Skocz do zawartości
Nerwica.com

Esci spin-off


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie udawalem, pamietam jak w liceum wychowawczyni zaprowadzila mnie do psychologa bo zachowywalem sie jak odludek, powiedzialem ze wszystko jest w porządku, psycholog pytal o sytuacje w domu, powiedzialem tak ze strachu a nie z tego ze mi sie wydawalo ze sobie z tym dam rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama mi uswiadomila ze ja juz sie balem ludzi w wieku 4-6 lat zanim sie jeszcze przeprowadzilismy do nowego domu, ja tego nie pamietam, ale jezeli to bylaby prawda to z tego by wychodzilo ze to juz bylo wczesniej z jakiegos powodu i ze ten nowy dom wcale nie jest głównym winowajcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ze strachu wlasnie strach wszystko niszczy wiem cos o tym boisz sie udajesz ze jest ok i co sie z tego rodzi nerwica

 

-- 13 sie 2014, 22:17 --

 

przeprowadzka dla malego dziecka to duzy stres lek przef ludzmi moze miec swoje w źródło w budoie ukladu limbicznego nmozesz to sprawdzic czy ktos w rodzinie tez jest niesmaly jesli tak to masz to w genach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cos musialo byc tego przyczyną, zawsze myslalem ze on sie wzial z tego jak mnie traktowal jej maz i ze sie jego bałem przez to i go potem cały czas obwinialem, a moze sie okazac ze bylem w blędzie tyle czasu i wszystko wyolbrzymialem i po prostu balem sie bo balem sie juz wszystkiego jeszcze wczesniej, moze "winnym" jest kto inny albo coś innego, nie rozumiem tylko jak ktoś moze napisac ze to jest nieistotne kto jest winny i co sie z czego wzięło jak to jest kluczowa sprawa bo tylko zrozumienie tego skąd to sie wzialo pozwoli w koncu sie z tym pogodzic a jak sie nie wie to sie bedzie tym zadreczac nie wiadomo ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nie można tłumić w sobie emocji. Kiedy potrzebujemy wyrzucić coś z siebie to należy to zrobić. Inaczej można zwariować.

 

Moja nerwica wzięła się z konfliktów wewnętrznych, które znów wzięły się z pewnych mechanizmów, które jak się okazało, wytworzyły się w dzieciństwie. Chciałabym tylko wiedzieć skąd nawroty. Akurat nie pamiętam aby takie sytuacje pojawiały się w początkach kolejnego nawrotu - zawsze zaczyna się tak samo - somatyka. Do tego muszę jeszcze dojść na terapii.

 

lunatic, zgadzam się z Tobą, że trzeba znaleźć "winnego" albo coś co zapoczątkowało nasz stan. Bez tego nigdy nie wyjdziemy na prostą. I tak, powinieneś pójść na terapię.

 

Laura1234, strach jest potrzebny, bez tego nie bylibyśmy w stanie żyć. Strach irracjonalny jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie skłąda ze ci co się wykłocają i niczego nie tłumią w sobie nie mają zadnych problemów psychicznych, maja je ci ktorym na to zawsze brakuje odwagi, zreszta mniejsza o to, mam o wiele wieksze problemy z lekami niz z tym czy sie klocic czy wybaczyc czy nie itp., poza tym Ashleigh jezzeli udało Ci sie osiągnać taki stan wewnętrznego spokoju to po Ci lek do zażywania?

 

Witajcie!

 

 

Nie powiedzialam takze o tym, ze ludzie moga po Tobie brykac "jak po lysym byku". Zawsze mowilam, ze nie jestem aniolem.

Co innego wybaczac i nie trzymac w sobie urazy, ktora zjada, ktora powoduje choroby, ktora unicestwia.

Wcale nie naleze do osob, ktore nie potrafia sie klocic, wrecz przeciwnie. Jak sie ma czworke dzieci, meza bardzo pokojowego, to trzeba sie wiele razy bic o swoje, o swoja rodzine, bo nikt za mnie tego nie zrobi, nawet moj maz. Taki jest, a ja inna.

