Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

czy ogromna senność w ciągu dnia i problemy ze wstawaniem mogą być efektem brania trittico? biorę ten lek od jakiegoś czasu w połączeniu z paroksetyną i zastanawiam się czy moze to być tym spowodowane

 

zdecydowanie tak, niektorzy twierdza, ze przechodzi, inni, ze nie, ja bralem 3 miesiace, do 75 mg zaczynalem sie przyzwyczajac i tolerowac, tzn, w dzien ta sennosc z kazdym dniem sie zmiejszala, ale docelowo mialem zwiekszana dawke do 150 mg - na tym juz bylo ciezko i kuracje przerwalismy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

Od tygodnia jestem na Trittico + Mozarin.

Nazajutrz po 1szej 1/3 trittico czułem jakby "pustą głowę" lub "bańkę na głowie", nie wiem jak to opisać. Czułem i czuję nadal jak bym siedział w swojej głowie i z niej obserwował wszystko co się dzieje na około mnie. Uczucie bardzo podobne do tego, które pamiętam ze szkoły i sesji ze skrętem dawno dawno temu. Zachowuję logikę wypowiedzi i refleks a jednak czuję się "nieswój"

Mozarin zacząłem brać 2 dni po rozpoczęciu trittico i MIAŁEM WRAŻENIE że objawy nasilają się po wzięciu moza. jednak jak już wspomniałem te objawy miałem już 1 dnia po wieczornej dawce 1/3 tabsa trittico.

Lekarz kazała odstawić moza ale dziś bez niego dalej to samo. Myślę że to trittico ale ono pomogło mi i na złe samopoczucie.

Czy ktoś może potwierdzić takie dziwne objawy po trittico?

 

Czytając to forum zdaje się, że to to ale jakoś nikt tak samo jak ja nie miał/nie znalazłem

I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się czuję na trittico. Biorę zaledwie 25mg. Co z tego, że śpię dobrze, jak po zbudzeniu leżę jeszcze długo, nie mam siły wstać, nic nie chce mi się robić, ogólnie bardzo depresyjnie działa na mnie ten lek. Nie widzę sensownej alternatywy w leku na spanie, mirtazpina/mianseryna potężnie mnie roztyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Trittico od 2 m-cy, najpierw 1/3, potem 2/3 tabletki. Od wczoraj zeszłam, po konsultacji z lekarzem z powrotem na 1/3, bo pięknie się śpię po nim, ale poranek jest koszmarny. Budzę się ok 6ej (bez względu na to, o której pójdę spac) i nawet nie mogę wstac, bo czuję się jak pijana, więc leżę jak na karuzeli, w dodatku z depresyjnym klimatem. Okropne uczucie, z którym zaczyna się nowy dzień. Zobaczę co będzie na tej 1/3, ale chyba będę próbowała obyc się bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat_, na każdego leki działają inaczej, to wiadomo. U mnie na lęki działał b. dobrze. Niwelował je tak w 80-85% a jak dla mnie to dużo. Tylko fakt, z tym otępieniem i zamuleniem, to nie przechodziło, ale szło się przyzwyczaić. W zasadzie wolę brać chyba ten lek niż wpieprzać afobam bez końca, lub tyć po mircie lub miansie, i żreć jak nie powiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1,5 roku postanowiłam wreszcie rzucić trazodon. Chce nauczyć swój organizm aby sam zasypiał, a także aby zredukować chemię. Mój zegar biologiczny całkowicie zwariował. Zasypiam koło 4-5 rano, budzę się około 8, po czym 1,5 h jest na chodzie, koło 10 znów idę spać. I budzę się koło 13. Trochę zakręcona jestem, wydaje mi się, że śpię dłużej niż faktycznie. Nie ciągnie mnie do trazodonu ani środków nasennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×