ten okres, nawet jak jest na prawdę bardzo ciężko, np. ratując się benzo? Ale wrażliwa z Ciebie bestia :D Jestem ciekawa czy zmniejszyłeś.....

 

-- 13 wrz 2014, 12:14 --

 

Kochani ja mam problem innego typu. Już z dobry tydzień biorę 150 mg. sertry i od kilku dni mam biegunkę!!!!!!

Jak brałam 50 i 100 mg. nie było tego problemu. Bardzo się niepokoję, bo ja nie wyobrażam sobie odstawić teraz tego leku. Staram się wyjechać do pracy do Niemiec, już załatwiam wszystkie formalności, tłumaczę dokumenty itd. I nie mogę teraz odstawić, bo wiem, że bez tego leku będzie mi strasznie ciężko. Co mam robić? Czy to możliwe, że objawy uboczne odzywają się po 2 miesiącach od zaczęcia brania leku?

 

Dodam, że w kwietniu zaczynałam od fluoksetyny, ale właśnie ze względu na problemy jelitowe ( trochę innego typu) musiałam lek odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, mogę Cię poratować jakby co. Ostatnio też mi brakło, to podzieliłam, tak, żeby każdego dnia coś wziąć. To chyba lepsze niż branie pełnych dawek, a potem pozostanie na kilka dni bez leku. Także ja tak podzieliłam, że kilka dni brałam 50 mg, i po 75 mg. Samopoczucie miałam w tych dniach trochę gorsze.

 

Tańczący z lękami, a może warto przeczekać ten okres, nawet jak jest na prawdę bardzo ciężko, np. ratując się benzo? Ale wrażliwa z Ciebie bestia :D Jestem ciekawa czy zmniejszyłeś.....

 

-- 13 wrz 2014, 12:14 --

 

Kochani ja mam problem innego typu. Już z dobry tydzień biorę 150 mg. sertry i od kilku dni mam biegunkę!!!!!!

Jak brałam 50 i 100 mg. nie było tego problemu. Bardzo się niepokoję, bo ja nie wyobrażam sobie odstawić teraz tego leku. Staram się wyjechać do pracy do Niemiec, już załatwiam wszystkie formalności, tłumaczę dokumenty itd. I nie mogę teraz odstawić, bo wiem, że bez tego leku będzie mi strasznie ciężko. Co mam robić? Czy to możliwe, że objawy uboczne odzywają się po 2 miesiącach od zaczęcia brania leku?

Moze to nie od leku, moze to grypa jelitowa, a muli cie i jestes oslabiona troche??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, co Ty wiesz o spaniu!

 

chyba jednak do sertry powinni dodawać coś na rozluźnienie

 

do Paro ( branej w wyższych dawkach ) tez powinni dodawać coś na rozlużnienie . A jak nie dają ( bo najcześciej nie dają , bo nawet nie wiedza ,że SSRI spinają mięśnie i mózg ) wtedy należy samemu brać środki zaradcze . Jaki ja byłem głupi ,że wczesniej na to nie wpadłem i ,,, teraz biorę Baclofen , a jak mnie mocniej ściśnie Cwierć tabkletki Mydocalmu . I powiem Ci Piękna ,że pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, tak się dziwnie składa, że właśnie dzisiaj sikałem z obu stron :P Tak potężnej biegunki nie miałem od lat...ale mam to w... dupie ;) . Gorzej jak głowę Ci rozsadza od środka, tego już nie potrafię wytrzymać. Właśnie odbywam naradę lekarską w swoich myślach, padają różne propozycje: m.in podwyżka lamo, zwiększenie miansy lub kweta. Cały czas jednak jury nie jest jednogłośne :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to już kilka dni, czuję, że mnie to osłabiło, dziś chciałam iść biegać, ale czarno to widzę...wzięłam loperamid, oby przeszło..... :?

 

-- 13 wrz 2014, 17:37 --

 

Wciąż na 200 mg sertry. Im dłużej ją biorę tym jest coraz lepiej. :D

 

 

A nie masz problemów ze spaniem na tak dużej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, mogę Cię poratować jakby co. Ostatnio też mi brakło, to podzieliłam, tak, żeby każdego dnia coś wziąć. To chyba lepsze niż branie pełnych dawek, a potem pozostanie na kilka dni bez leku. Także ja tak podzieliłam, że kilka dni brałam 50 mg, i po 75 mg. Samopoczucie miałam w tych dniach trochę gorsze.

 

Eh chyba i tak nie mam innego wyjścia. Dzisiaj już wziełam 50 i niestety do 20.09 będę musiała tak robić. Na 21.09 zostawię sobie ostatnie 100 i ciekawe jak po taki czymś wejdę na wyższa dawkę :roll: .

 

Mam nadzieje ze jakoś to będzie, bo właśnie zaczęłam pracować i boję sie że przez brak odpowiedniej dawki wszystko zawalę :hide: .

W pracy jeszcze jako tako, choć czasami trudno mi sie skupić, a w domu wszystko mnie wkurza.

Eh, ktoś tego wreszcie nie wytrzyma, albo ja albo domownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz problemów ze spaniem na tak dużej dawce?
Ja też przez długi czas brałem 200mg i spałem dłuugo (myślę że to wydłużenie snu to raczej przez nerwicę niż leki). Po dwóch latach zacząłem czasami się wybudzać ok 7 rano i potem nie mogłem usnąć przez jakiś czas i cały dzień byłem nie wyspany. Wtedy zszedłem na 150mg i raczej nie mam z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, ja więcej niż 2 nie zrobię:) Generalnie mojej jelitówki ciąg dalszy, jestem osłabiona, bolą mnie mięśnie, muszę to przeczekać...

 

Ponawiam pytanie, czy można mieć objawy uboczne sertry dopiero po 2 miesiącach odkąd się zaczęło przyjmować lek?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, ja więcej niż 2 nie zrobię:) Generalnie mojej jelitówki ciąg dalszy, jestem osłabiona, bolą mnie mięśnie, muszę to przeczekać...

 

Ponawiam pytanie, czy można mieć objawy uboczne sertry dopiero po 2 miesiącach odkąd się zaczęło przyjmować lek?????

Meg to jednak jelitówka?? ile czasu jestes na 150m sertraliny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw fajnie uspokoi, zamuli a później pobudzi. Te leki działają zupełnie inaczej w zależności od tego, czy to 1, 10 czy 40 dzień terapii i dlatego tak trudno ocenić ich działanie

na to licze, mam nadzieje ze chociaz ze 3 miesiace bedzie dobrego dzialania bez skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, ja więcej niż 2 nie zrobię:) Generalnie mojej jelitówki ciąg dalszy, jestem osłabiona, bolą mnie mięśnie, muszę to przeczekać...

 

Ponawiam pytanie, czy można mieć objawy uboczne sertry dopiero po 2 miesiącach odkąd się zaczęło przyjmować lek?????

 

 

Zmieniałaś dawkę? Moim zdaniem przy każdej zmianie dawki pojawiają się uboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×