Emigrant nie moze byc tchorzem, bo by przepadl, jak kazdy czlowiek zreszta.

 

Biore lek, bo mialam zawroty glowy, mam problem z ukladem wegetatywnym, ktory powoduje rozne zaburzenia czynnosci ciala.

Pisalam Ci na prywatnej poczcie. Poza tym jestem w okresie przedmenopauzowym, i przy hormonach zaaplikowano mi ten lek.

Wczesniej stwierdzono, ze jestem osoba nadwrazliwa dodatkowo, gdy mialam 20 lat. Niedorozwiniecie ukladu wegetatywnego. I to wszystko.

 

Stan spokoju wewnetrzego osiagnelam, bo bardzo chcialam, bo mi zycie nakopalo, bo mam wielka Wiare w Boga.

Wiara czyni cuda, nie religia. Jesli sie jest chrzescijaninem zyje sie, jak chrzesciajnin.

 

-- 14 sie 2014, 13:57 --

 

lunatic, na pewńo nie z powodu nienawiści do kogokolwiek

ja nic nie pisałem o nienawiści, przynajmniej teraz, mozna czuc zal ze bliska osoba wyrządziłą krzywde a nie od razu zawsze nienawiść

 

To zloscisz sie, ze az wykrzyczec chcesz, ze Cie skrzywdzono, z powodu zalu ?

 

Agresja wynika u Ciebie z powodu lekow?

 

Tak to mam rozumiec?

 

-- 14 sie 2014, 14:04 --

 

Ashleigh, co do wycieczki do USA to byłam w Nowym Jorku, w Waszyngtonie, w Pittsburghu i nad Niagarą. Co zovbaczyłam? Wszystko co zdążyłam ;). W Nowym Jorku byłam 4 dni i to mało, bo codziennie ok. 10-12 godzin łażenia. Poza wycieczką na Statuę Wolności zaliczyłam wszystkie najwazniejsze atrakcje. Opkupiłam sie na wyprzedażach - duzo rzeczy jest tańszych niż u nas. Ogólnie było mega fajnie :).

 

Laura1234, ja jestem przeciw radzeniu komus jakie ma brac leki, bo kazdy organizm jest inny.

Tez uwazam, ze mozna sobie porozmawiac o swoich doswidczeniach z lekami, ale lepiej pytac sie lekarza.

Owszem Lunatic ma wielka wiedze o lekach, bo jest farmaceuta, ale zgadzam sie, ze lepiej traktowac siebie bardzo indywidulanie, co do lekow.

 

 

Mialas Inez super wakacje, wiele zobaczylas. Nie kazdy ma taka szanse, wiec tylko sie cieszyc.

Z naszej rodziny, tylko moja strasza corka byla w USA i na Karaibach przy okazji, a w styczniu moj starszy syn jedzie do USA na 3 mies. ze swojej kompany niemieckiej. U nas w RPA jest filia tej company.

Swiat jest piekny, i Polska jest piekna, warto sie zawsze gdzies ruszyc, nawet poza miasto. Ja tesknie za polskim lasem. :(

 

-- 14 sie 2014, 14:40 --

 

Ashleigh, masz racje. Ja nikogo nie nienawidzę, nie trzymam urazy do kogoś, kto mnie skrzywdził, to powoduje, ze sama niczym sie nie gniote i jestem szczęśliwsza. Nie czuje nawet tego do osoby, która mnie molestowała w dziecinstwie

 

Podziwiam Cie bardzo Tojaaa.

 

Przynajmniej nie rujujesz sobie zycia tym, ani dla kogos, kto tego nie warty.

 

Naprawde podziwiam, i szanuje wielce.

