Skocz do zawartości
Nerwica.com

Antyprawdy życiowe


Gość *Ai*

Rekomendowane odpowiedzi

"Wiem, co czujesz" & "Witaj w klubie!" - usłyszane z ust osoby, którą otacza cała horda znajomych i przyjaciół, która ma wszystko, czego sobie zażyczy i jej największym problemem jest to, że zamiast wakacji w Italii, spędzi wakacje nad polskim morzem :] Krzepiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dasz radę"

"Jakoś się ułoży"

"Musisz się wziąć za siebie"/"Ogarnij się"

"Dla chcącego nic trudnego"

I najlepszy tekst rodzicielki, która nie wie o mojej chorobie "jesteś leserem", "weź się w końcu do roboty" - to już takie mniej życiowe, ale dobijające niczym gwóźdź do trumny

 

-- 04 wrz 2014, 04:42 --

 

Albo tekst najlepszego kumpla, który wie o chorobie "Ty to nie jesteś chory tylko po prostu Ci się nie chce" "Weź się ogarnij"

Czyli standard ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dasz radę"

"Jakoś się ułoży"

"Musisz się wziąć za siebie"/"Ogarnij się"

"Dla chcącego nic trudnego"

I najlepszy tekst rodzicielki, która nie wie o mojej chorobie "jesteś leserem", "weź się w końcu do roboty" - to już takie mniej życiowe, ale dobijające niczym gwóźdź do trumny

 

-- 04 wrz 2014, 04:42 --

 

Albo tekst najlepszego kumpla, który wie o chorobie "Ty to nie jesteś chory tylko po prostu Ci się nie chce" "Weź się ogarnij"

Czyli standard ;)

 

:blabla: Jak bym słyszał swoich ,ludzi mam to samo.Po czasie przestało mnie to wkurwiać i mam na to grubo wyjebane :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pomoc na raka","rak to nie wyrok śmierci","niema ludzi brzydkich są tylko zaniedbani","niepełnosprawny nie znaczy upośledzony","módl się gorliwie do boga ze łzą w oku jak skończysz na oddziale psychaitrii sądowej lub na łożu śmierci jak rodzina o tobie zapomni","rak-to się leczy" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluszowy w kosmosie, wsiądz do samolotu,popatrz w dół i zastanów się czy naprawdę chcesz umrzeć.nie trzeba zaraz zabijać rakiem potencjalnych samobójców żeby narobili w pory i zmienili zdanie.wystarczy akrofobia+stratosfera=zawał serca jak nie zamkniesz oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluszowy w kosmosie, wsiądz do samolotu,popatrz w dół i zastanów się czy naprawdę chcesz umrzeć.nie trzeba zaraz zabijać rakiem potencjalnych samobójców żeby narobili w pory i zmienili zdanie.wystarczy akrofobia+stratosfera=zawał serca jak nie zamkniesz oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, no cóż zawał płuca i gruzlica również powodują krwioplucie ale na zawał płuca schodzi się w kilka tygodni a gruzlica objawia się wysoką 40c gorączką trudną do zbicia a ja żadnego z tych objawów nie mam więc pozostaje nowotwór złośliwy z przerzutami.oddałbym wszystko żeby zamienić to co mam na gruzlicę.ale nie róbmy ot.idąc dalej:

"to nic że czas przemija,miłość nie ustaje","natura umie zabrać się do dzieła","służba zdrowia ","pomoc społeczna","dom pomocy społecznej","zakład opiekuńczo leczniczy","ubezwłasnowolnienie tylko dla dobra pacjenta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"los jest w twoich rękach"

"życie to dar" - to mnie zawsze wkurzało, bo na logikę, to trzeba najpierw istnieć, żeby dostać dar

 

Wiele też bym wpisał tego czego się uczyłem na religii. Ale dla mnie to temat tabu i go unikam. Dlatego, zapomniałem wiele dogmatów.

 

Co do krótkich sentencji, w każdej jest trochę prawdy. Lubię te fiszkowe cytaty z obrazków porozrzucanych po internecie. Tym bardziej jak mają fajne tło.

 

No i dla mnie też antyprawdą jest podział na sztukę wysoką i niską. Mówienie, że ktoś jest muzycznym geniuszem, a ktoś tylko rzemieślnikiem. Wiecie o co chodzi, tym bardziej jak się weźmie pod uwagę sztukę współczesną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, a ja właśnie lubię kulturę masową. Kiedyś robili taki eksperyment, gdzieś to jest na YouTube. Wzięli skrzypka uznanego za jednego z większych geniuszy, gdzie ludzie masowo wykupowali bilety na jego koncert. A potem wystąpił za darmo na ulicy, przebrany za bezdomnego i nikt się nawet nie zatrzymał.

 

Dla mnie sztuka to taka bufonada. Jak masz kwiatek w doniczce to się nie zachwycasz, ale wystarczy że to namaluje jakiś wielki artysta i wszyscy czapki z głów. No ale nie dyskredytuję istnienia sztuki, dla mnie sztuka to coś zrobione z perfekcją i przemyślanie. Niekoniecznie jakaś waza Ming.

 

To dodam jeszcze jakąś antyprawdę.

 

"na to idą pieniądze z naszych podatków"

Stwierdzenie typowego Janusza, albo typowego szwagra. Z jego podatków idzie np. 5 groszy na budowę jakiegoś budynku. A on się buntuje, jakby co najmniej własnymi rękami zbudował Centrum Zdrowia Dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mój absolutny nr 1.- stwierdzenia typu ,,każdy jest kowalem swego losu/wszystko można jak się chce/od Ciebie tylko zależy,jak potoczy się Twoje życie" wiecie o co chodzi?

G... prawda,akurat bez kasy,pomocy rodziców na starcie życiowym i znajomości,nic nie zrobisz. Chyba że ktoś ma ambicje zostać babą klozetową,choć pewnie i do tego trzeba mieć chody,wykształcenie wyższe,znajomość kilku jęz obcych i orzeczenie o niepełnosprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×