Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak kochac osobę z depresją???


zaniepokojona

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, liczę na Waszą pomoc. Pół roku temu poznałam pewnego chłopaka, bardzo sympatycznego, dobrego, uczynnego, później okazało się że ma depresję, z którą zmaga się już od 15 lat. Bierze leki, chodzi regularnie na wizyty do psychiatry, ale to chyba mało mu pomaga, bo nadal ma te gorsze okresy, kiedy pojawiają się myśli samobójcze, brak apetytu, ogólne rozbicie, poczucie presji... Kocham go, ale nie wiem jak mu pomóc, nie wiem nawet jak z nim rozmawiac kiedy przeżywa ciężkie chwile. Boję się o niego, że zrobi sobie krzywdę, że w końcu odbierze sobie życie naprawdę. Nie potrafi mówic o swoich uczuciach wprost, jedynie w rozmowie przez internet wyjawia wszystkie swoje uczucia i lęki. Tylko w taki sposób tez potrafi wyznac co do mnie czuje, w rzeczywistości jest mu juz znacznie trudniej. Początkowo mi to nie przeszkadzało, ale teraz kiedy jesteśmy ze sobą blisko chciałabym żeby mówił mi wprost o swoich uczuiach. Z drugiej strony nie chcę wywierac na nim zadnej presji, nie chcę go osaczac, ale nie ukrywam że jest mi ciężko, czuję się bezsilna, bezradna, że nie potrafię mu pomóc. Sama jestem bardzo wrażliwą osobą. Najgorsze że on teraz bardzo schudł, ma problemy ze zdrowiem, nie może pic alkoholu a mimo to czasami łamie ten zakaz. Tak bardzo chciałabym mu pomóc, ale nie wiem jak. Czy w ogóle mogę mu pomóc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaniepokojona, jeśli zależy ci na nim, i chcesz mu pomóc, to po prostu bądź z nim w najcięższych chwilach... nawet jeśli on nie chce nic mówić, to może potrzeba mu czasu na to, na pewno ważne jest dla niego to ze ma kogoś na kim może polegać... na siłe raczej nic nie można robić, może spróbuj z nim porozmawiać o tym wprost, o czym tu napisałaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×