Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Petek, po trzech latach stosowania nasennie, jest szansa że tak naprawdę one i tak już przestały działać, chyba że systematycznie zwiększałeś dawkę. Jeśli bardzo długo byłeś na tej samej, moim zdaniem będziesz bez nich spał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam miało być ,że biore 4 lata . Biore 2 tabletki po 50 mg czyli 100 mg na noc . Ale od pewnego czasu zmniejszam dawke i jes to ok 75 mg .

 

Czy zauwazyliscie po tym leku problem z cera chodzi mi o przebarwienia ? Czy przebarwienia mogą się pojawić samoistnie po stosowaniu leku ? Czy tylko przez slonce ? Ale ja brałemi i biore na noc to chyba nie przez lek ja na noc biore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek biore kupe lat na spanie, najpierw prawie cala tabletke pozniej polowke, a bywa ze biore i polowke polowki i na mnie dziala nasennie, natomiast ja sie opalam normalnie, oczywiscie z filtrami, nie mam przebarwien ani nic. Na pewno jak macie jakie sproblemy ze skora to trzeba smarowac sie filtrami. Petek, mi lekarz mowil ze nie uzaleznia, ale jak ja odstawiam to i tak mam bezennosc, niemniej nie sadze ze to wina leku tylko taka moja dola :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek biore kupe lat na spanie, najpierw prawie cala tabletke pozniej polowke, a bywa ze biore i polowke polowki i na mnie dziala nasennie, natomiast ja sie opalam normalnie, oczywiscie z filtrami, nie mam przebarwien ani nic. Na pewno jak macie jakie sproblemy ze skora to trzeba smarowac sie filtrami. Petek, mi lekarz mowil ze nie uzaleznia, ale jak ja odstawiam to i tak mam bezennosc, niemniej nie sadze ze to wina leku tylko taka moja dola :mrgreen:

Ile dokładnie bierzesz lat ? No właśnie mi lekarka tez mówiła ze nie uzaleznia wcześniej bralem perazyne ze 3 lata . Czy 100 mg na spanie majac wage 117 kg to dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek może z 12, już nie pamiętam ale sporo...wcześniej brałam chloropernazyne ale wycofali, natomiast ja po odstawieniu chloropernazyny miałam tydzień bole glowy, na chlorprotixen od razu wskoczyłam i jak nie wezme to nic mnie nie boli, ale zaczynam rozmyslac przed snem i nie mogę zasnąć, tak mija, 2,3 w nocy a ja nie spie, a wiadomo ze jak chodze do pracy to musze się wyspiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agusiaww a odczuwasz emocje ? A co z pamiecia i mysleniem ok ?

 

Czy ten lek spowalnia metabolizm ?

Wszystkie neuroleptyki wpływają na emocje, gdy z założenia je spłycają (wyciszają).

Na pamięć i myśłenie to największy wpływ mają choroby (szczególnie schizofrenia) a nie leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swistak chyba ja mam negatywne objawy schizofreniin. Jezdze sobie rowerem. Taki jakis sie naped wkreca. Probuje cos robic z tym. Zagaduje do dziewczyny, a ona mi mowi daruj sobie. No i czuje sie tępy, na myślenie niezle jedzie. To taki jeden wielki brak ukojenia. Zawsze będę wychodził z pozycji ofiary z tym napędem. Zastanawiam sie czy chloroprotiksenu sobie nie brac. Mam 15 mg pare tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chlorprotriksen to ciezki neroleptyk ? i czy w czasie stosowania trudno schudnąć?

 

W sensie neurolepsji - rozumianej jako zablokowanie receptora D2 to jest lekiem słabym. Natomiast ma wyraźne działąnie uspokajajace i poprawiajace sen, niewielkie też p.depresyjne.

Ja na noc biorę i chlorprothixen, i mianserynę i kwetiapinę- w tej mieszance niestety, jak sen mi nie przychodzi, to moja walka z cukierkami jest przegrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chlorprotriksen to ciezki neroleptyk ? i czy w czasie stosowania trudno schudnąć?

 

W sensie neurolepsji - rozumianej jako zablokowanie receptora D2 to jest lekiem słabym. Natomiast ma wyraźne działąnie uspokajajace i poprawiajace sen, niewielkie też p.depresyjne.

Ja na noc biorę i chlorprothixen, i mianserynę i kwetiapinę- w tej mieszance niestety, jak sen mi nie przychodzi, to moja walka z cukierkami jest przegrana.

 

 

Ja właśnie na sen biorę . Ostatnio chciałem zmienić to na hydroksyzynę udało mi się przez 2 tygodnie jechałem na hydroksyzynie ale dziwne rzeczy się dzialy np. strasznie miałem spiete miesnie od kolana w doł ,ze az mnie to zaczynalo bolec i niemoglem tez usiedzieć w miejscu byłem niespokojny. Któregos dnia obudziłem się o 7 rano po hydroksyzynie i już niemoglem usnąć wiec wzialem jedna tabletke chlora oczywiście usnąlem ale od tamtej pory niemoge już usypać na hydroksyzynie :(

 

I właśnie chce schudnąć teraz bo perazyna strasznie mnie spasła po chlor nie wzmaga apetytu a nic z tych rzeczy ale może spowalnia metabolizm i trudniej schudnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma doświadczenie z koszmarami sennymi po Chlorprothiksenie? Czy to mija? Biorę go drugi tydzień 2 x 15mg i w nocy budzi mnie mój własny krzyk przerażenia ;)

 

Ja mam np. bardzo wyraziste sny po chlorprotrixenie sporadycznie jakies koszmary raczej mi się snia szczęśliwe chwile i ludzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ogromne problemy z bezsennością. Teraz, podejrzewam że z nakładającego się zmęczenia, dołączyła do tego depresja. Poszukuję skutecznego leku nasennego (miraztepina, mianseryna, trittico już przetestowane i nie zdały egzaminu).

Który z leków chlorprotiksen czy kwetiapinę uważacie w swoim przypadku za bardziej nasenną i z mniejszym odczuciem "ciężkiej głowy" dnia następnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swistak2112 - piszesz ze może przybierac na wadze przez większy apetyt tak ?

Jeśli lek w nie za duzej dawce dobrze zadziała (będzie skuteczny) to idziesz spać i nie myślisz o żarciu. Gdy z jakiś powodów snujesz się wieczorem i usnąć nie możesz- cóż, podjada się. Są poza tym leki (np. mirtazapina, mianseryna i większość neuroleptyków) przy których jest tendencja do tycia. Stąd ja ćwiczę na ławeczce nie mniej niz 2x10 minut. Do tego rower i szybkie spacery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×