Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolego, masz jakieś inne rozwiązanie ?

Jedyne istniejące - przestać brać inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.

 

Mhm super, brałem wellbutrin i byłem bardzo bliski pójścia na dworzec i rzucenia się pod pociąg. Dzięki... niestety ja potrzebuje leków na stany lękowe i depresje a póki co to tylko SSRI/SNRI. Czyli sam potwierdzasz to co powiedziałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm super, brałem wellbutrin i byłem bardzo bliski pójścia na dworzec i rzucenia się pod pociąg. Dzięki... niestety ja potrzebuje leków na stany lękowe i depresje a póki co to tylko SSRI/SNRI. Czyli sam potwierdzasz to co powiedziałem :P

No co ja ci poradze XD Pytałeś o rozwiązanie to podałem :smile: , a że niemożna mieć obu tych rzeczy na raz to już taki świat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wrociłem z dwutygodniowych wczasów. Na nich wszystko było ok. Nie miałem objawów nerwicy. Można powiedzieć, że tak nie myślałem o tym wszystkim. Niestety jak wróciłem, to pojawiło się uczucie niepokoju w środku. Zastanawiam się, czy teraz nie zacząć brać esci. Mam jeszcze półtora tygodnia urlopu. Czy może pobrać jakieś ziołowe specyfiki np. depresanum itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss,

Widzisz,mowilam Ci,ze na wyjezdzie będzie wszystko ok.Tak zazwyczaj bywa....

Co do tego,brac,czy nie....To juz Ty musisz podjac decyzje....to zależy jak sie czujesz,czy dajesz rade sam walczyc z objawami nerwicy,czy nie masz juz na to sily...

Jak chcesz,to zajrzyj na esci spin off,to tez temat o esci,ale nie tylko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno mnie tu nie było :). Ja biorę esci od marca tego roku i jest ok, czuje się normalnie. Początki natomiast były koszmarne, najgorsze ze wszystkich leków jaskie brałam, a była to sertra i wenla. Męczyłam się ze 2-3 tyg, ale najgorszy był 1 tydz., musiałam siedzieć na zwolnieniu, potem do pracy musieli mnie wozić, bo się bałam sama samochodem, problemy ze spaniem (nie mogłam spać), mega jadłowstręt, lęki nasilone, ba, nawet bałam się isć sama na spacer. Z czasem przeszło, teraz robię już wszystko. Na mnie akurat wszystkie leki, które brałam działały tak samo - tzn. wychodziłam z nerwicy, niestety ona wciąż wraca i w ciągu 10 lat to mój 4 nawrót.

 

Ja mogę polecić esci, ale chyba drugi raz bym tego nie wzięła, bo skutki uboczne były straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3, ja esci biorę od trzech tygodni i nadal nie odczuwam pozytywnych skutków, za to te negatywne są i mają się dobrze. Najgorsze są nasilone lęki i ataki paniki i jadłowstręt. Reszta minęła po pierwszym tygodniu stosowania.

Jest to pierwszy lek antydepresyjny, który stosuję taki okres czasu. Wcześniej przepisano mi asertynę i wziąłem jedną tabletkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braksil to mój też pierwszy lek, u mnie trochę się uspokoiło po 3 tygodniach. ale była to taka męczarnia, że nie wiem czy bym przez to jeszcze raz przeszła. teraz nie ma ataków paniki ale jest jeszcze somatyka, rozbicie, uczucia nierealności,myśli itd. ja biorę od 11 lipca..... i wierzę ze będzie ok. teraz zaczynam suple czyli na ostro magnez, kompleks wit b, olej z wiesiołka, żelazo i tran. do tego trzeba się przełamać, wyjść do ludzi, poruszać.

czekam na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picia, no ja uczęszczam na psychoterapię na oddziale dziennym, więc do ludzi teraz wychodzę regularnie. Niestety po każdej sesji, będąc w domu, czuję się mega zmęczony, mega niespokojny, mega spanikowany. Nie wiem czy to ten wysiłek, który w to wkładam, tak wychodzi, czy co :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braksił22, ja po 3-4 tyg dostałam dodatkowo stabilizator nastroju, który ponoć często się dodaje do antydepr. i dopiero po tym wszystkie dodatkowe skutki uboczne sobie poszły w niepamięć. Kiedy masz wizytę u lekarza? Asentra była moim pierwszym lekiem w życiu, początek tez był okropny, ale potem pomógł mi wrócić do normalności.

