Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a sen


mih

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój 2 post na forum:) Najogólniej od 2 lat mam zdiagnozowany lęk napadowy... a mam to na pewno znaaaacznie dłużej...

Ale, chciałem zapytać o sny. Od dobrych kilku miesięcy jak nie roku mam męczące sny z powtarzajacymi sie tematami...w sensie ,że co noc prawie mi sie to śni..np nie mogę znaleźć sal gdzie są zajęcia na studiach (skończyłem 8 lat temu...) albo okazuje sie że muszę jeszcze rok chodzić do podstawówki bo inaczej całe moje dotychczasowe wykształcenie zostanie cofnięte:) hihi. fajne, ale w nocy to mnie serio męczy... i inne motywy, nie tylko edukacyjne.

Ktoś zna jakies sposoby na pozbycie sie tych myśli w nocy- dodam, że śpię jak niemowlę.. czyli budzę się troszkę ale śpię głęboko.

To po proszkach???(aktualnie seronil). A może mam jakis podświadomy lęk, że sobie nie radzę, bo rok temu urodził mi się synek (cudowny i wyczekiwany)

Mój psychiatra powiedział...: "no niech Pan o tym nie myśli wieczorem. Niestety nie mam nic na męczące sny" :mrgreen: Zabawny człowiek :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście po lekach można mieć różne sny, ja po wenli mam najczęściej takie wyraziste wręcz kolorowe. :D szkoła też mi się często śni, ale ich przyczyna tkwi w przeżyciach, doświadczeniach z nią związanych; być może u Ciebie jest tak samo: czy przykładałeś bardzo dużą wagę spraw związanych ze szkołą: przejmowałeś się stresowałeś się byle czym? być może gdzieś w psychice został jakiś niezatarty ślad po przeżyciach związanych ze szkołą; tu chyba psychoterapeuta może tylko pomóc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście po lekach można mieć różne sny, ja po wenli mam najczęściej takie wyraziste wręcz kolorowe. :D szkoła też mi się często śni, ale ich przyczyna tkwi w przeżyciach, doświadczeniach z nią związanych; być może u Ciebie jest tak samo: czy przykładałeś bardzo dużą wagę spraw związanych ze szkołą: przejmowałeś się stresowałeś się byle czym? być może gdzieś w psychice został jakiś niezatarty ślad po przeżyciach związanych ze szkołą; tu chyba psychoterapeuta może tylko pomóc :D

fajnie mieć kolorowe sny... ja mam całkiem zwyczajne w formie...niestety.

Tak , nauczyciele to w większości psychopaci..mówię z obserwacji jako pedagog z wykształcenia- nie nauczyciel.... :smile: więc na pewno jkąś rysę ta 'edukacja' zostawiła na mojej psyche..

tylko czemu to teraz wyłazi tak intensywnie?..

terapie już przerabiałem oczywiście ale jak na razie na fajną i skuteczną nie tarfiłem a te w miare fajne były baaardzo drogie, zbyt żeby je kontynuować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również prześladują sny związane z przeszłością, z daleką jak i tą niedawną. A co do szkoły to przynajmniej raz na miesiąc mam film że po wielu latach okazuje się że jednak nie skończyłem szkoły średniej bądź podstawowej i nagle dopada mnie świadomość że muszę nadrobić wszelkie zaległości bo w przeciwnym razie wszystko w pizdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie .

przez ostatnie dni sadze ze cos ze mna nie tak i sie zaczynam martwic .

dokucza mi sennosc . powiem tak od paru dni ciagle mi sie chce spac mozliwe ze to jest przez zmiane pogody ale nie sadze. przykladowo pojde spac o 20 a wstane 8.30 , pofunkcjonuje z 1-2 h i nagle jestem zmeczony , senny . nie wiem co sie ze mna dzieje bo wczesniej tak nie bylo moglem spac na dobe 4h i funkcjonowalem w szkole caly dzien . moze ktos z was mial to samo bo nie wiem czy to sa obajwy nerwicy czy cos innego . Prosze o pomoc 3majcie sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TylkoSteki, powiem tak ze nie raz miewalem ataki sennosci i nigdy nie laczylem tego z nerwica lekowa. Zawsze w takich chwilach doszukiwalem sie roznych przyczyn tego stanu i z tego powodu pilem mocna kawe. Teraz wiem ze to nerwica powodowala bo cukrzycy ani tez innych chorob tego typu nie mam. Mnie bardziej meczy glupie uczucie w lydkach I rekach ale to juz inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dodaje temat w dobrym dziale, mam nadzieje, że tak.

