Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Kielce] i okolice


didado1

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich kieleckich nerwicowców oraz tych którzy borykają się z innymi problemami dnia codziennego wesołych, rodzinnych, bezproblemowych Świąt Wielkanocnych, aby przyniosły dużo sił i walkę do życia, relaks aby odpocząć od nurtujących myśli i tłamszących emocji oraz mokrego Śmigusa Dyngusa pełnego radości.

 

-- 25 kwi 2014, 20:49 --

 

Witajcie śpieszę Was poinformować, że na 99 % w poniedziałek 5 maja od godziny 17 do 19 odbędzie się I spotkanie nowej młodzieżowej grupy pod szyldem Stowarzyszenia "Razem pokonamy depresję", którą prowadzić będę ja.

 

Dla kogo skierowane jest to Stowarzyszenie ?

Dla osób do 30 roku życia , dla osób cierpiących na depresję, nerwicę , ludzi zagubionych w niełatwym świecie, w którym przyszło nam żyć, przede wszystkim dla ludzi, którzy chcą i próbują walczyć z tym co im psychicznie doskwiera.

 

Nie jestem lekarzem, ani psychologiem, ale zależy mi aby taka grupa wsparcia z pozytywnym myśleniem w tle powstała, Aby powstało miejsce przyjazne z dobrą energią, gdzie będziesz mógł/ mogła porozmawiać o tym co Cię boli, znaleźć wyjście z mogło by się wydawać złej sytuacji.

 

Daję Wam swój czas, możliwość rozmowy, wyjścia z domu, zobaczenia dobrych stron życia, poczucie że będziesz potrzebny i wspólną walkę z tym co w Nas siedzi i nie daje normalnie funkcjonować.

 

Wiem co to znaczy jak świat traci barwy, kiedy nie wiadomo co ze sobą zrobić.

 

Nie zajmujemy się osobami agresywnymi i uzależnionymi od substancji alkoholowych czy używek, niestety nie posiadamy takiej wiedzy, ani kwalifikacji.

 

Na naszych spotkaniach alkohol i używki są zabronione. Zabroniona jest także krytyka i wynoszenie usłyszanych informacji w ramach Spotkań. Myślę, że nie jest to zbyt wygórowana cena za pierwszy krok ku lepszemu, ku zdrowiu i poczuciu się dobrze z samym sobą, we własnej skórze. Nie wejdę "z buciorami" w Twoje życie, ale mogę Ci pokazać, że rzeczywistość nie musi być szara, a poniedziałek nie musi być nie lubiany, że Twój los nie każdemu jest obojętny.

 

Poszukujemy także ludzi chętnych do wolontariackiej pomocy w Stowarzyszeniu. Jeśli zapytacie o korzyść, to nie koniecznie musi być ona finansowa, pomoc drugiemu człowiekowi uskrzydla i daje satysfakcję nieprzeliczoną na żadne pieniądze.

 

Spotkania odbędą się prawdopodobnie w Bazie Zbożowej w Kielcach. O każdej nowości będę informować zainteresowane osoby.

 

W oczekiwaniu na 5 maja z doskwierającym problemem natury psychicznej możecie dzwonić pod bezpłatny telefon zaufania, gdzie porady udzieli Wam Pani Psycholog Natalia Wójcik.

Dzwonić można w następujące dni :poniedziałek 17-19

wtorek i piątek od godziny 16-18

 

pod numerem telefonu 41 367-65-28

 

Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi Stowarzyszenia zapraszam do korespondencji e-mailowej gdzie udzielę odpowiedzi na pytania.

 

klau19ck@wp.pl

 

-- 30 kwi 2014, 13:22 --

 

Zmiana organizacyjna Stowarzyszenia do Walki z Depresją

 

 

Zapraszam serdecznie osoby chcące uczestniczyć w młodej grupie Stowarzyszenia do walki z depresją . Początkowo działać będziemy przy grupie starszych , a co drugi tydzień w osobnej sali. W miarę powiększenia się grupy mamy możliwość zmiany miejsca spotkań. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestniczenia w spotkaniach osoby które potrzebują wsparcia emocjonalnego , rozmowy, mają chęć wspólnie z nami tworzyć ciekawą inicjatywę.

 

Na spotkania zapraszam w każdą środę o godzinie 15:30 do Klubu Seniora przy ul św. Stanisława Kostki 4a (osiedle KSM)

 

Pamiętajcie depresja i nerwica nie pytają o wiek ! Razem możemy pokonać depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chciałabym spytać Was, czy ktoś chodził na terapię do p. Marcina Giemzy, który pracuje ŚCPiE i może podzielić się swoją opinią?

Byłabym także wdzięczna na temat opinie odnośnie innych pracujących tam terapeutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jestem tu nowy. Walczę z nerwicą natręctw.. Jestem z okolic Kielc, ale bardzo często bywam w Kielcach, więc jestem takim prawie Kielczaninem :P Myślałem długo, że jestem sam z takimi problemami, tzn że raczej pewnie nie tyczy się to innych ludzi w moim regionie, ale znalazłem to forum więc... zaznaczam swoją obecność:) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANALITYCZNA PSYCHOTERAPIA GRUPOWA W KIELCACH

/Analiza grupowa/

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII I TERAPII PRZEZ SZTUKĘ

http://www.psychoterapia-muzykoterapia.com.pl

 

Szanowni Państwo!

