Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na mysli Centrum Psychoterapii na ul Dolnej 42 i ten dzienny oddział nerwic i zab. osobowosci który tam jest.

Naprawdę nie polecam tej placówki ! Wiem co piszę bo moja kolezanka po fachu odbywała tam staż.

A co jest na Mochnackiego ? Podaj dokładniejsze namiary. Tam jest jakiś oddział nerwic moze? Coś w ramach NFZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli Centrum Psychoterapii na ul Dolnej 42 i ten dzienny oddział nerwic i zab. osobowosci który tam jest.

Naprawdę nie polecam tej placówki ! Wiem co piszę bo moja kolezanka po fachu odbywała tam staż.

A co jest na Mochnackiego ? Podaj dokładniejsze namiary. Tam jest jakiś oddział nerwic moze? Coś w ramach NFZ ?

 

zobacz mój post na poprzedniej stronie

tak, to jest NFZ, ponoć wyjatkowo dobra placówka

ide tam pierwszy raz w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum Rodziny i Praw Dziecka Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci świadczące pomoc dla rodzin z Warszawy i okolic zaprasza Panie do wzięcia udziału w długoterminowej grupie wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy domowej (lub doświadczyły jej w przeszłości). Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu w poniedziałki od godziny 17 do 19 na ul. Krakowskie Przedmieście 6/4. Pomoc świadczona jest bezpłatnie. Zajęcia prowadzone są przez dwóch psychologów.

 

Umów się telefonicznie na wstępną rozmowę z psychologiem prowadzącym grupę: 022-826-17-78 i 022-826-14-01 w godzinach 9.00-15.30 lub 0 693 407 003 .

 

Grupa wsparcia to bezpieczne miejsce, gdzie Klientki mają szansę:

 

- spotkać kobiety, które mają podobne doświadczenia i przez to przełamać poczucie wstydu, winy i odmienności;

- wzmocnić poczucie własnej wartości, przywrócić poczucie bezpieczeństwa i zyskać poczucie kontroli nad życiem;

- dotrzeć do własnych uczuć i na tej bazie rozbudzić energię konieczną do podjęcia skutecznych zachowań obronnych;

- nauczyć się strategii radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami;

- dowiedzieć się, jakie zjawiska towarzyszą przemocy w rodzinie i jak tą wiedzę można wykorzystać w uwolnieniu się od zachowań przemocowych;

- zyskać świadomość praw osobistych;

- zaplanować zmiany, które umożliwią zapoczątkowanie samodzielnego życia.

 

Program realizowany jest w ramach środków przekazanych przez Fundację Wspólna Droga.

 

Przerwij milczenie i sięgnij po pomoc! Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co robić jeśli znów wrócił silny dołek,aż nie chce się żyć. Jak się ratować, co robić...

 

WITAM CIĘ !

IDŹ DO LAKARZA ! WYŻEJ POLECAŁEM ŚWIETNEGO SPECJALISTĘ W WARSZAWIE , WIĘC NIE BĘDĘ SIĘ POWTARZAŁ ! LEKARZ POWIE CO CI JEST I CO MASZ DALEJ ROBIĆ ! BYĆ MOŻE KONIECZNE BĘDĄ LEKI, MOŻE PSYCHOTERAPIA - NIE WIEM .

NIE ZAŁAMUJ SIĘ ! GŁOWA DO GÓRY ! BĘDZIE OK ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leczylam sie na dolnej 42 (wczesniej sobieskiego 112). mi tam bardzo pomogli i nadal chodze tam do psychiatry. ze 2 lata temu oprocz terapii dziennych byly tez popoludniowe od 16-17 codziennie przez 6 miesiecy, bardzo wiele sie nauczyłam o sobie i o nerwicy. mi pomogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dosyć dawna nie wiem co mi jest lecz po zdeklasowaniu "obecnych" tu przypadłości stwierdziłem że "dopadła mnie" fobia społeczna czy z taką przypadłością powinienem udać się do psychologa, psychoterapeuty czy też psychiatry ? Polećcie jakiegoś dobrego prywatnego lekarza, który umiałby mi pomóc ,z Warszawy najlepiej gdzieś z centrum.Pzdr.

