Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

No zobaczymy jak to będzie się rozwijać. Ja na szczęście nie ratuje się benzo, chociaż czasami mam gorsze dni...no co tu ukrywać ;) Z tego co piszesz, ten lek działa prawie od razu (w końcu miałeś parę sztuk) więc mógłby działać doraźnie jako swego rodzaju stymulant. Czasami brakuje pary po paro...a kawa to mało :)

 

Co do mnie, to nie chce tu robić hyperrealu, ale ja byłem klasykiem :) spidziaki w ulicznej formie, ale od wielu lat jestem clean :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to będzie się rozwijać. Ja na szczęście nie ratuje się benzo, chociaż czasami mam gorsze dni...no co tu ukrywać ;) Z tego co piszesz, ten lek działa prawie od razu (w końcu miałeś parę sztuk) więc mógłby działać doraźnie jako swego rodzaju stymulant. Czasami brakuje pary po paro...a kawa to mało :)

 

Co do mnie, to nie chce tu robić hyperrealu, ale ja byłem klasykiem :) spidziaki w ulicznej formie, ale od wielu lat jestem clean :)

Deprechy dostales od spida??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, nie boisz się brać takich cudaków z niewiadomo skąd ? Jaką masz gwarancję, że dostajesz od nich ten właśnie lek, a nie trutkę na szczury, czy inne dziadostwo. Podziwiam za odwagę :shock:

 

To nie trutka na szczury na pewno Meg, ale ogólnie badz co badz jest to stymulant, ja nie wiem czy chcialbym to brac??

choc zastanawiam sie na tym, Kalebx jak sie czujesz na 2 dzien po tym leku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk , co Ci będę rozwlekle mówił , naprawdę przez caly dzień czuję się na tym leku barrrdzo dobrze psychicznie i fizycznie , antydepresyjnie i antylękowo.A biorę zaledwie pól tabletki do 3/4 . Dzis w ciągłości 4.

dzień na tym leku .

Na drugi dzień na tym leku czuje się też dobrze juz od samego rana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk , naprawdę fajna . I uwierz,że nie zależy mi na reklamie tego leku ,ale na tych ludziach , którym ten lek pomoże się wyrwać z depresyjnego piekła , jeśli tylko zdobyli sie na odwagę i zainwestowali pare złotych w to lekarstwo .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od dwóch i pół tygodnia biorę paroksetynę. Przez pierwszy tydzień po pół tabletki, a następnie normalną dawkę 20 mg. W ostatnich dniach zacząłem czuć jej działanie z którego jestem bardzo zadowolony. Powiedzcie mi tylko czy rozszerzone źrenice będą utrzymywały się przez cały czas używania leku, czy tylko w początkowym etapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak ja bym brała te paro , ale po 2 tyg.brania napady głodu były za duże , tak że bulimia wróciła...no i senność i zero aktywności przy tym leku. Ale lęki poszły se no i smoookójjj był.

 

 

dołóż do Paro Topiramat i będzie cacy z głodem adie , umarł głód w butach .

 

-- 31 sie 2014, 14:22 --

 

Biorę paro 2 miesiące czy takie objawy jak pieczenie ciała niepokój i emocje w brzuchu to skutek uboczny paro? Biorę w dawce 20 mg a i zaobserwowałam jeszcze osłabione nogi i niepokój w nogach.

 

tak to po paro na bank. Dołóz pramoran do Paro i marł niepokój w nogach , pieczenie torbry , nóg itd dalszy trud .

 

---obydwIe Rzeczy PRZETESTOWANE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@margor26 , ja takze biore od 2 miesięcy paro (Xetanor). Początkowo brałam raz dziennie, rano, poł tabletki - 10mg. Ale jakoś po 1,5miesiaca lęki poranne nie mijały więc postanowiłam od 14 sierpnia zwiększyć dawkę do 20mg. Przez tydzień miałam zawroty głowy, tak jakby brak poczucia równowagi, potem przeszlo. Lęków raczej też już nie mam. Jedyne co to czuje sie senna. Wstaje około 8 rano, a padam o 16-17 już. Przechodzi mi o 19 i potem zasnąć nie bardzo moge, ale jakiś większych problemów nie mam.

Co mi dokucza jednak jeszcze to osłabienie i niepokój w nogach... dziwne to uczucie. Kiedyś je miałam ale mineło po 2-3 miesiacach brania Pramolanu, lęki mi wtedy też mineły, ale miałam ciągłe, całodziennie zawroty głowy i senność. Wybrałam sie wiec do psychiatry i przepisała mi Xetanor. Jutro mam wizyte i chyba zapytam się czy mogłabym brać także Pramolan... Bo czuje że przy połączeniu już wszytsko byłoby super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kto bierze już paroksetynę długo (ja biorę trzeci tydzień) może napisać, czy rozszerzone źrenice się utrzymują czy ten efekt przemija? To dla mnie dosyć ważne.

Mam jeszcze pytanie, ponieważ to mój pierwszy antydepresant i ogólnie pierwszy lek którego używam inny niż coś na przeziębienie, czy warto stosować jakieś suplementy, osłonki na wątrobę? Przy dłuższym stosowaniu to chyba wątroba najbardziej na tym ucierpi?

Pytam tak, ponieważ do psychiatry dopiero idę w październiku, a czuję mocną poprawę w moim samopoczuciu i życiu i wiem, że będą stosował ją dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mgrq, leki przeciwdepresyjne są stosunkowo nieszkodliwe i pozbawione skutków ubocznych, nawet przy przewlekłym stosowaniu. Wiele osób bierze je całe życie, żyje, bez szkody dla wątroby.

PS warto abyś opisał swoją poprawę, bo ostatnio na forum więcej niezadowolonych z leczenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także odczułam dużą poprawę. Rano budzę sie bez negatywnych myśli, ze zachoruję itp. A nawet jak pomyślę o chorobie to przyjmuję to ze spokojem, jakby to mnie nie dotyczyło, czyli... tak jak kiedyś :) Nie mam wiec już lęków, w głowie także mi się nie kołuje. Oczywiście nieraz zdarzaja się z tym problemy, np. w poczekalni u lekarza, ale pewnie dlatego ze podświadomie przypominają mi sie najgorsze chwile. Ale coraz rzadziej.

Dzisiaj byłam u mojej lekarz. Zapytałam co z tym dziwnym uczuciem w nogach... Odpowiedziała, że lek sie jeszcze nie rozkręcił do końca i poleciła abym wybrała sobie jakiś preparat z megnezem i witaminą B6 bo podobno wspomaga te leki i lepiej sie reaguje.

 

-- 03 wrz 2014, 20:58 --

 

Zapomniałam jeszcze dodać, że Xetanor biore od początku lipca. Do 14.08 brałam 10mg, potem sobie podwyższyłam, bo jakoś nie czułam poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×