Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu według was powinno się dać antydepresantowi typu SSRI? Wiem, ze najlepsza odpowiedzia byloby - im wiecej tym lepiej, ale jeszcze lepiej wiem (wiemy), ze czas leci nieublaganie i zycie ucieka nam przez palce. Moim zdaniem trzeba sobie ustalić jakas granice czasowa, a moze taka farmakoterapii istnieje? Jakie granice wy sobie wyznaczacie w swoim leczeniu na dany specyfik? Oczywiscie zdaje sobie swiadomosc z tego, ze jesli ma sie warunki, to mozna lek brac nawet pol roku nim sie rozkreci (ja wlasnie taki okres dalem fluoksetynie, ale dlatego, ze poczulem pozytywne dzialanie, po jakichs 2,5-3 miesiacach), jednak wg mnie tak postepujemy tylko wowczas, kiedy po miesiacu, dwoch, trzech nastapi jakas poprawa, bedziemy czuc, ze cos pozytywnego sie dzieje i moze byc lepiej w dluzszej perspektywie czasu. Co jednak, gdy lek nie dziala, objawia sie tylko skutkami ubocznymi? Ja mam tak z esci, jade na nim 9 tygodni (67 dni) i nic oprocz nasilenia objawow. Lekarz i ja chyba tez (ale glownie z braku czasu na czekanie) stwierdzil, ze ten lek po prostu na mnie nie dziala. Powinien minimalnie zadzialac zdecydowanie szybciej po miesiacu, a zagadniony przeze mnie ze w przypadku seronilu bylo to kilka miesiecy stwierdzil, ze to i tak bylo za dlugo. Pierwsza pozytywna odpowiedz powinna wystapic przy antydepresantach po 3-4 tygodniach. Jak wy to oceniacie. Powinienem jescze poczekac, czy dobrze robie, ze bede szukal czegos innego? (Moje watpliwosci wynikaja z tego, ze jest milion przeslanek wskazujacych na to, ze esci powinien mi pomoc - chocby profil leku - wybitnie przeciwlękowy, a to mi w depresji przeszkadza najbardziej, jednak on nasilił lęk)

 

ja brałem Escii w dawce 10 mg przez 2 miesiące i nic się w zasadzie nie działo. przy wysokich dawkach powodował bezsenność i niepokój. lek powinien wpłynąć na samopoczucie tak jak piszesz po około miesiącu. czasem trzeba trochę więcej czasu aby nastrój był wyraźnie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła durna sytuacja. Do psychiatry zamiast wypisu ze szpitala wzięłam ze sobą... wyniki badania do książeczki sanepidowskiej XD no ale ogólnie zapomniałam o tej prolaktynie. Brałam bromergon na jej zbicie, ale już skończyłam. Gdybym nadal brałą leki, pewnie bym o tym pamiętała, a tak to klops. Nie bardzo mam możliwośc dopytania i sama nie wiem, co robic. O zaburzeniach miesiączkowania mu mówiłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy połączenie Sertralina 100mg i Escitalopram 10mg grozi mi zespół serotoninowy?

 

-- 24 sie 2014, 00:32 --

 

Czy połączenie Sertralina 100mg i Escitalopram 10mg grozi zespołem serotoninowym? Bo mam już dość tej depresji i eksperymentuję :(:lol: Obawiać się o ZS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam szczęście w pizdu mać :twisted: Sertralina już po 4 latach nie działa i od roku deprecha, ewidentnie takie leki na serotoninę mi pomagają po SSRI jest cool.Esci działa super ale pływam we własnym pocie a z tego mnie kurwica bierze.Citalopram to samo.Fluoksetyna brałem miesiąc nie działała.Chujowa sprawa nie wiem co zrobić :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam biorę wenlę i esci ale esci tylko w 10mg i jestem zadowolona.

 

-- 24 sie 2014, 13:02 --

 

Biorę ssri z ssnri i jeszcze nie zdechłam póki co.