od pewnego czas (ponad miesiąc) zaczęłam mieć problemy z zasypianiem. nawet gdy wstawałam koło 7-8 rano nie mogłam usnąć do 4-5. byłam zmęczona, kładłam się do łóżka i przewracałam się z boku na bok. myślałam, że to przejściowe jednak od pewnego czasu zaczęłam bardzo bać się ciemności. myślalam, że sobie wmawiam i próbowałam to przezwyciężyć. jednak to zaczęło się nasilać ostatnie noce były dla mnie straszną męką. każdy dźwięk usłyszany z którejkolwiek części domu wydawał mi sie być podejżany, zaczełam panikować. uciekałam z łóżka, zaświecałam światło w innym pokoju i tam siedziałam (u siebie nie mogę ponieważ dziele pokój z siostrą) jednak w każdym pokoju balam sie coraz bardziej. gdy słyszałam dźwięk drzwi wejściowych poruszonych od przeciągu czy czegokolwiek, myślałam że mi stanie serce. widząc dopiero godzine 3 w nocy zaczynałam płakać, bałam sie schować pod kołdrą i wyjść z pod niej. po zaśnięciu rano miewam koszmary o szczurach w moim łóżku, szpitalach itp. gdy byłam dzieckiem nigdy nie miałam z tym problemu, mając 13-14 lat potrafiłam oglądać nawet po kilka horrorów w jedną noc i iść normalnie spać nawet w domu na działce na odludziu. teraz mam 20 lat i niewiem skąd to się wzięło. nie przebyłam żadnej traumy, nigdy nikt mnie nie zaatakował ani nie gonił, nic z tych rzeczy. przez cały czas swobodnie poruszałam się po domu świecąc w nocy tylko telefonem a teraz boje się być we własnym łóżku. czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, czy to jest przejściowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam to samo, nakręciłaś się :) Kwestia ogarnięcia, czy przypadkiem nie czujesz się psychicznie przytłoczona. Jak się czujesz ogólnie? Odczuwasz w większą presję ostatnio, brak kontroli, lęk odnośnie przyszłości? Coś się wydarzyło w Twoim życiu?

To warto ogarnąć i popracować nad tym jeśli coś jest nie tak.

 

A poza tym jesteś pewnie w typowym nerwicowym błędnym kole, musisz zmienić parę nawyków. Nie myśleć o tym, nie wzmagać lęku, nie wchodzić w rolę. Rozpisać sobie dokładnie co możesz, a czego nie możesz zrobić. Co w Twoim przypadku wzmaga lęk, jakie myśli, miejsca, zachowania. Dowiedzieć się, o której godzinie i w jakich sytuacjach zaczynasz się bać i stworzyć scenariusz do wykonania, który Cię uspokoi. Wyślę Ci na priv link, który może Ci się przydać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. od ponad pół roku mam codzien jakieś sny. nawet kiedyś pisałem tu na forum że mam jakby sny na jawie że jestem gdzieś np. z dziewczyna zamykam pczy i po paru minutach coś mi się sni ale tak że czuje wszystko co sie dziehe na zewnatrz. spróbuje to opisać dokładniej

dziś w nocny snilo mi się coś dziwnego i gdysie obudzilem czulem się jakbym zostal w tym śnie. nie moglem się z niego uwolnić. gdy zamykalem oczy to tak jalbym byl w tym snie. nawet myślałem jakieś glupoty "to Ty tam idz ja zostane" i nawet na głos to powiedzialem..

 

co mi jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic Ci nie jest pod względem medycznym, jednak psychicznie coś domaga się ujścia. Jakieś nieuświadomione czy wyparte emocje, które siedzą w Tobie i manifestują się we śnie. Bo tak najłatwiej im. Miewam podobnie. Ja mam mam sny seryjnie, powtarzalne regularnie, o takiej samej treści bądź bardzo intensywnie wizualnie praktycznie każdej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam podobnie. Raz ze snem przeplatała mi się poranna rozmowa współlokatorów. Ostatnio śniło mi się, że utkwiłem w 'świadomym delirium'. Przeżyłem też coś w rodzaju ataku paniki we śnie - ogromny strach, obawa o to, że pozostanę w delirycznym obłędzie do końca życia, potężne mrowienie na całym ciele, niemoc poruszania się, bardzo ciężki oddech, duszność, przez co nie mogłem praktycznie słów wymówić oraz fala gorąca. Oczywiście wszystko to działo się we śnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest przykre i jednocześnie niesamowite, jak bardzo sny mogą być realistyczne. Aż zimno czasem się robi z wrażenia. Jako że ja mieszkam sama, często po takim seansie sennym gdy obudze się gwałtownie, dojście to siebie zajmuje mi dobre parę minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu mam okropne sny, w których zawsze występuje poczucie zagrożenia. W skrócie - ktoś lub coś ma mi zrobić krzywdę, ja cały czas próbuję tego uniknąć, a sen i tak kończy się moją przegraną. Budzę się za każdym razem przerażona i mam już tego dość...Nie mam pojęcia, jaka jest przyczyna...Może stres? Tylko, jaki związek ma on mieć ze snami??? Ostatnio faktycznie denerwuje się wieloma rzeczami i zamartwiam, no ale to za dnia i jakoś jednak sobie z tym radzę.

Generalnie teraz sytuacja jest taka, że co noc nie mogę zasnąć, bo boję się kolejnego koszmaru....Pomocy!

 

PS. Aby lepiej zilustrować problem...to jest naprawdę okropne jak ktoś przypala Cie palnikiem gazowym we śnie albo gdy Cie w nim gryzie wściekły lis :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropla111, Sny z reguły odzwierciedlają naszą podświadomość także Twoje lęki ,przezycia z którymi nie umiesz sobie poradzić -tłumione we śnie się w takiej postaci ujawniają.Pewnie trudno samej Ci będzie dociec jakie to emocje takie sny sprowadzają ,masz stosujesz jakieś metody by się odstresować?np.wysiłek fizyczny,muzyka,relaksacja.filmy,wizualizacja ,joga inne jakiekolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×