 

Jakbym mogla, to bym przytulila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh,

szczerze mówiąc to w tej chwili juz nie wiem co jest prawdziwymi odczuciami a co jest dzialaniem leku, czy agresja jest prawdziwa czy wywolana lekiem, to samo z obojętnością, nie wiem czy jest polekowa czy nerwicowa czy po prostu tak jest sama z siebie, natomiast niektore leki u mnie ewidentnie potrafią taką agresje wywołać i wtedy co pisalem o nienawiści byłem pod wpływem dzialania takiego leku, ale czy lek to wyolbrzymil czy po prostu wyeliminowal otumanaijace dzialanie innego leku i agresja była naturalna i zgodna z prawdziwymi odczuciami to tego nie wiem

a co do zawrotów głowy to skoro dostalas ten lek to masz je na tle nerwicowym, gdyby bylo inaczej dostalabys typowy lek na zawroty a nie antydepresant, wiec tez musisz sobie z czyms nie radzic i nerwica objawia sie takimi objawami

a co to znaczy problemy z ukladem wegetatywnym?na jakim tle?zdiagnozowane czy nie? no bo pewnie tez na tle nerwicowym, ja objawy nerwicowe somatyczne mialem na samym początku z zawrotami głowy łącznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalam Ci Lunaticu, ze sie urodzilam za wczesnie. Byly to lata 60-te. Wlozyli do pudelka, oblozyli wata i tak wyzylam.

Zdiagnozowali mnie w wieku 20 lat, do tego czasu nie mialam zadnych problemow.

Pisalam Ci, ze nie chodzilam kiedys, nie mialam czucia w nogach, mialam poczatki wiencowki, zmienil mi sie ruch robaczkowy ukaldu trawiennego, i schudlam w ciagu miesiaca 35 kg. itd. Takie mialam objawy tego dziadostwa.

Teraz to juz dochodzi moj wiek przemian, kiedy sa zmiany nastrojow, napiecie, bo wciaz mam to, nie ustalo, co w moim wieku ustac powinno.

Tak mnie leczy lekarz, dokladajac mi hormony HTZ. Jak widac z dobrym skutkiem. Taki wiek, i tak sie "traktuje" kobiety w moim wieku.

 

 

Lunaticu, nie jest tak, ze Cie nie rozumiem. Szkoda mi Ciebie, ale wiem, ze sie kiedys pozbierasz.

Tak wiele w zyciu osiagnales, w takich okolicznosciach, chcialabym, zycze Ci tego, zebys to zauwazyl, i przestal gnebic sie tym, co sie dzialo, i dzieje.

Rodziny sie nie wybiera, czesto nie mamy wplywu na swoje zycie, jak Ty na to, ze ojciec Twoj umarl.

 

Rozumiem Cie, jesli chodzi o leki. Biore tak mala dawke esci, nawet bylam na 5 mg, i wiem, ze czlowiek nie jest soba.

To jest smutne, tragiczne dla Was mlodych, bo mnie sie jest latwiej pogodzic. Przy esci jestem troche rozproszona czasami, skupic sie musze czasami, zeby myslec kreatywnie.

Mniej maluje, rysuje, mniej robie swoje robotki z welny. Robie tez bizuterie sama, pisze, bo mam dar pisania.

Ale skupic sie nie zawsze moge, wiec odpuszczam sobie. Wiem, ze moj organizm potrzebuje sie wyciszyc, odpoczac, wiele przeszlam, wiele sie dzieje w moim zyciu. Przeszlam "kompleks pustego gniazda", to bardzo bolesne bylo, a emigracja dala popalic bardzo. Przez wiekszosc zycia na emigracji bylam sama z czworka dzieci, bo maz musial pracowac na nas szescioro. Bylam, i ojcem, i matka dla dzieci, i nauczycielka, i pielegniarka, itd. Zmagalam sie z bieda, zeby dzieci jej nie odczuwaly, choc i tak ciezko bylo. Moj maz to dobry czlowiek, pracowity, ale nie ma daru walki, ani nie ma tyle pasji, ktora ja mam, zawsze mialam, dlatego ta rodzina moja jest niemalze perfekt. Tylko widzisz kosztem czegos. Nie trzeba miec skolatanych nerwow z powodu konfliktu wewnetrznego, przechlapanego dziecinstwa-mozna po prostu pasc z wyczerpania, z braku poczucia bezpieczenstwa, z powodu tego, ze tak wiele od czlowieka zalezy, mowiac po prostu, ze wszystko jest na mojej glowie, z powodu samotnosci, innosci w innej kulturze. Wyczerpuja sie baterie, przychodza jeszcze sensacje z hormonami i starczy, zeby czlowiek byl, jak popsuta maszyna.

