Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć witam, czy bierzecie coś osłonowego na żołądek, biorąc miesiącami antydepresanty? Bo tak się właśnie zastanawiam czy czegoś nie dorzucić i czy te leki mają bardzo negatywny wpływ na ukł. pokarmowy...

 

Biorąc latami sertraline+inne leki nie brałem nigdy nic osłonowego nie są bardzo negatywne zwłaszcza że te leki bierze się przelwekle.Jeśli nic złego nie odczuwasz ze strony układu pokarmowego to nie ma co się martwić i dać sobie spokój :) Czasem miałem zgagę po lekach pieczenie przełyku ale to chyba od kwasu walproinowego przeszło po odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowione, na następnej wizycie pod koniec września mówię doktorowi że zmieniamy na sertralinę, paro daje radę i czuję się całkiem dobrze, nie muli mnie, nie tyję (jest na odwrót, straciłem na wadze biorąc ją), na lęki działa świetnie. Ale biorąc srtralinę ewidentnie byłem bardziej ożywiony i zmotywowany, więcej mi się chciało i teraz kiedy niedługo wracam do pracy, na pewno będzie lepszym lekiem dla mnie niż paro. Myślałem też ewentualnie o braniu fluoksetyny w wyższych dawkach, rzędu 60-80mg zamiast paro, ale zasugeruję mu mocno sertralinę i tylko gdyby nie chciał się zgodzić, wspomnę o fluo. Jeden i drugi lek bardziej mnie ożywiał i motywował niż paro, na sertrze wprawdzie nieco zwiększony lęk, ale napęd lepszy. Biorąc jednocześnie amisulpryd i miansę (która bardzo dobrze na mnie działa) wierzę że zwiększony lęk po sertrze tym razem nie wystąpi. Zastanawiam się tylko czy zacząć od wejścia na 100mg jak brałem kiedyś przez 5 miesięcy, czy wyżej. Ale wydaje mi się że 100 to dawka optymalna dla mnie, kiedy biorę jeszcze 2 inne leki, przede wszystkim miansę która podbije działanie SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyję, nie mam wagi w domu ale wyraźnie widzę że nabrałem parę kilogramów jak nic. Nie przeszkadza mi to bo ostatnio za mocno schudłem przed braniem miansy i chciałem nawet utyć trochę. Gorzej, że wszystko mi idzie w bebech a nie jak bym chciał ręce, twarz itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, teraz jest na forum jako ciasnywiesiek997 :D

:lol::lol::lol: Przyszło mi to nawet do głowy, ale szukałam jakiegoś potwierdzenia, bo nie przedstawił się nowym nickiem.

A ja już się przyzwyczaiłam do "Chada".

 

CiasnyWiesiek997, jesteś gejem? :)

 

nie widać po avku? :lol:

 

A to wyjaśni mi ktoś, bo też nie jestem w temacie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego ze jest speed na sertralinie :pirate:

 

-- 09 wrz 2014, 20:13 --

 

Mam pytanie do osób biorących większe dawki sertry, nie macie problemów ze spaniem? Bo odkąd zaczęłam brać 150 mg. trochę gorzej mi się w nocy śpi, tak niespokojnie, częściej się w nocy budzę....

Nie za duzo dla ciebie te 150mg, ile czasu bierzesz ogólnie sertraline??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób biorących większe dawki sertry, nie macie problemów ze spaniem? Bo odkąd zaczęłam brać 150 mg. trochę gorzej mi się w nocy śpi, tak niespokojnie, częściej się w nocy budzę....

 

mi psychiatra nie chciał zapisać nic na poprawę snu :( A też miałam podobne problemy. W ogóle uznał, że leki poprawiające sen są silnie uzależniające i nie warto a przecież nie chciałam żadnych benzo tylko np jakąś mianse lub mitrę jak inni...

tak przemęczyłam się w sumie rok, teraz schodzę z sertry a wchodzę na stabilizator nastroju i łykam go wieczorem, niby był przepisany na coś innego (lamotrygina) ale w końcu wysypiam się jak dziecko <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śpię w miarę dobrze (zdarzyło się kilka wyjątków).

Dużo zależy od tego jak wyglądał mój dzień, czasami jestem tak zmęczona, że ledwo przyłożę głowę do poduszki już śpię :mrgreen: .

Z reguły jakieś 7-8h (ale jak mam ustawiony budzik to mogę krócej i też nie jest najgorzej)- lubię setrę pod tym względem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×