Skocz do zawartości
Nerwica.com

dlaczego w depresji czujemy sie lepiej wieczorem i w nocy??


Patryk29

Rekomendowane odpowiedzi

I ja nabieram życia na noc. Z rana i w dzień jest nie ciekawie.

 

lucy: rozumiem że prowokowanie kłótni, albo jak tam zwał jest dla Ciebie pomocne, ale zlituj się i rób to w wątkach do wykrzyczenia się itp, a nie w każdym temacie, bo na niektóre osoby działa to bardzo źle, a forum jest dla nich jedyną oazą spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi cierpiacych na depresje z tego co ja wiem najgorzej czuje sie jednak z rana, popoludniu depresje ulega zlagodzeniu, a wieczorem odpuszcza praktycznie calkowicie.

 

Tak jest najczęściej w depresji u mnie tak było zawsze od początku depresji przed braniem leków i po nawrocie przy braniu leków również taka sytuacja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie lepiej czuję się wieczorem i nocą, w ciągu dnia gorzej, a poranki to już w ogóle tragedia. Pewnie jest jakieś chemiczne wytłumaczenie, ale na chłopski rozum: rano się budzę i wiem że czeka mnie dzień tortur, wieczorem dopada mnie ulga bo dzień mam już za sobą. W weekendy jest łatwiej bo nie muszę się zrywać o 6 rano, ale generalnie jest podobnie - dużo lepiej czuję się o 21 niż o 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i macie racje ;) im więcej zadan przed nami tym gorzej sie czujemy, a wieczorem czekamy na sen, ulubiony, odprężający. Zauważyłam że leki skracają czas lęku, ale tak naprawde stabilna sytuacja prowadzi że lęki trwają krótko, nie zawadzają funkcjonowaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to z kolei mam tak że jak się kłade to z jakimiś dziwnymi planami lepszego jutra, że wstane rano wypoczęty wypije kawke zjem coś pojade na rowerze dla zdrowia odwiedzić rodzinę a rano jak już wstaje to mówie sobie "do dupy z tym podbijaniem świata w nocy" hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a ja powiem, że u mnie to różnie bywa. Czasem wieczorem wcale nie jest lepiej niż w trakcie dnia. Kiedy jestem zajęta różnymi pierdołami w godzinach, powiedzmy do 17 to nie myślę o swoim katastrofalnym humorze. Wieczorami często łapie mnie motyw zadumy i to wieczorami najczęściej miewam to uczucie napięcia. Nie zawsze, ale jednak. Można to wszystko sprowadzić do wspólnego mianownika, że jeśli mam co robić, depresja gdzieś z tyłu jest, ale kiedy mam chwilę, żeby odetchnąć to często robią mi się dziwne wkręty na temat życia i/lub atakuje mnie uczucie napięcia. Cały czas muszę być zajęta ;) Nie umiem siedzieć i patrzeć na ścianę rozważając jej krzywiznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i macie racje ;) im więcej zadan przed nami tym gorzej sie czujemy, a wieczorem czekamy na sen, ulubiony, odprężający.

Ba, u mnie jest jeszcze mocniej - wcale już wieczorem nie czekam na sen, ja się wkurzam że tak szybko czas leci i trzeba iść spać po kilku godzinach ledwo! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i macie racje ;) im więcej zadan przed nami tym gorzej sie czujemy, a wieczorem czekamy na sen, ulubiony, odprężający.

Ba, u mnie jest jeszcze mocniej - wcale już wieczorem nie czekam na sen, ja się wkurzam że tak szybko czas leci i trzeba iść spać po kilku godzinach ledwo! :D

 

O to to, dobrze mówisz. A jak przychodzi ranek to wraca ta katorga, i jestem zły że to już ranek a nie noc. Chyba trzeba sie wyprowadzić tam gdzie noc trwa 3/4 doby, może będzie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba sie wyprowadzić tam gdzie noc trwa 3/4 doby, może będzie lepiej :)