Afryka jest cudownym krajem, jest kochana przez nas, ale to kraj trudny.

 

Nie uzalam sie nad soba, tylko sobie tak napisalam.

Dobrej nocy Wam zycze, i wierzcie, ze Wam nerwica kiedys przejdzie i bedziecie jeszcze szczesliwi.

Buziole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalam Ci Lunaticu, ze sie urodzilam za wczesnie. Byly to lata 60-te. Wlozyli do pudelka, oblozyli wata i tak wyzylam.

Zdiagnozowali mnie w wieku 20 lat, do tego czasu nie mialam zadnych problemow.

Pisalam Ci, ze nie chodzilam kiedys, nie mialam czucia w nogach, mialam poczatki wiencowki, zmienil mi sie ruch robaczkowy ukaldu trawiennego, i schudlam w ciagu miesiaca 35 kg. itd. Takie mialam objawy tego dziadostwa.

Teraz to juz dochodzi moj wiek przemian, kiedy sa zmiany nastrojow, napiecie, bo wciaz mam to, nie ustalo, co w moim wieku ustac powinno.

Tak mnie leczy lekarz, dokladajac mi hormony HTZ. Jak widac z dobrym skutkiem. Taki wiek, i tak sie "traktuje" kobiety w moim wieku.

i coś takiego sie SSRI leczy? no chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menopauze tez sie u Ciebie leczy SSRI? :shock:

Uhm....tez. Zobacz sobie dlaczego?

 

W skrocie-zmiana nastrojow, placzki poranne, depresje, zmiany libido, ataki nerwowe, histeria, uderzenia ciepla, ogolne zmeczenie zwiazane z napieciem, stresem, niespaniem, zmianami hormonalnymi. itd.

 

Lekarze i naukowcy podejrzewaja, ze kiedys szpitale psychiatryczne byly przepelnione kobietami, ktorym nic nie bylo, poza tym, ze mialy menopauze. Okres przejsciowy trwa od 2 lat, do 12, a niektorym kobietom nie ustepuja objawy niemalze przez cale zycie.

Wiele kobiet przechodzi bardzo ciezko ten okres i wierz mi, ze nie jest przyjemny, kiedy nagle Ci sie poca tylko plecy, albo pot Cie zlewa, w srodku nocy, ale to tak, ze koszula, czy pizama jest doslownie do wyzecia. Po tym trzesie kobieta, jak w dreszczach malarycznych. Uderzenia goraca na twarz, ktora robi sie czerwona, przy ludziach, czy nie-przyjemnoscia nie jest. Zawroty glowy, utrata rownowagi, napady glodu, brak snu. Zgadnij jak sie kobieta czuje majac takie objawy dzien po dniu-duchowo i psychicznie? Hormony nie wystarczaja, szczegolnie, ze sadza niektorzy, ze moga one powodowac raka.

 

Juz sie od-zdziwiles ? :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce moze sie tak leczyc, teraz stosowanie antydepresantów nie do ich pierwotnego celu jest chyba w modzie, ale to juz sprawa lekarzy i tych ktorzy się godzą na takie leczenie

 

Oj, Lunatic, jak chcesz, dla Ciebie moze to bys sprawa MODY.

Czuje sie bardzo dobrze.

 

 

Dzien dobry w pochmurny, deszczowy dzien.

Mamy wszesna wiosna, i bardzo sie z tego ciesze.