 

-- 24 sie 2014, 13:07 --

 

Sertralina podwyzsza prolaktynę. To głupty na Wikipedii są. Czytałam gdzieś artykuł poświęcony na temat psychotropówi ich wpływu na prolaktynę. I sertralina jak najbardziej jest jednym z leków który zawyza prolaktynę. Zręszta już jedna osoba z forum chyba z hyperreala czy jakos tak tez miała mega podwyższoną prolaktynę od sertraliny. Ponadto sertralina powoduje niedoczynność tarczycyc.

 

-- 24 sie 2014, 13:09 --

 

Ja gwałtownie schudłam ale miałam miesiączkę. Teraz przytyłam ale dalej mma niedowagę zaczelam brac psychotropy i nagle okres zniknął. Mój lekarz kazał mi przytyć to miesiączka będzie ok i co? przytyłam i gówno. Bo winą sa leki a nie moja waga. Mma prolaktynę tez trochę podwyzszona ale oczywiście wg. lekarzy jestem hipochondryczką. I nikt mi nie pomógł pomimo tego ze 300 zł na badanie wydałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam biorę wenlę i esci ale esci tylko w 10mg i jestem zadowolona.

 

-- 24 sie 2014, 13:02 --

 

Biorę ssri z ssnri i jeszcze nie zdechłam póki co.

 

Cieszę się że masz dobrze dobrane leki i jesteś zadowolona :P Ja obecnie mam problem z dobraniem leku ze znośnymi ubocznymi i skutecznością bo brałem 4 lata sertraline i po 3 latach przestała działać i od roku jestem w dupie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą jaja jak u mnie leki przestaną działac coz ja wtedy zrobię? Ciekawe czemu te leki przestają działać. Na mnie póki co działają ale jestem pobudzona i spać teraz nie mogę.

 

-- 24 sie 2014, 13:13 --

 

Mi się tylko ręce pociły przez 2 tygodnie ale później mi to zeszło.

 

-- 24 sie 2014, 13:14 --

 

A może spróbuj z wenlą? próbowałeś już?

 

-- 24 sie 2014, 13:21 --

 

Chyba ze gwałtowny spadek wagi tez powoduje wzrost prolaktyny posowałoby żeby ktoś m ite hormony wyregulował ale wizyta dopiero za kilka miesięcy.

 

-- 24 sie 2014, 13:23 --

 

od roku jestem w dupie ;/ To tam Chada masz przynajmniej ciepło i bezpiecznie.

 

-- 24 sie 2014, 13:26 --

 

Dobra ja spadam bo nie mam tu z kim pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze gwałtowny spadek wagi tez powoduje wzrost prolaktyny posowałoby żeby ktoś m ite hormony wyregulował ale wizyta dopiero za kilka miesięcy.

nie wiem, ale chyba przy niedowadze może tak byc. u mnie brak okresu jest wynikiem zbyt cienkiego endometrium (czyli niedobor tkanki tluszczowej). teraz troche przytylam, mam te bmi 17,5, ale wg lekarzy to i tak za malo. a prolaktyne mialam lekko wyzsza. no ale czytalam opinie ludkow, ktorym sie okres po setalofcie rozregulowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto sertralina powoduje niedoczynność tarczycyc.

 

Co? Więc jak to możliwe że ja mając niedoczynność tarczycy i zdiagnozowane hasimoto dostałam od psychiatry sertlaline?

Dodam ze psychiatra wie że leczę się na niedoczynność, terapeutka też, a endokrynolog wie że leczę się na nerwicę.