 

Ps:Napiszcie jeszcze ile tak około kosztuje jedna wizyta

 

WYSŁAŁEM CI WIADOMOŚĆ NA PRIVA!!!

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namiestnik, tak, dokladnie ta. Ja chodziłam do Pani Malewicz. Bardzo jestem zadowolona, ona pomoga mi uswiadomic sobie wiele rzeczy, oczywiscie nie mowila co mam zrobic (zaden psycholog tak niemowi, a przynajmniej nie powinien, bo to samemu nalezy zadecydowac). Moge ja polecic zdecydowanie...

 

psycho-logic, co do sobieskiego (obecnie chełmaska 42) to moje doswiadczenia sa jak najbardziej na tak. mi pomogli, ale na kazdego dziala inaczej terapia grupowa. i nie bylam w grupie z ludzmi o tych samych zaburzeniach, ale roznych i to pozwalalo na spojrzenie z roznej perspektywy na problemy czy moje czy innych osob... tam jest terapia analityczna jesli sie nie myle, wiec na terapii grupowej to pacjenci głownie mowia, a terapeuci czasami tylko sie odzywaja, zwracajac na cos uwage. fajne tez byly zajecia ruchowe - na poczatku rozgrzewka, potem rozne zabawy, z ktorych tez sie wyciagalo wiele wnioskow. tylko ja nie bylam tam na terapii dziennej, ktora trwa tam 3 miesiace ale codziennie od 9 do 15 chyba. ja chodzilam na grupe popoludniowa, tez codziennie, ale tylko godzina i przez 6 miesiecy... ja niczego nie wychwalam, mowie tylko, ze tam mi pomogli.... inne osoby moga miec inne zdanie, moje akurat jest na +.

 

edit: Pstryk// mod. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję psychologa/terapeute który specjalizuje się w pracy z ludźmi "ponadprzeciętnego stresu" np. żołnierzy jednostek specjalnych, fotoreporterów wojennych itp. Zaznaczam że chodzi o ludzi którzy działali w warunkach NAPRAWDĘ wysokiego zagrożenia. Potrzebuję prawdziwego specjalisty a nie psychologa który np. miał kilka godzin zajęć na ten temat. Najchętniej z Warszawy.

Mam nadzieje że moja prośba nie pozostanie bez odpowiedzi. Sprawa jest pilna.

Pozdrawiam. Wolv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielu terapeutów i/lub psychologów lub ośrodków wpisało się do otwartej bazy psychoterapii: psychoterapia Warszawa. Możesz też przeglądać bazę pod innym kątem np.: "psychoterapia par i rodzin w Warszawie", albo ogólnie np.: "zaburzenia-jedzenia". Lub szukając w całej bazie: http://www.polska-psychoterapia.pl/katalog/

 

banner3_sharp.png

 

---- EDIT ----

 

możesz też poszukać specjalistów od PTSD albo traumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i czytam...faktycznie, trochę się tu wszystko rozlazło.....

 

Ja również szukam psychiatry z Warszawy (prywatnie), najlepiej takiego, który specjalizuje się w fobii społecznej/lękach...

Zależy mi na kobiecie, sama wizyta i tak kojarzy mi się z horrorem opowiadania o wszystkich złych doświadczeniach itp, jakoś nie wyobrażam sobie otwierania się w ten sposób przed facetem (mimo, że pewnie śmiesznie to brzmi;)..

 

Dodam, że na forum jestem zaledwie od miesiąca i do tej pory nie zdecydowałam się na żadną wizytę :( Psychologa mam już na oku, i mimo, że wiem, i też jestem zdania, że leki nie równają się z wyleczeniem, obawiam się, że na etapie, na jakim jestem, zależy mi przede wszystkim na jak najszybszym wyleczeniu/zaleczeniu?? objawów somatycznych.

