Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak nazwać te lęki. Wiem, że jak se strzelę meliskę czy jakiś neopersen to czuję ulgę, nie jestem spięty, lżej mi się rozmawia z ludźmi, wychodzę z domu itp. To jest taka forma wewnętrznego napięcia. A jak jest z napędem po paro? Bo po sercie niby jest ale co z tego skoro niepokój zabija napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, pierwszą moją dawką było 30mg, ale z powodu spania 14h szybko skorygowane do 10mg. Później testowałem 20mg przez 2 tyg, ale dostałem jakiegoś dziwnego stanu, że myślałem, że zaraz coś "mnie wyłączy". Wtedy miałem chyba pierwszy raz jakąś derealizację a może hipo. Do tego agresor wewnętrzny. Musiałem więc miansę odstawić, mimo, że lekarka namawiała, abym przetrwał. Po 60mg wywaliłoby mnie chyba na orbitę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to u mnie podziała, jeśli oczywiście doktor na to pójdzie, ale jestem dobrej myśli. Naprawdę jestem ciekaw czy odczuję jakiekolwiek działanie stymulujące, mimo wszystko jestem sceptyczny, wydaje mi się że nie na wszystkich tak miansa/mirta działają. Brałem dość długo 30mg mirty i zupełnie nie odczuwałem tej noradrenaliny, w ogóle nie wydaje mi się żeby ten lek działał na mnie inaczej niż usypiająco przez te bodajże 2 albo 3 miesiące kiedy go brałem. Ale nic, trzeba samemu stestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy kogos antydepresanty wyleczyly na dluzej? Ja biore paro poraz 3 i zastanawiam sie czy nie rzucic tego w cholere . Parogen biore w dawce 20mg od 1 lipca i mam mysli zeby to odstawic. Nie wiem co robic chcialabym byc w ciazy ta mysl nie daje mi spokoju a boje sie jak to zniose bez lekow. Mial ktos podobną sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o tym żeby to rzucić w cholerę, to myślę że to właśnie ten moment aby to zrobić. To nie witamina C, tylko leki które się bierze w celu leczenia choroby. W życiu bym nie zmienił decyzji o rozpoczęciu kuracji gdyż bez leków nie funkcjonowałem.

 

Jeśli myślisz o założeniu rodziny, to tak naprawdę widzę dużą szansę aby część stresu odizolować : praca...L4 od początku ciąży i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26, ja też biorę po raz trzeci,teraz biorę blisko 2 lata.próbowałam odstawić i nie wyszło.między 2,a 3 ciągiem paro urodziłam zdrowe dziecko,choć przez 3 najgorsze miesiące ciąży wróciłam na chwilę do paro,bo nie dawałam rady bez leków.i uprzejmie proszę,aby nikt mnie nie pouczał ,że w czasie ciąży....ble,ble,ble.tak postanowiłam z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyrr, a Ty odstawiłes juz?

margor26, ja m.in przez skłonności nerwicowe nie zdecydowałam sie na dziecko. Nie chce przekazywać takich wypaczonych genów, bo u mnie w rodzinie ciągnie sie to od przynajmniej 3 pokolenia. Paro bierzesz krótko. Jeżeli juz planujesz ciąże, skonsultuj z lekarzem przejście na inny ssri, który w ciąży jest dopuszczalny. A tak w ogóle burze hormonalne mogą nasilać objawy nerwicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę paro od paru dni i czuje się coraz gorzej, zawroty głowy, nudności, uczucie naćpania, nie wiem kiedy to minie ale długo tak nie pociągnę.

 

minie, na pewno minie. u mnie cały pierwszy tydzień był do niczego, a w drugim jeszcze się zdarzały chwile totalnego zamulenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, potwierdzam, że wenla ma dobry profil działania przeciwlękowego (lepszy niż paroksetyna), praktycznie w całości wyciszyła tego typu dolegliwości. Mam nadzieję, że działanie utrzyma się na 75mg, bo w wyższej dawce, zbytnio aktywizowała, nakręcała negatywnie, pozbawiała możliwości spania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×