Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

miko84, skoro ten właśnie lekarz, który zaordynował mio tianeptynę, stwierdził, że Coaxil pomaga u niego jednemu pacjentowi to daje do myślenia. Zresztą mam wrażenie, że ta tianeptyna to przeskok do moklobemidu. Widocznie nie chciał zostawiać mio bez leków, a jest zwolennikiem bezwzględnej 14 dniowej przerwy między odstawieniem SSRI a wprowadzeniem moklobemidu. Przepisał na zasadzie, a nóż widelec zaskoczy.

PS Z twierdzeniami, że lekarze to oszuści, sitwa nie dyskutuje, bo na poziomie jedynej słusznej partii. Zresztą przykład tianpetyny pokazuje, że jest zupełnie odwrotnie. Pomimo dostępności, refundacji, nie bije rekordów popularności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14615702

 

" Further analysis based on clinical global impression (CGI) items found no significant difference, except for CGI item 3 (therapeutic index), where a tendency (p=0.06 or 0.07 depending on the methodology) was found in favor of tianeptine. All in all, this study confirmed that tianeptine is at least as effective as SSRI, with a trend for a better acceptability profile in the treatment of depressed patients."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, Czemu w zasadzie zmieniłeś? Po co odstawiłeś dobrze działającą fluksetynę? Zresztą jak już zamieniać to na sertralinę, moklobemid, bupropion; a nie tianeptynę, escitalopram czy paroksetynę.

 

Dysfunkcje seksualne, no i troche tycie. Teraz zaluje, ze szukalem czegos lepszego, ale walczylem z sumieniem - probowalem de facto od poczatku mojej walki z depersja i lękammi/nerwami/strachem tylko tej fluoksetyny (pierwszy rzutem byly zalasta i olanzpina, ale to bylo nieporozumienie,2 tygodnie i bylem kaleka, od razu mi odstawili). Nie darowalbym sobie, gdyby okazalo sie, ze istnieje lek, ktory dziala podobnie, a po ktorym bede normalnym facetem. Wydawalo mi sie, ze esci takim lekiem bedzie pomylilem sie. Ja albo lekarz, bo w sumie troszke inaczej te leki wygladaja profilowo. I wlasnie ta kwestia mnie najbardziej frapuje, jaki srodek jest/moglby byc najbardziej w swym dzialaniu i profilu podobny do fluoksetyny? Wiem, ze nieraz mozna trafic na dane ze wskaznikami na jakie przekazniki dziala z jaka sila. Nie ukrywam i mysle, ze wiele osob daloby sporo za takie zestawienie bo wtedy czysto teoretycznie mozna szukac leku o podobnym dzialaniu. Zdaje sie ze fluoksetyna z racji swojego aktywizujacego profilu wplywa na noradrenaline i dopamine, ale czy mocno? (mi mocno podkrecala lęki zawsze nawet przez 2 miesiace, ale pozniej ta wspaniala aktywacja organizmu, takiego kopa mi wlasnie w obecnej katatoni brakuje) Co decyduje, ze ma wlasnie taki profil, a nie tak jak esci typowo przeciwlekowy? Przeciez to dwa ssraje.

 

Elfrid, czemu sugerowalbys zmiane akurat na sertraline, a nie np. na paroksetyne? paro podobne sprawdza sie na wszystko i ma duzy procent skutecznosci, ale wolabym nie ruszac, bo strasznie ludzie narzekaja na uboki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, kwestia mechanizmów i przekaźników nie jest do końca poznana i taka oczywista, co dowodzi, że jeden SSRI działa, a drugi nie; albo że fluoksetyna jest bardzo skuteczna pomimo relatywnie słabego wychwytu zwrotnego serotoniny. W każdym razie nie sądzę, żeby był sens to rozkminiać i się tym kierować. Są tu encyklopedyści przekaźnikowi, a jednak ta wiedza nie pomaga im w skutecznym doborze leków. Raczej warto, przy wyborze leku, kierować się doświadczeniami klinicznymi tzn. skoro pomógł Ci lek aktywizujący to należy szukać podobnego. Jeżeli dodać problem z dysfunkcjami seksualnymi wychodzi moklobemid, jako najbardziej odpowiedni, może bupropion (lęki). Z SSRI najmniej na funkcje seksualne wpływa sertralina, dodatkowo też jest dość aktywizującym lekiem. Paroksetyna jest dobra w zaburzeniach lękowych i depresji z pobudzeniem, ale może nie sprawdzić się u pacjentów potrzebujących aktywizacji, motywacji, energii. Nie ma leków dobrych na wszystko - no może klomipramina, która zmiażdży Twoje f.seksualne.

 

Powiem Ci tak, też mam problem z lękami, ale w depresji uczucie trudności i ciężkości w wykonywaniu podstawowych czynności przebija wszystko. Dlatego przede wszystkim potrzebuje antydepresanta aktywizującego (nie działał na mnie esci brany przez 5 tyg). Dlatego mam własny podział leków, nie kierując się mechanizmem działania, a głównie właściwościami aktywizującymi: wenlafaksyna, fluoksetyna, sertralina, moklobemid; a po drugiej stronie: paroksetyna, (es)citalopram, fluwoksamina. To z tych najbardziej popularnych.

 

Czy nie lepiej byłoby zamiast zmieniać lek, zostać na fluoksetynie i coś dołożyć, co zneutralizuje negatywny wpływ na funkcje seksualne?