 

Bardzo Was proszę o jakieś sensowne namiary,

 

P.S. Czy słyszał ktoś o dr Agnieszce Ziołkowskiej?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, rozbawiłeś mnie z tym sikaniem ;) ale coś w tym jest...:P

Oczywiście chodzi mi o możliwie jak najszybsze zaleczenie objawów somatycznych, raczej na cuda na liczę, chociaż byłoby fajnie dostać lek i dwa dni później nie mieć problemów z jedzeniem/piciem przy stole heh

 

Na początku chciałam iść do psychologa/psychoterapeuty, bo wierzę w to, że dopiero taka terapia może faktycznie człowiekowi na dłuższą metę pomóć...natomiast, tak jak już pisałam wcześniej, to będzie długotrwały proces, a ja zaczynam tracić cierpliwość jeżeli chodzi o objawy somatyczne właśnie, które sprawiają, że powoli coraz bardziej się izoluje =/

 

Już drugi dzień siedzę i szukam psychiatry, przeczytałam już chyba WSZYSTKO co było na ten temat napisane (dziś siedzę i szukam już czwartą godzinę), i nadal nie wiem gdzie/do kogo pójść heh

 

Chyba jednak zdecyduję się na Synapsis na Ursynowie - dr Joanna Krzyżanowska, słyszał ktoś o niej może?

Jeżeli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym miejscem, piszcie proszę, chyba najgorsze co może być to pójść, wydać kasę i trafić na złego lekarza heh

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, brzmię jak facet? hehe nie osłabiaj mnie proszę :P

 

Ja szukam prywatnie, to wszystko co dzieje się w klinikach publicznych daje wrażenie, że lekarze i tak mają wszystko w d**ie.

 

Synapsis na Ursynowie chyba też odpada, bo psychiatra do której chciałam iść przyjmuje w drugim ośrodku tej całej kliniki (jakiś gabinet na Śródmieściu), a ja nie mam czasu jeździć w te i z powrotem, akurat zachciało mi się leczenia w trakcie pisania pracy magisterskiej itp heh Swoją drogą śmiesznie to brzmi - nie mam czasu na leczenie =D, ale cóż, takie życie, ostatnią rzeczą o jakiej marzę to jeszcze studia zawalić. Muszę to wszystko jeszcze przemyśleć.

 

To jak, nikt nie ma do polecenia żadnego psychiatry z okolic Ursynowa, Mokotowa może...?

 

Psych, też masz wrażenie, że tylko my ten wątek śledzimy? =P

 

PS. tak żeby nie gadać od czapy, słyszałam, że psycholog Joanna Chełmicka jest bardzo dobra, miałam się do niej wybrać, ale teraz czytam, że ona głównie leczy metodą EFT (Emotional Freedom Techniques) i jakoś mnie takie voodoo kapkę odstrasza...........ktoś?coś?ma?do dodania? ;)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka:) faktycznie krążą dobre opinie o tej klinice, ale droogaaaaaa...(chociaż pewnie ceny prywatnie i tak są podobne), niestety jest trochę za daleko:(

 

Znalazłam natomiast OPiS (O�rodek Psychoterapii Psychodramy i Szkoleń) na Ursynowie, przymierzam się do pójścia do dr Szafrańskiej, gdzieś przeczytałam o niej jedną czy dwie dobre opinie, a to zawsze coś hehe

 

Ale oczywiście wypękałam i nie zadzwoniłam, nie wiem czemu, do cholery, bo szukać to ja sobie mogę kolejny miesiąc...może boję się, że jak już wykonam telefon, to trzeba będzie pojechać, wziąć się porządnie za siebie no i przyznać się otwarcie, że jestem "chooora". Chora psychicznie, ale jaja :P heh

 

I już tak trzeci dzień obiecuje sobie, że pójdę do psychiatry i kolejny dzień udało mi się z tego wywinąć. Mam wrażenie, że jak wykonam telefon żeby zarezerwować wizytę to przede wszystkim zacznę się histerycznie śmiać jak usłyszę swój własny głos mówiący, że mam fobię społeczną, przecież to takie nierealne:D a może powinnam sobie wcześniej poćwiczyć na głos i usłyszeć to, co ukrywam już dobre 4 lata, taka autoterapia hehe dramat.

 

PS coś nam forum siada heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×