Żadne z nich nie wspomniało, że setra może coś złego zrobić z tarczycą, wręcz przeciwnie psychiatra twierdzi ze te leki nie powinny wpłynąć na leczenie tarczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i złapałem się że to jest błędne koło.Już po dwóch tabletkach escitalopramu 10mg czuję się lepiej niż na ponad 3 tygodniach sertraliny którą próbowałem ponownie po miesiącu przerwy.Koło się rozpoczęło: Sertralina(przestała działać)-fluoksetyna(miesiąc nic lepiej tylko pogorszenie objawów)-Citalopram(cholerne pocenie po umyciu się,sprzątaniu lekko pokoju,zabawy z dzieckiem na kolanach)-Escitalopram(to samo co Citalopram)-Sertralina(powrót 3,5 tyg zero efektu po 1,5 przerwy od niej)-Escialopram(mega pocenie ale próbuję dalej) Do tego wcześniej jeszcze sama wenla kołatanie serca,bóle serca i klatki,podwyższone tętno,trazodon jedynie na spanie dobre(akurat ze spaniem 0 problemów) na większych dawkach ciężko się utrzymac na nogach,paro-zamulenie,senność perspektywa tycia

to już się chore się robi jprd! :roll::hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, z nieznaną częstotliwością, mogą wystąpić: leukopenia, małopłytkowość, reakcje anafilaktyczne, reakcje, alergiczne, alergia, hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy i zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego. Tak mam na ulotce od leku

 

-- 25 sie 2014, 11:45 --

 

Ale na każdego leki działają inaczej należy pamiętaać

 

-- 25 sie 2014, 11:49 --

 

Każdy lek antydepresyjny może powodować zaburzenia w układzie homronalnym sertralina również co jest potwierdzone w badniach klinicznch. Antananarywa ja mam 42 kg czasami 43 kg przy wzroście 159 tez mało, mam niedowagę . Ale hormony płciowe mam ok. tez prolakyne mam lekko wyższą. Może ja tez mam zbyt cienkie endometrium przez o ze schudłam.

 

-- 25 sie 2014, 11:57 --

 

Ja mam Bmi 16.8 liczyłam sobie teraz w necie. Jestem wychudzona hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lek antydepresyjny może powodować zaburzenia w układzie homronalnym sertralina również co jest potwierdzone w badniach klinicznch. Antananarywa ja mam 42 kg czasami 43 kg przy wzroście 159 tez mało, mam niedowagę . Ale hormony płciowe mam ok. tez prolakyne mam lekko wyższą. Może ja tez mam zbyt cienkie endometrium przez o ze schudłam.

 

-- 25 sie 2014, 11:57 --

 

Ja mam Bmi 16.8 liczyłam sobie teraz w necie. Jestem wychudzona hehe

No to co Ty się dziwisz, że okresu nie masz :P Potrzeba Ci pewnie z pięciu kilo

 

-- 25 sie 2014, 15:51 --

 

a i czy komuś się zdarzyło przytyc po setalofcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, z nieznaną częstotliwością, mogą wystąpić: leukopenia, małopłytkowość, reakcje anafilaktyczne, reakcje, alergiczne, alergia, hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy i zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego. Tak mam na ulotce od leku

 

A jak się konkretnie nazywa ten lek, bo ja w ulotce Zotralu i Sertagenu nie zauważyłam takiej adnotacji (możliwe że przeoczyłam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asertin to jest sertralina ale nie martw się skoro Twoje leki nie mają takich skutków ubocznych to nie martw się. Na wszelki wypadek kontroluj sobie TSH.

 

Ale Zotral i Sertagen to też sertralina.

To będę na przyszłość pamiętać żeby raczej unikać Asertinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laura1234, mi w mojej historii leczenia zdarzył się nawet wynik powyżej 50, ale to była moja wina bo leków nie brałam.

A tak to przeważnie mam w normie jak ładnie biorę leki, za niedługo robię badania to się zobaczę jak będzie.

Jak zaczynałam leczenie kilka lat temu to miałam coś ponad 7.

Ponoć granica normy nie jest sztywna i zależy od wieku, ale mój endo raczej lekko do tego podchodzi, toteż myślę o jego zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×