Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

uważajcie bo po łączeniu z ssri można dostać niezłego doła

juz ze 2 razy tak mialem, to kurde jest straszne

a czaem wypic mozna. ja piwo, cydr. ale nie codziennie. tak co 2. dzien ;p

 

-- 14 sie 2014, 21:33 --

 

[

 

Mam 3 pytania do Cb ponieważ masz dość specyficzny i interesujący mnie mix 2 ssri ;) Bo sertra nie działa u mnie na lęk ale super aktywizuję i nie mam żadnych uboków a paro działa na lęki (znaczy ma ponoć działać najs) ale zamula i nie aktywizuję. :lol:

 

1.Lekarz ci zalecił brania w dużej dawce sertre plus jeszcze paro czy to na własną odpowiedzialność pod kontrolą czy może inaczej?

2.Buspiron pomógł na lęki? Jeśli przy swoim mixie możesz w ogóle go obiektywnie ocenić? :D

3. Przy mniejszej dawce sertry czułeś zamulenia i senność od paro?

no dobra,. w związku z cenzurą piszę jeszcze raz. ale krótko

1.lekarz zalecil

2.eee spamilan? on na mnie dziala antylękowo, tak jakby spłaszcza, uspokaja. na stresującą sytuacje dobry. ale potrafi lekko pogarszac pamiec

3.chyba nie. ale mi sie juz troche pomieszlao co bralem i kiedy i ile :/ generalnie zamulenia i serta to na duzych dawkach i w początkowym okresie wejsci na dużą dawkę. ptem mija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jestem 6 dzień na parogenie. To mój pierwszy taki lek, nigdy nie miałem żadnych problemów i nie potrzebowałem żadnych leków. Sytuacja mnie zmusiła, mam wyrzuty sumienia o których ciągle myślę, nie mogę odpędzić się od myśli i tak dzień w dzień. Jestem już tym zmęczony. Wszystkie cele które miałem i realizowałem uciekły. Na razie nie czuje poprawy, wiem że to za krótki okres. Objawy które miałem to w 2 dniu nagle dostałem zapalenia krtani co potwierdził lekarz ledwo mogłem oddychać + straszny ból w klatce przy wdechu i wydechu. Możliwe że to zbieg okoliczności. Zawroty głowy, ciągła senność, duży apetyt to na tyle. Najgorzej jest z rana tak do godziny 18. Potem na trochę przestaję myśleć jest jakby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigi7, a ile mianseryny?

Miansecu biorę tylko ćwierć tabletki 10mg i to do tej pory działało rewelacyjnie. Może wyrobiła mi się tolerancja na ten lek. U mnie padło przede wszystkim na sen. Mam z nim bardzo duże problemy. Ostatnio było lepiej ale teraz znów jest mała obniżka formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mianseryna augmentuje działanie paro, ale w wyższych dawka np. 30mg. Teoretycznie połączenie tych dwóch leków w dawkach terapeutycznych daje łącznie lepszy efekt niż działanie każdego z osobna. Więc po podniesieniu dawki mianseryny powinno być lepiej, nie tylko w zakresie snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi i Parogen, eksperymentowałam. Na początku było 20mg - źle, potem 40mg - strasznie, następnie 30 - nie ciekawie i obecnie - 10mg - w porządku :smile:

 

Ogólnie myślę, że to nie lek dla mnie. 3 września mam wizytę u psychiatry i zamienię Parogen na jakiś typowy antydepresant z SSRI. Może Asertin albo Wenla, nie wiem, oddam swój los w ręce lekarza a co będzie to się okaże.

Czemu chcę zamienić Paroksetynę? Bo po niej czuję się śnięta. Wkółko bym spała jak jakiś niedorób a przecież kiedyś trzeba w końcu ruszyć zadek w świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś pomogła paroksetyna po wcześniejszej kuracji sertraliną? Pytam bo serta powoduje u mnie wzrost niepokoju i chyba czeka mnie przesiadka na paro.

 

U mnie właśnie tak było, nasilone lęki na sertralinie, choć ogólnie byłem z niej zadowolony, zmusiły mnie do zmiany na paroksetynę. A dokładniej to po sertralinie brałem dość długo wenlafaksynę, którą zamieniłem na paro i jestem na niej już ponad pół roku. Jeśli chodzi o lęk, jet lepiej niż na sertralinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś pomogła paroksetyna po wcześniejszej kuracji sertraliną? Pytam bo serta powoduje u mnie wzrost niepokoju i chyba czeka mnie przesiadka na paro.

 

U mnie właśnie tak było, nasilone lęki na sertralinie, choć ogólnie byłem z niej zadowolony, zmusiły mnie do zmiany na paroksetynę. A dokładniej to po sertralinie brałem dość długo wenlafaksynę, którą zamieniłem na paro i jestem na niej już ponad pół roku. Jeśli chodzi o lęk, jet lepiej niż na sertralinie.

 

 

Jakie to były lęki? Lęk społeczny przed wychodzeniem z domu,przy ludziach,lęk przed rozmową? Czy inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×