Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Sory ale jak slysze o potliwosci jako powazny skutek uboczny leku to normalnie smiac mi sie kurwa chce,zalozcie nowy watek, potliwosc skutek uboczny-mega straszna rzecz :roll:

 

-- 12 sie 2014, 15:01 --

 

A nie pomysleliscie ze te problemy z mysleniem i zwarzywieniem to poprostu wina depresji :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, problemem nie jest to że występują inne dolegliwości,według was gorsze,p roblemem jest to że większość skutków ubocznych, takich jak nasilony lęk, bezsenność czy pogłębiona fobia po prostu mija do jakiegoś czasu brania leku. A potliwość niestety nie. Przynajmniej tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z nobody25 a jak wam nie pasuję to nie czytajcie i nie odpisujcie mnie na przykład jebie zwiększony lęk,czy fobia po lekach bo to zawsze przechodzi a takie pocenie nie.Oni po prostu na każdy ssri reagują tak samo u mnie tylko problem jest przy citalach i esci.Ja nie narzekam na innych ssri bo to jest pryszcz na dupie ale na esci i ciatlopram tak reaguję i co zabronisz mi o tym pisać jeden z drugim.Lunatic chyba nie brałeś klomi nie wiesz co to skutki uboczne albo innych starszych antydepów.Ja akceptuję uboczne jeśli wiem że one przechodzą i są tylko na początku.W końcu tych leków nie bierzemy miesiąc tylko kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie a wy czytacie książki? Ćwiczycie te makówki swoje? :mrgreen: Czy tylko się wciska pilota od tv - perwersyjna pani domu, i narzekanie że pod strzechą pustka :mrgreen::mrgreen:

 

Jak daje radę to czytam jeśli mi myśli pędzą i nie mogę się skupić albo wyrazy mi uciekają i nie nadążam z kumaniem co czytam nie wiem od czego to może od lęku i osłabieniu myślenia po depresji to nie czytam.Ale teraz jestem w połowie ''Jak myśleć pozytywnie?'' - Maria Cristina Strocchi, jakiś czas temu skończyłem biografie Wojtka Kowalczyka i "Ojciec Chrzestny,, - Mario Puzo.Jak skończę ta pierwszą knigę to się zabiorę za fantastyke ''Dziedzictwo przodków''.To będzie pierwszy kontakt z fantasy.W telewizji to tylko mecze oglądam i na streamach w necie.Jak się polepszy z psychiką to wracam po latach na siłkę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie a wy czytacie książki? Ćwiczycie te makówki swoje? :mrgreen: Czy tylko się wciska pilota od tv - perwersyjna pani domu, i narzekanie że pod strzechą pustka :mrgreen::mrgreen:

 

Jak daje radę to czytam jeśli mi myśli pędzą i nie mogę się skupić albo wyrazy mi uciekają i nie nadążam z kumaniem co czytam nie wiem od czego to może od lęku i osłabieniu myślenia po depresji to nie czytam.Ale teraz jestem w połowie ''Jak myśleć pozytywnie?'' - Maria Cristina Strocchi, jakiś czas temu skończyłem biografie Wojtka Kowalczyka i "Ojciec Chrzestny,, - Mario Puzo.Jak skończę ta pierwszą knigę to się zabiorę za fantastyke ''Dziedzictwo przodków''.To będzie pierwszy kontakt z fantasy.W telewizji to tylko mecze oglądam i na streamach w necie.Jak się polepszy z psychiką to wracam po latach na siłkę :lol:

 

To naukę szybkiego czytania polecam. Szybko się harlekiny połyka :mrgreen:

 

No ja dziś interwały pośmigałem 5x5 min x 4:15min/km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 16 dniach brania 50 mg sertraliny, jutro zapodam sobie 100, zobaczymy jak to się sprawdzi....

 

Brałam to na początku razem z mirtazapiną przez jakieś 3 miesiące. Nawet zwiększenie dawki nie pomogło. Potem zamiast SSRI dostałam SNRI i trazodon na noc i jest prawie idealnie ale to dopiero niecały miesiąc ;) U mnie zmiana leków okazała się być niezastąpiona. Jeśli zaczynasz kurację (wybacz nie śledziłam wcześniejszych postów) to cierpliwie czekaj do 6 tyg. na efekty... 3m się!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milkaka, wiesz ja uważam że działanie leku branego przez prawie 3 tygodnie powinny dać już jakieś efekty ( nie w pełni) czy lek jest dobry czy nie. Póki co czuję się fatalnie, zero aktywizacji tylko sedacja i siedzenie cały dzień przy kompie, ktoś na forum wspominał że też tak miał ale jak przeszedł na 100 to mu minął ten stan. Zobaczymy, pobiorę 100 jak nie będzie dobrego efektu do miesiąca to daje sobie spokój z tym gównem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czasami rzucenie leków to nie jest dobry pomysł. Też kiedyś o tym myślałem i powiedziałem o tym psychiatrze, ale stwierdził kategorycznie że nie powinienem tego robić, że moje samopoczucie na pewno pogorszy się wyraźnie i że jest to niebezpieczne nawet w moim przypadku.

 

-- 13 sie 2014, 13:55 --

 

A sertra to dobry lek, powinien Cię chociaż trochę rozruszać Patryk29.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaję. Ja sertrę brałem przez 5 miesięcy (100mg) i naprawdę dobrze ją wspominam, wyraźnie działa na nastrój i dodaje nieco pozytywnej energii, więcej się chce po niej. Niestety, to lekkie pobudzenie podwyższało mi lęki i musiałem odstawić. Ale na przykład w porównaniu do takiej paroksetyny, zdecydowanie bardziej motywuje i wpływa na nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaję. Ja sertrę brałem przez 5 miesięcy (100mg) i naprawdę dobrze ją wspominam, wyraźnie działa na nastrój i dodaje nieco pozytywnej energii, więcej się chce po niej. Niestety, to lekkie pobudzenie podwyższało mi lęki i musiałem odstawić. Ale na przykład w porównaniu do takiej paroksetyny, zdecydowanie bardziej motywuje i wpływa na nastrój.

 

A co gdyby połączyć paro 10mg z sertrą tak 100-150mg. Zespół serotoninowy czy wszystkie plusy Sertraliny z dobrym efektem przeciwlękowym paro? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*,

Jeżeli dobrze pamiętam,napisałem Ci kiedyś,żebyś zmniejszyła dawkę tego psychotropu,tylko mnie wtedy nie słuchałaś..za rozchwianie emocjonalne też mogą być częściowo odpowiedzialne te leki,dlatego nie pozwól sobie

za szybko"przyszyć" łatki Borderline,ale bądź ostrożna z takimi diagnozami i z tymi,którzy takie diagnozy wydają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*, mam to za każdym razem przez okres do 2 tyg po obniżce/odstawce SSRI później niestety jest gorzej

 

-- 13 sie 2014, 15:09 --

 

moim zdaniem to jedno z najbardziej podstępnych zjawisk w psychoterapii, pokusie zmniejszenia SSRI często nie potrafią się oprzeć nawet bardzo doświadczeni "gracze" :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×