Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam dość swojego życia


Gość Makabra

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w klasie jest dziewczyna, która przez szok w dzieciństwie nie mówi. Tzn., nie odzywa się do obcych w ogóle, na lekcjach jej nie pytają, bo też nie mówi, tylko jak już kogoś dobrze pozna, to z nim rozmawia. Skoro ją zaakceptowali, to może i mi dadzą szansę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maleństwo nasze kochane, dadzą szanse, o ile Ty najpierw dasz sobie szansę. Jesteś naprawdę gwiazdeczka, bardzo fajna młoda kobietka, tylko okrutny świat dal Ci wmówić coś przeciwnego. Klasa maturalna jest dość specyficzna - tutaj ludzie jednak często usiłują nabrać oleju w głowie, by chociaż poudawac, że się starają. Skup na tym, reszta przyjdzie samoczynnie. Pomysł sobie - jeszcze rok i będzie po mnie tylko kurz, a ci debile pozostaną w tyle. Naprawdę nie jesteś przekreslona!

 

PS. Ja całe moje życie uważałam, że posiadanie Twojego imienia na M. jest prawdziwym błogosławieństwem - to imię przyciąga dobre, wszystkim M. układa się doskonale prędzej czy później - oficjalnie przekazuje Ci ta schede ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, tu masz racje, powinny się zmienić przepisy bo jak na razie młodzież ma same prawa,a żadnych obowiązków i takie są potem efekty

Mogą się zmienić dopiero wtedy, gdy w szkołach będzie tak niebezpiecznie, że szkolnictwu będzie grozić upadłość. Dopóki rząd nie odczuje konsekwencji zbyt łagodnych przepisów, to chyba ich nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, no właśnie więc daleka droga jeszcze do tego. Jak ja chodziłam do szkoły to wiadomo były jakieś grupki, jedni drugich przezywali itp, ale to co jest teraz to już jakaś masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy1962, czemu czujesz się gorszy?

 

White Lily, kiedyś chodziłam, ale nic mi nie dała, tylko rozgrzebywanie starych ran.

 

Variable, ja właśnie teraz jestem w super szkole pod względem grona pedagogicznego, nie ma żadnego poniżania innych itp., można z nimi pogadać, zawsze pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, z takim podejściem na tym polega terapia na rozgrzebywaniu tego co boli i pracy nad tym dopiero wtedy możesz coś osiągnąć .Do tego trzeba odwagi,cierpliwości ,dojrzałości a tak sobie będziesz nadal siedziała z tym co masz i narzekała na swój los.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, no właśnie więc daleka droga jeszcze do tego. Jak ja chodziłam do szkoły to wiadomo były jakieś grupki, jedni drugich przezywali itp, ale to co jest teraz to już jakaś masakra.

Zawsze tak było za moich czasów też, teraz nawet jest w pewnym sensie lepiej bo można przez internet znajomych znaleźć a kiedyś było to ograniczone do szkoły czy podwórka.

U mnie w 4-5 klasie podstawówki na wycieczkach pito alkohol, seks tez już w 8 klasie wielu miało za sobą a to były wczesne lata 90-te, a prześladowania, bicie słabszych itp było od zawsze teraz chyba tylko dziewczyny się bardziej rozwydrzyły bo równouprawnienie a chłopacy mam wrażenie że nawet się uspokoili bo komp ich bardziej zajmuje a nie podwórko i bijatyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy1962, nadal się tak czujesz?

Teraz może już nie czuje się gorszy bo mi nikt nie dopiepsza bo nie ma kto, ale jak byłem w twoim wieku to mi rówieśnicy często dopiepszali.

Za to czuje się paskudnie fizycznie i psychicznie też, nic mi się nie chce.Źle się czuję zresztą prawie całe życie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, bardzo mi przykro, że cierpisz przez te prześladowania w szkole. Wiem, ze takie rzeczy są bardzo traumatyczne. Jestem z Tobą, zyczę Ci spełnienia marzen i abys otrząsnęla się z tego. Tulam Cie, kochana i bądź silna. Na pewno jeszcze będziesz szczesliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×