 

PS Ale wierz mi na słowo - nie bierz paro. Nie będzie ani energii ani f.seksualnych. To w ogóle ślepa uliczka. Paro najbardziej chyba upośledza f.seksualne. To już lepiej wróć do fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się na SSRI pukać chce tak samo jak wcześniej z tą różnicą że teraz mogę całą noc. Normalnie jak w pornosie. Kobieta 10 orgazmów a ja strzała zrobić nie mogę choć mały stoli jak masz :mrgreen:

 

W ogóle to zauważam że ten popęd sexualny mi przeszkadza, normalnie ruchałbym wszystko co się rusza. Jest coś żeby się tego pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna jako jeden z niewielu leków przeciwdepresyjnych poprawia libido dlatego zacząłem ją stosować.

 

ale, ze dziala tak na ciebie? dla mnie absolutnie neutralna w tej kwestii, zreszta w charakterystyce i opisach o niczym takim sie nie wspomina, nie dziala na zaden z przekaznikow mogacych powodowac wzrost libido (minimalny wplyw na dopamnie raczej nie powinien byc wiazacy w tej kwestii)

 

W ogóle to zauważam że ten popęd sexualny mi przeszkadza, normalnie ruchałbym wszystko co się rusza. Jest coś żeby się tego pozbyć?

 

a z czym sie zmagasz? wystarczy ze popadniesz w depresje, wtedy masz calkowity zanik libido, lęk i negatywne mysli cie dominuja, sex wydaje sie tak nieistotna rzecza, ze nie zwracasz na to uwagi. no chyba, ze jest ona nietypowa.....nawet nie wiesz jak bym sie z toba zamienil

 

mnie najbardziej wykastrowal escitalopram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u psychiatry i podjęliśmy wspólnie decyzję o zmianie leku na moklobemid. Po 8 tygodniach tianeptyny nie nastąpiła u mnie zadawalająca poprawa, tzn. lek mnie uspakajał, wyciszał ale niestety nie działał aktywizująco. Szkoda, bo obiecywałam sobie po nim bardzo dużo. Na początku było lepiej, wydawał mi się że lek zaskoczy, ale jego działanie osłabiło się. Nadal jednak twierdzę, że nie jest to placebo, bo czułam jego działanie ale był zbyt słaby dla mnie. Jego plusy to również brak uboków i normalna potencja i jeszcze brak tycia.

Odezwę się na wątku o moklobemidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich badaniach wyszło, że tianeptyna to agonista receptorów opioidowych:

Miko i co z tego . Tyle ona ma do rec. opoidowych co kura do jajecznicy ze szcypiorkiem . Obniża u mnie serptoninę , powoduje nerwówę ( nie -do wytrzy- mania ) , a czasem zaostrza depresję .

To lek dla ludzi przygnębionych , a nie chorych na depresję , alkoholików w trakcie odstawiania alko ( i tez nie za długo ) .

---jak chcesz cos na opidy to szukaj czegos typu buorenomorfina , ew. Naltrexon w niskich dawkach , a nie cieńka jak DDR-owski klej tianeptyna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o dostępnych dla przeciętnego zjadacza chleba lekach...

Jako przeciętny zjadacz chleba mam w swojej apteczce tyle naltrexonu ,że starczy mi na dwa lata co najmniej . Buprenomorfiny nie składuję , bo eksperyment swego czasu nie za bardzo mi wyszedł i dzień w dzień byłem na Bombie . Teraz nie ryzykuję .Choć zdobyc to żadna sztuka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, pomaga Ci na depresję? To są właśnie eksperymenty które mogą się źle skończyć :roll:

Miko tu masz takowe eksperymenty i jak one się moga skończyć , eksperymenty z NDL ( niskie dawki Naltrexonu ) ;

http://davidicke.pl/forum/super-lek-adepend-naltrexon-t11596.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina ma dodatkowe działanie dopaminowe a paroksetyna nie. Sertralina i fluoksetyna to chyba najbardziej podobne do siebie SSRI.

 

Czytam o tym Miko i mam metlik w glowie. Sertralina znacznie rozni sie od fluoksetyny. Wlasciwie to mam problem, bo fluo jest najbardziej nietypowym SSRI i stad moze moj lekarz mysli, ze trzeba poszukac czegos poza SSRI. Jesli fluo mialoby wsrod lekarzy taka opinie, to w sumie majac dwa pewniki: zadzialala fluo, nie zadziala esci, lekarz stawia teze, ze SSRi nie bedzie tu najlepszym rozwiazaniem?

 

Co wiemy o fluo:

- najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.

 

Sertralina:

jest bardzo silnym i najbardziej selektywnym - zaraz po esci - inhibitorem w.z. serotoniny. A wiec praktycznie kompletna przeciwnosc, jedynie profil aktywizujacy jest podobny. Kolejna wskazowka jest taka, ze escitalopram mnie zniszczyl, a jest on najbardziej po sertralinie wlasnie typowym SSrajem. Jesli fluo mi pomogla przez serotonine to fajnie, to jest nadzieja, ale bardziej prawdopodobne, ze nie chodzilo tu o czysta serotonine, bo inaczej choc troche pomoglby esci. Jak oceniacie? Wydaje mi sie, ze to w miare racjonalny tok rozumowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×