 

Picia, no niestety każdy na esci to przechodzi. Niby mają one najmniej skutków ubocznych, ale moim zdaniem najwięcej i najdłużej trwają w porównaniu z innymi lekami, które brałam. Magnez itd. to tez dobry pomysł.

 

najważniejsze to przetrwać ten początek, potem powinno być ok o ile lek jest dobrze dopasowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ludzie . Mam pytanie,otóż jestem na redukcji (dieta,treningi,cardio) po prostu spalam tłuszczyk i przyjmuję już jakieś 4 lata parogen.

Waga ładnie spada, więc paro mi nie przeszkadza w tym , ale za kilka dni mam zamiar przejść na Esci . Jak to dokładnie jest po tym leku , czy on spowalnia metabolizm?zatrzymuję wodę , czy coś w tym stylu . Gdzieś wyczytałem że spowalnia metabolizm, ale nie wiem. Jak się więcej je to - nie ma problemu, bo ja kontroluje michę(ale ponoć jest też na bulimię:)) ,ale jak spowalnia metabolizm - to z dalszym odchudzaniem będzie lipa . Na paro nie ma tego problemu . Jak jest z Esci . z Góry dzięki! Zdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ludzie . Mam pytanie,otóż jestem na redukcji (dieta,treningi,cardio) po prostu spalam tłuszczyk i przyjmuję już jakieś 4 lata parogen.

Waga ładnie spada, więc paro mi nie przeszkadza w tym , ale za kilka dni mam zamiar przejść na Esci . Jak to dokładnie jest po tym leku , czy on spowalnia metabolizm?zatrzymuję wodę , czy coś w tym stylu . Gdzieś wyczytałem że spowalnia metabolizm, ale nie wiem. Jak się więcej je to - nie ma problemu, bo ja kontroluje michę(ale ponoć jest też na bulimię:)) ,ale jak spowalnia metabolizm - to z dalszym odchudzaniem będzie lipa . Na paro nie ma tego problemu . Jak jest z Esci . z Góry dzięki! Zdrówka :)

 

Paro nie zatrzymywało ci wody w organizmie ile utyłeś przez ten czas?Ćwiczyłeś na siłowni na niej jak z efektami? Pytam z ciekawości bo interesuję mnie to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, widzę że dorzuciłeś reboksetynę. Czujesz już jakieś działanie?

 

Pobudzenie takie że gdyby nie było uboków to bym zapierdalał pobiegać,na siłkę,na miasto i jeszcze gdzieś.Zwiększony napęd i lepiej się myśli.Ogólnie pobudzenie i masę uboków :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są uboki?

 

ogólnie całe ciała wariuję dreszcze,gęsia skórka na przemian z gorącem,kołatanie serca,ból głowy,poty,skoki ciśnienia,mrówki jakieś prądy na skórze,bolą mnie dzondra nawet,osłabienie ale to dzisiaj dopiero pierwsza dawka poszła :mrgreen: Pobudzenie aż wyrywa z butów jeszcze po żadnym leku takiego nie czułem :mrgreen: Jak przesiadka z malucha do ferrari :lol: Zwiększa napęd to na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro nie zatrzymywało ci wody w organizmie ile utyłeś przez ten czas?Ćwiczyłeś na siłowni na niej jak z efektami? Pytam z ciekawości bo interesuję mnie to :P

 

Co ty chada , wszuystko w normie , ćwiczyłem jak jeszcze na mnie działało i git majonez , mięsnie rosły,wszystko git,zajebiscie się czułem , normalnie na siłce , dopiero jak przestałem ćwiczyć , to utyłem 20 kg , ale to przez żarcie + mianseryna . Ale mmoże mi odpowiesz na moje pytanie:P? bo widzę że bierzesz esci , więc jak to jest - spowalnia metabolizm,tycie,woda ?