 

Jest nam niezmiernie miło

poinformować, iż rusza nabór

 

DO

 

2 - LETNIEJ

GRUPY PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ

 

W KIELCACH.

 

Analityczna terapia grupowa to skuteczna metoda psychoterapeutyczna stosowana od wielu lat w państwowych i prywatnych ośrodkach terapeutycznych dużych miast wojewódzkich. Na terenie województwa świętokrzyskiego stosowana jest po raz pierwszy.

 

Polega ona na systematycznych spotkaniach grupowych, w trakcie których uczestnicy głębiej poznają własne problemy. Zakłada się, że grupa terapeutyczna to swoiste laboratorium luster,

w którym uczestnik widzi własne „ja” i przygląda się wyuczonym w ciągu życia wzorcom zachowania społecznego. Proces „leczenia” odbywa się w grupie oraz dzięki niej i dotyczy zmiany dotychczasowych niesatysfakcjonujących sposobów komunikacji.

 

Oferowana terapia kierowana jest do wszystkich, którzy :

 

- przejawiają dolegliwości nerwicowe, depresyjne, zaburzenia osobowości, odżywiania, choroby psychosomatyczne,

- problemy z adaptacją do powstałych w życiu trudności,

- chcą lepiej poczuć się w kontakcie ze sobą i z innymi,

- zrozumieć przyczyny własnych trudności zdrowotnych, w relacji z bliskimi, w szkole/uczelni, w pracy,

- pragną znaleźć partnera życiowego.

 

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w małej 8 - osobowej analitycznej grupie zamkniętej, tj. takiej, w której wszyscy rozpoczynają i kończą terapię w tym samym czasie.

 

Udział w grupie poprzedzony jest 3-4 płatnymi konsultacjami indywidualnymi.

 

OSOBY PROWADZĄCE:

 

dr Izabela Dębicka – psychoterapeuta, tel. 600 817 525

 

mgr Rafał Radulski – psychoterapeuta, tel. 501 845 268

 

CZAS SPOTKAŃ i TERMIN ROZPOCZĘCIA:

 

czwartki, godz. 17.00 – 18.30, okres 2 lat

 

Termin pierwszego spotkania zostanie podany po utworzeniu się grupy.

 

MIEJSCE: KIELCE

 

CENNIK

 

Konsultacje oraz indywidualne sesje terapeutyczne: 80 zł/50 minut

 

Analiza grupowa: 70 zł/90 minut

 

Osoby zainteresowane szczegółami oferty oraz konsultacją terapeutyczną z wybranym terapeutą zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą korespondencyjną na adres: scpitps@o2.pl

 

http://www.psychoterapia-muzykoterapia.com.pl/?psychoterapia-grupowa-nabor%2C77

 

***

 

Terapia prowadzona pod superwizją superwizorów

Instytutu Analizy Grupowej "RASZTÓW"

http://instytut.rasztow.pl/najnowsze-aktualnosci/

 

***

Poniżej zamieszczamy plakat o naborze do grupy; można go wydrukować, bądź przesłać drogą mailową. Będziemy wdzięczni za rozpowszechnianie tej informacji w swoich środowiskach.

 

Obecnie jest to jedyna okazja uczestniczenia w Kielcach w długoterminowej terapii grupowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał dobrego lekarza specjalisty psychiatry to polecam Lek. med. Jan Latała (wizyty prywatne)

 

Centrum Zdrowia Psychicznego BioMed - Jan Latała

Świętokrzyskie Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Choroby Alzeimera

 

Staszica 6/01A (I piętro)

25-008 Kielce

Budynek LUDWIK XXI

 

Telefon:

(41) 241-36-31

883-387-722

 

WIZYTY PRYWATNE w zakresie:

 

- Leczenia Zaburzeń pamięci /w tym choroby Alzheimera/

- Leczenia chorób i zaburzeń psychiatrycznych

- Zaburzeń psychotycznych /schizofrenii i innych/

- Zaburzeń nerwicowych /lękowych/ i adaptacyjnych

- Zaburzeń nastroju, osobowości

- Zaburzeń emocjonalnych

- Zaburzeń snu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś pytał o spotkania. w ten piątek 7 listopada rusza grupa dla młodych Razem Pokonamy Depresję ( nerwica , nie radzenie sobie ze stresem, samotność, czy chęć działania również mile widziana) spotkania odbywać się będą w piątki od godziny 16-18 będziemy rozmawiać poznawać sposoby na radzenie sobie z depresją, do dyspozycji jest pani psycholog, która chętnie wysłucha, pomoże i doradzi zapraszam wszystkich chętnych do Klubu Miniatura mieszczącego się przy ulicy Zagórskiej 65 , bo osiągnąć cel można chęciami i małymi krokami a my staramy się wykonać ten pierwszy krok i pomóc innym oraz sobie nawzajem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×