Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja że jest super mogłem powiedzieć dopiero po 2 latach na sertralinie a po 4 latach mogę świadomie powiedzieć że wystarczy odstawić i wszystko jest tak samo i że leki po latach przestaję działać.Jak widać same leki na dłuższą metę nie wystarczą.Proszę cię ten Patryk nie wie co piszę bo za dużo ćpa a jego marne teorie i rozumowanie woła o pomstwe do nieba :D Dziękuję i pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, nie wiem, skąd Ty bierzesz te teksty, umiesz człowieka rozbawić, nawet tego pogrążonego w depresjii..:)

 

Przyznaję, że to ja zadałam parę dni temu to pytanie, po jakim czasie widać pełne działanie sertraliny. Nie wiedziałam, że wywoła ono taką lawinę odmiennych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg może bierzesz za małą dawkę gdy byłem na 50mg czułem się jak to opisujesz gdy wszedłem na 100mg wszystkie objawy depresji minęły można powiedzieć była potem lekka hipomania.Ale to był miły dodatek i rekompensata za długą mękę w depresji.Lekarze często dążą do pełnej reemisji żeby było normalnie jak przed leczeniem potem trzeba utrzymać ten stan na dłużej i przy odrobinie szczęścia i pracy nad sobą można po mału zmniejszyć dawkę do całkowitego odstawienia leków i czuć się wolnością i zdrowiem.

 

Ferdynand racja lepiej całą ta kłótnie usunąć bo i tak z tego nikt nic nie wyniesie tylko ilość sprzecznych między sobą teorii z odrobiną złośliwości i nazywania rzeczy po imieniu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, już jakiś czas temu zwiększyłam do 100 mg. Od kilku dni jednak biorę trochę mniej, bo niestety sertra się kończy i muszę jakoś dotrwać do czwartku, do wizyty. Także od kilku dni biorę 75 mg. Wiem, że to manipulowanie z dawkami to nie jest nic dobrego, ale wolałam tak to podzielić, niż zostać parę dni bez leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmeczona-mala-mi, też czuję niepokój i taką ogólną niestabilność. Biorę od 17 lipca. Jestem teraz na dawce 100 mg. ale od kilku dni biorę 75 mg. bo lek mi się kończy. I muszę powiedzieć, że to manipulowanie z dawkami to nie jest nic dobrego. Jaki nasz organizm jest wrażliwy. Każda mała zmiana jest odczuwalna albo to już bardziej ludzka psychika. Bądźmy dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super, że pomaga. Jednak na coś się zdały te nieliczne wizyty u psychologa. Podjęłam poważne kroki, żeby zmienić tą swoją szarą codzienność. Zadzwoniłam do biura, które chcę nawiązać ze mną współpracę. Powiedzieli mi ,że z dnia na dzień mogę dostać informację, że wyjeżdżam, boże ale mam stracha, ale też się bardzo cieszę. Najgorsze jest nic nie robienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze działanie sertraliny odczułam na dawce 25 i 50mg w pierwszym tygodniu brania ale to pewnie było placebo, doszłam do 200mg ale nigdy już nie było tak jak na początku, odstawiłam te 200mg z dnia na dzień bez żadnych uboków, raczej mi ten lek nie pomógł albo inaczej z ciężkiej depresji przeszłam na umiarkowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w pierwszym tygodniu też czułam się dobrze. Może takie jest działanie tego leku? Może on musi wywołać nasze lęki/depresję żebyśmy mogli sobie jakoś poradzić,nie wiem. Nie mam pojęcia,wiem tylko,że czuję się dobrze ale dokucza mi ciągły lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może takie jest działanie tego leku? Może on musi wywołać nasze lęki/depresję żebyśmy mogli sobie jakoś poradzić,nie wiem.

 

Najgłupsze zdanie jakie ostatnio usłyszałem nie wiem czy się śmiać czy płakać czy to ominąć i zostawić bez reakcji.Jak można wgl wpaść na taki pomysł :roll: Lek może nasilić objawy na początku ale po tym ma pomagać i łagodzić objawy depresji i lęku po to się je bierze.Jeśli komuś lek nie pomaga to znaczy że jest źle dobrany albo dawka jest za mała nie pisząc już o tym czy bierze regularnie i nie stosuję używek które mogą osłabić jego działanie i subiektywnych odczuć poprawy.Od siebie mogę dodać że gdy lek nasila objawy choroby to jest znak że nie długo zacznie się etap w którym te objawy zaczną zanikać i zacznie się etap zdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada miło mi,że oceniasz mnie jako głupią osobę. Bo skoro mówię głupie rzeczy to widocznie taka jestem... Dobrze,że Ty wiesz wszystko najlepiej! Człowiek w desperacji może mówić różne rzeczy ale to nie powód żeby od razu publicznie pisać że to jest głupie. Dziękuje Meg i wszystkim,którzy byli tu dla mnie wyrozumiali i mili i że poswieciliscie dla mnie swój cenny czas. Dziękuję Chada i żegnam.

 

-- 03 wrz 2014, 16:16 --

 

Chada napisał:Lek może nasilić

objawy na początku ale po tym ma pomagać

i łagodzić objawy depresji i lęku po to się je

bierze.

 

Właśnie o to mi chodziło ale w nerwach nie umiałam tego ubrać w słowa. Żegnam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×