 

Edit: na Paro możesz normalnie jebać na masę jak i redukcje , przy 40 mg nic nie zalewa cię tłuszczem ani wodą , jak robisz masę , jak robisz redukcje tłuszczyk się pali normalnie - Paro w tej kwesti neutralne ;] ale ku*wa już nie działa nafobie , chce zmienic na esci ale czy mi nie spowolni/popieprzy metabolizmu

 

-- 25 sie 2014, 17:47 --

 

jak przestałem ćwiczyć brałem lerivon i żarłem jak nie opamiętany wtedy przytyłem - dziś sobię mniej więcej policzyłem to co żarłem w ciagu dnia to kalorie mnie przeraziły , teraz robię redukcje i wezme ten lerivon na sen 1,2 razy na tydzień i nic nie pierdoli waga spada;) ale wtedy brałem masakryczne dawki i żarcie - i lerivon zatrzymanie wody na maxa i metabolizm jak u dziadka ;] Pozdro . Paro w tej kwesti git ,jak mówiłem . Doradzcie mi z tym esci lepiej ;)

 

-- 25 sie 2014, 17:57 --

 

A dodam teraz że jestem na redukcji 4 miesiące i biore 20 mg teraz paro i już zrzuciłem 15 kg ;)

 

-- 25 sie 2014, 18:03 --

 

Bo jak spowalnia metabolizm to ja pie*dole to - a jeszcze mam co redukować , jak wejdę na masę to mogę esci brać , ale z drugiej strony już psychicznie nie mogę , i chciałbym jak najszybciej zmienić lek . Tyle że wygląd cuała też wpływa na moją psyuchike ;) ale z drugiej strony jak paro podobnie dziazła i nie chrzani mi nic z wagą to czemu esci ma . W skutkach ubocznych u paro piszę :zwiększenie masy ciała (u mnie tego nie ma) w esci też tak piszę , ja już niewiem . Proszę o pomoc hehe ;) Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.healthtap.com/topics/does-lexapro-slow-the-metabolism-or-just-increase-the-appetite

 

Benzowiec84 przetłumacz stronę po polsku tam jest odpowiedz lekarki z ameryki w tym temacie.Ja c powiem że skoro paro nie zatrzymywało wody w organizmie i dałeś radę schudnąć to na esci powinno być jeszcze lepiej raczej nie zwalnia metabolizmu na pewno nie zatrzymuję wody w organizmie.Esci jest najbardziej selektywne z ssri także można śmiało mieszać z wszystkimi odżywkami.Esci u mnie neutralne na metabolizm,ale nie którzy mogą przytyć ale najbardziej jeśli już po ssri to się tyję po paro.Jest jeszcze Sertralina,Fluoksetyna które obniżają łaknienie na początku potem są zupełnie neutralne na metabolizm i pobudzają,dodają motywacji nie zamulają itp.Brałeś już paro które najbardziej działa na wagę z ssri więc z każdym innym będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chada! Taka odpowiedź mnie satysfakcjonuję , to prawda na 1 rzut pojechałem z mocnej rakiety Paroxetyną , która jest mało selektywna, ale za to odziałuje mocno na ten 1 receptor, więc z Esci powinno być lepiej z wagą ,a i może z psychą, bo działa na dużo receptorów . A powiedz mi jak z tym poceniem u ciebie bo przytznam, że czytałem trochę tutaj , i ci powiem , że ja się też pocę mega , przejdę się do sklepu i leje ze mnie , stoje w aptece to samo , ludzie się patrzą na mnie , i to nie jest na tle nerwicowym , po prostu z powietrza się leje ze mnie , cały czas jestem na tej minimalnej dawce paro 20 mg . Po esci mówisz że pocenie przewyższyło lek ??

