Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a inne choroby


samotnna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli męczycie się tylko z nerwicą, to dziękujcie Bogu. Ja co dzień czuję się jak szmata, jak ścierwo które nie powinno się urodzić. Nie ze względu na nerwicę, fobie i depresję, bo z tym nauczyłam się żyć. Chodzi o coś innego, coś co z każdym dniem przypomina mi że taki ufok jak ja nie powinien żyć. Mianowicie mam łuszczycę, chorobę skóry i ta choroba sprowadza mnie do poziomu szmaty.

 

Co dzień patrząc się na moje nogi, zajęte tą chorobą mam ochotę wyć a łzy lecą strumieniami. Bo nie ma na to leku, bo aż się prosi żebym zaszyła sie w domu i nie wystawiała na pośmielisko. Ta choroba nakręca moje lęki bo boję się, że będę wygladać kiedyś tak : (zdjecia drastyczne)

 

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/pic/luszczyca2.jpg

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/pic/luszczyca1.jpg

 

I jak tu normalnie żyć :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samotna bardzo dobrze cię rozumiem moja mama cierpi na łuszczyce już od 15 lat jest to naprawde bardzo podstępna choroba niedość że te ślady na ciele to załamuje człowieka,ale jest sposób leczyć się leczyć i jeszcze raz leczyć gdy jest się pod stałą kontrolą lekarza można normalnie żyć i nie wolno się załamywać bo stan psychiczny też ma na to wpływ po prostu walcz życie jest piękne nie marnuj go na niepotrzebne załamywania my tu jesteśmy z tobą głowa do góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łuszczyca, choroba jak choroba. Ja myślę, że są gorsze rzeczy - poparzenia, blizny, czyraki.

Ta choroba ma to do siebie, że choć ma charakter przewlekły, to często wchodzi w stadium remisji.

Są leki, które w znacznym stopniu potrafią zredukować wykwity. Natomiast to co pokazałaś

w linkach to jakieś ekstremalne stadium choroby, zwykle są to poprostu zwykłe złuszczenia

naskórka wraz z zaczerwieniem. Akurat w tej chorobie psychika odgrywa bardzo ważną rolę.

Dowiedziono, że około 30% przypadków tej choroby rozwinęło się po przebytym urazie

psychicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samotna, mojego chlopaka siostra ma luszczyce, ma 29 lat, jest naprawde bardzo ładna!! to jej bardzo czesto wraca w niespodziewanym momencie, choroba jest podstepna. ale ona sie wycwanila i chodzila na solarium - ponoc bardzo pomaga a slady sa mniej widoczne.

p.s: sama nie jestem zwolenniczka solarium bo bylam tylko raz przed slubem brata, ale mysle ze bym wszystkiego probowala a to jest na 10000% sprawdzone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×