Byłam prawie miesiąc, ta dysproporcja mnie niepokoiła i nie mogłam sobie w ogóle miejsca znaleźć i spędzić konstruktywnie dnia. Zaburzenia snu mi się pogłębiły, spałam po 10-12 godzin bez leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, dobrze mówisz. A jak przychodzi ranek to wraca ta katorga, i jestem zły że to już ranek a nie noc. Chyba trzeba sie wyprowadzić tam gdzie noc trwa 3/4 doby, może będzie lepiej :)

Dupa, panie, pewnie by tam nocną zmianę wprowadzili i cały misterny plan w pi*du... :lol:

 

Jakbym wygrał w totka czy w inny sposób mógł nie chodzić do pracy a mieć za co żyć to każda godzina doby odpowiadałaby mi tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie czuje się najlepiej wieczorem , czasami tak się dobrze czuje , że przedłużam sobie czuwanie na godziny nocne tak do 2-3. Napięcie mnie nachodzi w godzinach po południowych gdzie praktycznie nie odczuwam żadnej przyjemności , zazwyczaj te 3-4 godziny w ciągu dnia są tylko walką o jak najmniejsze nakręcenie się lękami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to wszystko sprowadzić do wspólnego mianownika, że jeśli mam co robić, depresja gdzieś z tyłu jest, ale kiedy mam chwilę, żeby odetchnąć to często robią mi się dziwne wkręty na temat życia i/lub atakuje mnie uczucie napięcia. Cały czas muszę być zajęta ;) Nie umiem siedzieć i patrzeć na ścianę rozważając jej krzywiznę.

 

 

Mam bardzo podobnie, jeśli mam co robić, dzień jest jakoś bardzo wypełniony różnymi zajęciami, to nie ma czasu się zastanawiać nad sensem życia. Lęki są też mniejsze, bo nie ma czasu o nich myśleć. Najgorzej jest siedzieć w domu i nie mieć zajęcia. Wtedy przychodzą do głowy straszne myśli. Na mnie jeszcze ogromny wpływ ma pogoda. Gdy jest słońce praktycznie zawsze mam dobry humor. No i zdecydowanie najlepsze samopoczucie mam wieczorem i w nocy, nie wiem, może gdzieś tam podświadomie rodzi się nadzieja na lepsze jutro....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy jesteśmy zmęczeni i chce nam się spać

taaa , i psy nie szczekają .

A jak szczekają to można im muchomora sromotnikowego w pasztetowej wrzucic i nikt nie zauważy :lol:

 

Przynajmniej ja tak mam. Wieczorem chce mi się spać i jestem w stanie myśleć tylko o tym, jak tu się doczołgać do łóżka i zasnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sercem dnia jest wieczór " powiedział pewien polski poeta .

Kocham wieczory szczególnbie wtedy jak jestem najarany ,kiedy tak wciągam się w ciekawy film iżbym normalnie był jednym z uczestników akcji . Wtedy rozumiem tych wszystkich matołów,,, lepiej niz oni sami siebie . Ale co tam , postanowiłem nie palic przez rok i teraz te wieczory sa jakby mniej fajne , choć jeszzcze sa fajne w dupe jeża .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sercem dnia jest wieczór " powiedział pewien polski poeta .

Kocham wieczory szczególnbie wtedy jak jestem najarany ,kiedy tak wciągam się w ciekawy film iżbym normalnie był jednym z uczestników akcji . Wtedy rozumiem tych wszystkich matołów,,, lepiej niz oni sami siebie . Ale co tam , postanowiłem nie palic przez rok i teraz te wieczory sa jakby mniej fajne , choć jeszzcze sa fajne w dupe jeża .

 

 

heheh dobre....ale powiedzenie fajne. Nie wiesz czyje to słowa? Muszę sobie zapamiętać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

heheh dobre....ale powiedzenie fajne. Nie wiesz czyje to słowa? Muszę sobie zapamiętać:)

zapamiętaj , bo i ja zapamietałem,,, to co mi z duszy wylecialo którejś popijawy .

A kto napisał ? Powiedzmy ja sam będąc w amoku pijackim na wpół przytomny , pomiędzy jednym wymiotem a drugim rzygnięciem . Ot i trafiło się ,,, ;)ekstaza wieczoru , finał dnia ,,, kropka nad I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×