 

Strasznie mam z tym poceniem , ale nie łączyłem tego z parogenem, bo już go biorę lata , ale może jednak to taki skutek uboczny SSRI który nigdy nie przechodzi . Po prostu masakra . wejde gdzies , to mówie żeby okno otworzyli,jak wiatr wieje jest lepiej , jak ide, jes tlepiej ,ale jak się po tym spacerze zatrzymam i wejdę gdzies do sklepu, stać w kolejce, zaczyna się ze mnie lać, jak bym był na coś chory , chcialem nawet iść do lekarza ogólnego, żeby mi powiedział co to jest . tak czy inaczej i tak przerzucam się na Esci ,bo już mocniej od tego co ja mam się pocić nie da ;) mówie ci

 

-- 25 sie 2014, 21:14 --

 

Ps: widzę Reboksetyna ;) przydała by się na redukcję noradrenalina , ale niestety źle reaguje na to , na wenle źle , na fluo tak samo , serty nie próbuję , ale spalacze/suplementy biorę i jest gitara;)

 

-- 25 sie 2014, 21:46 --

 

Poszukuje czegoś co zadziała podobnie do Paro, czyli Chill - moja psychiuatra jest poje*** ,muszę sobie sam leki wytbierać , a wpisze mi co chcę , oprócz benzo , ale z antydepresantów co chcę , jest pojebana, bo nic nie sugeruje mi na zmiane leku , ani nic , i woglę nic nie gada , dlatego sam muszę sobie radzić - ona mi potrzebna tylko do recept - zresztą paradoksalnie mam większą wiedze od niej(czasem jak coś piznie to jak by mnie miała za debila , kilka razy ją złamałem , bo mówiła że serta wogle nie działa na dopaminę - i taka to psychiatra , albo że afobam to najłagodniejsze benzo , jak jej powiedziałem o porównaniu okresu póltrwania . np: 6h do diazepamu co ma aż do 200 h to się zamknęła ;) Dopaminowe i NRD rzeczy nie dla mnie dlatego wenla,fluo,serta odpada , z tego co zostało z SSRI myślę że właśnie Escital będzie najbardziej podobny do Paro , czyli przyjemne zmulenie , Może też starszy Cital - ale slabszy jest i mniej selektywny, więc spróbuję z tym Escitalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty dzień na Esci+Rebo.Benzowiec jeśli chodzi o metabolizm to mogę cię zawieść.Ale od 5 dni nie nie było kupki tak że metabolizm jednak mocno zwolniony od Rebo to nie jest ona nie wpływa na metabolizm po za tym dwa dni nie brałem Rebo i też nic :lol: To że psychiatrzy to konowały i nie do uczone patałachy to wiem już od dawna czasem tu pisałem jakie miałem diagnozy i jak jeden sajko się śmiał z drugiego :D Psychoterapeuci przed uzyskaniem certyfikatu muszą sami przejść psychoterapie a psychiatrzy powinni przynajmniej raz na miecha brać po jednym leku przez tydzień.Może by zobaczyli jak leki są uciążliwe dla pacjentów jak się po nich czujemy co musimy przechodzić na nich.Wcześniej pisałem codziennie kilka postów od kiedy zacząłem to brać dopiero dzisiaj mam siłę żeby wgl tu coś napisać.U mnie najgorsze dni od 4 lat przez zmianę leków sporo skutków ubocznych zawroty głowy,kłucia na ciele,raz zimo raz gorąco,mega osłabienie, psychicznie znów depresja ciężka.Ale teraz mam wyjebane i tak wiem że bez leków nie jestem w stanie funkcjonować.Niestety depresja endogenna to kurestwo straszne jeden plus u mnie to że leki zazwyczaj szybko działają i przynoszą poprawę.Ogólnie teraz to chodzę taki przymulony,odrealniony,derealizacja,smutek max typowo ciężko depresyjny.Ale co mi pozostało męczyć się i czekać na poprawę.Jeśli chodzi ci o pocenie to nie spotkałem jeszcze gorszego leku od escitalopramu w tej kwestii przynajmniej z SSRI.Szkoda że przy mojej depresji nawet lekarze odradzali psychoterapie bo i tak nie przyniesie skutku a jedynie pogorszy co niestety jest prawdą.Żeby zacząć muszę mieć pełną reemisje.Teraz jestem w mega złym stanie.Rebo ma sporo ubocznych jak ból przy oddawaniu moczu typowo jak zakażenie dróg moczowych,wszystko smakuję tak samo jak kapeć(nie jadłem ale wyobrażam sobie jak musi smakować),o wagę myślę że to połączenie nie będzie niosło sporo kilo w górę.Oj masa uboków od tych leków razem.Z SSRI to escitalopram przez swoją selektywność niesie ich najwięcej co powinno być odwrotne np.po takiej fluo która jest najmniej selektywna nie miałem ubocznych wcale.Do esci mogę wam polecić Buspiron(Spamilan),szybciej down reguluję receptory 5HT1,zmniejsza senność po escitalopramie,przyśpiesza działanie i jeszcze coś tam poprawia przy nim ale moja pamięć jest teraz benzadziejna więc nie pamiętam(samopoczucie jest lepsze przy buspironie dodanym do esci).Zastanawiam się czy nie dodać go ale to będzie już 4 lek za dużo chyba.Żyć już i tak nie chcę.Teraz jestem w takim stanie że nawet gdybym chciał się zabić to nie mam na to siły a życie wydaję się beznadziejne i kompletnie nie dla mnie nie zasłużyłem nie nadaję się do funkcjonować, depresja endogenna kurwa jebana! 3majcie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chada! Taka odpowiedź mnie satysfakcjonuję , to prawda na 1 rzut pojechałem z mocnej rakiety Paroxetyną , która jest mało selektywna, ale za to odziałuje mocno na ten 1 receptor, więc z Esci powinno być lepiej z wagą ,a i może z psychą, bo działa na dużo receptorów . A powiedz mi jak z tym poceniem u ciebie bo przytznam, że czytałem trochę tutaj , i ci powiem , że ja się też pocę mega , przejdę się do sklepu i leje ze mnie , stoje w aptece to samo , ludzie się patrzą na mnie , i to nie jest na tle nerwicowym , po prostu z powietrza się leje ze mnie , cały czas jestem na tej minimalnej dawce paro 20 mg . Po esci mówisz że pocenie przewyższyło lek ??

