Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

moschino, według mojej wiedzy, nic poza zespołem serotoninowym nie grozi. Pamiętam że na tym forum pisały już osoby (a może była to tylko jedna osoba) która stosowała moklo z ssri, w sensie jednocześnie, według zalecenia lekarza. Niestety nie jestem pewien jakie to dało efekty, ale zdaje się że początkowo nie czuła się najlepiej.

 

Tymczasem z angielskiej wikipedii:

Obserwowano wystąpowanie zespołu serotoninowego w przypadku jednoczesnego stosowania moklobemidu z innymi lekami zwiększającymi poziom serotoniny; aczkolwiek ze względu na odwracalną inhibicję MAO przez moklobemid, ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego jest zdecydowanie mniejsze niż w wypadku starszych, nieodwracalnych MAOI.

 

Moja opinia jest taka, że śmiało możesz brać fluoksetynę, zwłaszcza że jakiś czas już zdaje się minął od kiedy odstawiłeś fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maggda92, Możesz spodziewać się poprawy nastroju, zmniejszenia lęku. U mnie wystąpiło również pogłębienie wrażliwości ..np. wzruszałem się do łez słuchając utworów.. bardzo przyjemny efekt. Jest to lek, który wspominam najlepiej z wszystkich medykamentów. 150mg działało na mnie najlepiej. Idealnie komponuje się z alkoholem ..wypijasz dwa drineczki i tańcujesz do rana z uśmiechem od ucha do ucha :)

 

-- 18 sie 2014, 15:45 --

 

Sorki, 300mg brałem, nie 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście o tym że nie wolno łączyć moklobemidu z mirtazapiną? Podobno zachodzą jakieś bardzo nie bezpieczne interakcje, przynajmniej tak mi mój lekarz dzisiaj powiedział że gdzieś tam sprawdzał i zanim zacznę brać moklar to mam zrobić tydzień przerwy od mirtazapiny. Co prawda już zacząłem brać jedno z drugim i żyję także nie wiem czy to jest prawda.

 

W ulotce jest że należy zachować ostrożność, a nie że nie powinno się łączyć.

Właśnie od 2 dni biorę to i to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o połączeniu Moklobemidu z Mianseryną ewentualnie trittico?

 

W przyszłym tygodniu idę do lekarza i zastanawiam się nad możliwościami. Z czym walczę?

Depresja+ogromna bezsenność. Przetestowałam mianserynę, mirtazepinę, triticco, larivon, ale zawsze wszystko solo. Po każdym z leków chodziłam następnego dnia dość otępiała (przy czym najmniej przy trittico). Z każdego leczenia wycofywałam się, bo nie jestem w stanie się koncentrować. Co myślicie o połączeniu czegoś aktywizującego z czymś usypiającym? Dodam, że stosowałam ssri (flukso i citabax) i zdecydowanie skutki uboczne mnie zniechęciły...

Co moglibyście doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym połączeniu czułam się niespecjalnie. Dość duże otępienie, zobojętnienie i...totalny brak libido. ;(

Przyznaję jednak, że to był mój pierwszy "zestaw" i krótko na nim wytrwałam. Zauważyłam, że SSRI całkowicie mnie odcinają od spraw łóżkowych. Dlatego też myślałam o czymś z innej beczki. Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blondie, mianeryna z reguły niwelowała uboki SSRI w tej kwestii. Moklobemid czy welbutrin nie mają żadnego wpływu na funkcje s., więc powinno być ok. Pytanie co z bezsennością? Obydwa w/w są aktywizujące. Moklobemid możesz łączyć z kwetiapiną na sen. Nie ma żadnych niekorzystnych interakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że największym moim problemem jest bezsenność, teraz (podejrzewam, że w konsekwencji niespania) pojawiła się depresja. Nie funkcjonuję normalnie. Wspomagam się stilnoxem - a to nie rozwiązanie. Chcę po prostu kłaść się do łóżka i spać. A teraz wydaje mi się, że też potrzebuję czegoś antydepresyjnego, bo chyba nie jest ze mną najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtę brałam początkowo ćwiartkę 30mg, później połówkę. Brałam około 5 tygodni i dłużej nie wytrzymałam.

 

Kiedy przeszły objawy które sprawiły że nie wytrzymałaś?

 

-- 29 sie 2014, 16:16 --

 

Brałam Moclo 600 mg/d i mianseryne jednocześnie.Nie pamiętam jaka dawka miansy .Lekarz mówił,ze można łączyć.A mirta i miansa to podobne do siebie leki.

 

No ja właśnie nie wiem o co chodziło z tymi niebezpiecznymi interakcjami i jak to ten lekarz sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×