Normalnie na deszcz czekalismy do wrzesnia/pazdziernika. I na dodatek jest cieplo.

 

Spiaca pogoda, a Wy macie long weekend.

 

Milego odpoczynku :yeah:

 

Kliwie z mojego ogrodu Wam zostawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mialem z dwie godzinki otwarte forum i wciskalem to "F5" co chwile, czekajac az ktos odpisze, w miedzyczasie na zajmowanie sie swoimi bzdurami ale sie nie doczekalem :P

 

U mnie wszystko w porzadku. Na terapie poznawczo behawioralna sie w koncu wybralem. Zaczalem troche z domu wychodzic i jakos jest tak lepiej z dnia na dzien. Mam plan dnia od terapeutki :D

 

W czwartek nastepne zajecia (co czwartek mam). Niestety na wypis od psychiatry do oddzialu otwartego na terapie sie nie dostalem. Dostalem termin, czekalem 2 miesiace, a jak juz przyszedlem to dostalem na twarz informacje, ze nie jestem ubezpieczony i gowno mi pomoga. Potem przepilem reszte czasu, az do poltora tygodnia temu.

Po atakach paniki sladu nie ma. Lęki bywaja ale to raczej efekt odstawiania alkoholu, anizeli nawrot lękow znikad wzietych.

 

Jesli chodzi o tabletki szczescia, to dalej niezmiennie.

 

A jak tam u was? Przepraszam ale 100 stron mi sie na prawde nie chce czytac :D

 

-- 17 sie 2014, 17:51 --

 

a co wam tam nad morzem światłowody pozalewało czy co ze jestes raz na pol roku?

Chcialbym miec swiatlowod. Niestety, stara infrastruktura i gowniane lacze. Walczylem z UKE o wymuszenie renowacji okablowania, zbieralem podpisy od sasiadow, niestety - Polska -_-

Nawet pozniej pisalem petycje do UPC (bo doslownie 30 metrow na przeciwko jest instalacja) ale parenascie podpisow im sie nie kalkulowalo i tez olali. Dupa zbita jesli chodzi o internet.

 

Ale oczywiscie rozumiem zart. Nie, internetu mi nie wcielo. Czytalem aktywnie topic o esci ale sie nie wypowiadalem. A o tym watku po prostu... zapomnialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stał się chyba cud,poleciła mi jedna osoba jeden preparat z magnezem i paroma witaminami B i nagle zniknęły stany lękowe, zmęczenie, derealizacja i wszystko inne, pierwszy raz od niepamiętnych czasów czuje sie normalnie, az trudno w to uwierzyc ze coś takiego zadziałało lepiej niz te wszystkie antydepresanty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic?

 

Powiedziałam koleżance parę gorzkich słów, a dokładnie, że poczułam się odrzucona w grupie (znajomych) po moim powrocie z wyjazdu. Poczułam się tak z boku, na zajęciach fitnessowych już nie było takiej samej zabawy jak wcześniej itd. Powiedziałam jak się poczułam i co mi się nie podoba... No długo by opowiadać. W każdym razie teraz się do mnie nie odzywa od 3 dni. Mi jest teraz głupio, bo to nawet nie była kłótnia, przeprosiłam ją itd. Teraz nie wiem jak pójdę na zajęcia, po tak się przejęłam. Dodatkowym faktem jest to, że ja jej zazdroszczę - jest osoba radosną, wszędzie jej pełno, wszyscy ją lubią. Weszła do grupy moich znajomych i już zajęła "czołowe" miejsce, a przynajmniej ja to tak odbieram. Z moim mechanizmem porównywania się do innych zawsze czuje się gorsza i tu tez tak jest... Ogólnie to bardzo lubię to koleżanką, fajny team tworzyłyśmy, a ten mój "atak" na nią był chyba związany tym, że przez mój wyjazd ona się zbliżyła to reszty... Może to porąbane, ale tak właśnie odczuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×