 

Strasznie mam z tym poceniem , ale nie łączyłem tego z parogenem, bo już go biorę lata , ale może jednak to taki skutek uboczny SSRI który nigdy nie przechodzi . Po prostu masakra . wejde gdzies , to mówie żeby okno otworzyli,jak wiatr wieje jest lepiej , jak ide, jes tlepiej ,ale jak się po tym spacerze zatrzymam i wejdę gdzies do sklepu, stać w kolejce, zaczyna się ze mnie lać, jak bym był na coś chory , chcialem nawet iść do lekarza ogólnego, żeby mi powiedział co to jest . tak czy inaczej i tak przerzucam się na Esci ,bo już mocniej od tego co ja mam się pocić nie da ;) mówie ci

 

-- 25 sie 2014, 21:14 --

 

Ps: widzę Reboksetyna ;) przydała by się na redukcję noradrenalina , ale niestety źle reaguje na to , na wenle źle , na fluo tak samo , serty nie próbuję , ale spalacze/suplementy biorę i jest gitara;)

 

-- 25 sie 2014, 21:46 --

 

Poszukuje czegoś co zadziała podobnie do Paro, czyli Chill - moja psychiuatra jest poje*** ,muszę sobie sam leki wytbierać , a wpisze mi co chcę , oprócz benzo , ale z antydepresantów co chcę , jest pojebana, bo nic nie sugeruje mi na zmiane leku , ani nic , i woglę nic nie gada , dlatego sam muszę sobie radzić - ona mi potrzebna tylko do recept - zresztą paradoksalnie mam większą wiedze od niej(czasem jak coś piznie to jak by mnie miała za debila , kilka razy ją złamałem , bo mówiła że serta wogle nie działa na dopaminę - i taka to psychiatra , albo że afobam to najłagodniejsze benzo , jak jej powiedziałem o porównaniu okresu póltrwania . np: 6h do diazepamu co ma aż do 200 h to się zamknęła ;) Dopaminowe i NRD rzeczy nie dla mnie dlatego wenla,fluo,serta odpada , z tego co zostało z SSRI myślę że właśnie Escital będzie najbardziej podobny do Paro , czyli przyjemne zmulenie , Może też starszy Cital - ale slabszy jest i mniej selektywny, więc spróbuję z tym Escitalem

 

Ja bym na twoim miejscu zmienil lekarza, bo jak ona nie ma zielonego pojecia na temat leków, a ty sobie wybierasz wszystko jak w spozywczaku to predzej czy pózniej zrobisz sobie krzywde :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×