Skocz do zawartości
Nerwica.com

Esci spin-off


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Dla kogo?

Głównie dla siebie,samotność,izolatka - cóż,może nie najlepszy stan żywota czy umysłu,ale przynajmniej nikt nie wbije tego przysłowiowego "noża w plecy".

Jeśli też własne szczęście uzależniamy od innych,może być to zgubne :<...

 

A tak poza tym - witam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh, nie czytałam Kareniny, co jest w niej mądrego?

Masz racje, co ma byc to będzie, nie mamy na to wpływu, no ale jak nie wkręcać sobie raka czy schizy? No wczoraj ledwo zasnęłam tak sie zestresowalam tym testem. :smile:

Dzięki za mądre słowa, stawiasz mnie do pionu.

Wszyscy potrzebujemymilosci i wsparcia. Chyba najgorsze, co może nas spotkać to samotność. Życie jest smutne, kiedy nikogo przy nas nie ma, nikomu na nas nie zależy. Po co wtedy żyć? Dla kogo?

 

 

Dzien dobry!

 

Napisalam o Annie Kareninie, ot tak, pierwsza lepsza ksiazka, ktora jest dzielem klasyki, moglabym napisac jeszcze inne tytuly.

Kochalam ksiazki, i kocham i z nich troche tych madrosci sobie zapamietalam.

Napisalam o tej ksiazce, zebys lepiej czytala sobie ksiazki, ktore sa pieknie, niz cos tam, o schizofreni.

 

Tojaaa, tak naprawde w swoim cierpieniu jestesmy sami. Ja teraz choruje, biore antybiotyk, i jestem sama. Wszyscy musza isc do pracy, a ja coz?! Nie umieram, ale smutno jest i przykro. Moglabym zadzwonic do przyjaciolki, wiem, ze by zaraz byla, ale nie chce jej "sprzedac grypy i infekcji"

 

Czasami mowia ludzie, ze to jest wybor byc samemu/samej-nie wiem. Ja zawsze sie kims opiekowalam, nigdy nie bylam sama. Jestem najstarsza corka moich rodzicow, mam mlodszego brata, co prawda 2 lata, ale jest mlodszy. Kiedy mialam ponad 10 lat urodzila sie moja siostra-to bylo cos, co bylo najpiekniejsze, co sie moglo mi przydarzyc. Pielesilam, kocham ja bardzo. Teraz mieszka w PL. Potem wyszlam za maz, mam dzieci.

Zawsze sie przez dom ktos przewija, komu trzeba pomoc, kto jest sam.

 

Kiedys poszlam na plaze, bedac w Durbanie. Maz pojechal z corkami do delifnarium, ja nie lubie tresury zwierzat, ani ZOO, postanowilam isc na plaze.

Juz nie wspomne, ze idac na plaze przez male miasteczko, bo to nie byl srodek Durbanu-malpy siedzialy na plotach, drzewach i mi sie przygladaly, bo wogole nie bylo pieszych, wszyscy jezdza samochodami, nawet po papierosy :) . Czulam sie nie za bardzo bezpiecznie, one sie dziwnie patrzyly.

No, ale ja nie o tym. Doszlam do plazy, bylo po 17.00 siadlam na piachu i patrze sobie na ocean Indyjski, ludzi troche bylo. Siedze tak, i mi glupio bylo. Nie moglam sie zrelaksowac, nie moglam sie cieszyc tym odpoczynkiem. Myslami bylam daleko, jakas pustynia byla wokol. Zerwalam sie i pobieglam do domu.

Jestem osoba, ktora wszedzie wlezie, wszystko wydaje mi sie do zrobienia, choc nie uwazam, ze odemnie swiat zalezy.

Lubie ludzi, lubie tez byc sama, lubie gdy sie cos dzieje, lubie jak jest nudno. Sadze, ze to jest to, ze przyjmuje zycie jakie jest, ale nie jest to latwe, bo mam w sumie trudny charakter, trzeba mnie znac. Sama ze soba czasami nie moge wytrzymac :why::D:D

 

Tojaaa, nie musisz byc sama, musisz moze wyjsc naprzeciw ludzi. Moze jest wokol Ciebie ktos, kto Cie potrzebuje. Moze jest samotny mimo, ze ma rodzine, mimo, ze wydaje sie, ze wszystko jest w porzadku. Sprobuj sie rozejrzec...nie trac kochana czasu na lekture, ktora Cie doluje, ze spac nie mozesz...Mowia, ze noc nieprzespana, jest bardzo niedobra...Sama wiem, jak to jest i kazdy z nas.

 

Koncze, bo mnie glowa zaczyna bolec, pewnie mam goraczke. Trzymajcie sie, milo sie Was czyta, mlodosc z Was emanuje, mimo wszystko. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u innego lekarza no i masakra. Pierwszy raz byłam na narodowy fundusz. Wizyta trwała 3 minuty. Psychiatra ciągle mi przerywaał nie dokończyłam tego co chciałam powiedzieć w ogóle mnie nie słuchał. Zbeształ mojego lekarza u którego się do tej pory leczyłam powiedział że nie wolno łączyć nexpramu z prefaxine i tak do mnie ,,jak chcesz się u mnie leczyć to musisz brać inne leki. Dał mi dalej nexpram i trittico CR i doraźnie zomiren. Brał ktoś trittico CR ? lepsze jest od wenly. Lunatic a ty co o tym myślisz? już sama nie wiem co mam robic. Chodzo mi głównie by nie było objawów somatycznych a w dawce nexpram 10 mg i prefaxine 75 mg te objawy są przebijają się kiedyś brałam nexpram 10mg i prefaxine 150 mg i dobrze na nim mi było nie miałam objawów somatycznych ale miałam skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu esci nie? brałeś trittico? ja na nexpramie 10mg i prefaxine 150mg dobrze się czułam tzn nie miałam objawów somatycznych które mi towarzyszą przy lęku społecznym i lęku ougólnonym. Ale mam skuti uboczne na dawce 150 mg jak zgrzytanie zębami w nocy(czasami) , zaparcia. No i ogólnie mam problemy ze snem.

 

-- 08 sie 2014, 20:25 --

 

ten trittico to mi się wydaję że jest raczej na bezsenność niż na lęk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u innego lekarza no i masakra. Pierwszy raz byłam na narodowy fundusz. Wizyta trwała 3 minuty. Psychiatra ciągle mi przerywaał nie dokończyłam tego co chciałam powiedzieć w ogóle mnie nie słuchał. Zbeształ mojego lekarza u którego się do tej pory leczyłam powiedział że nie wolno łączyć nexpramu z prefaxine i tak do mnie ,,jak chcesz się u mnie leczyć to musisz brać inne leki. Dał mi dalej nexpram i trittico CR i doraźnie zomiren. Brał ktoś trittico CR ? lepsze jest od wenly. Lunatic a ty co o tym myślisz? już sama nie wiem co mam robic. Chodzo mi głównie by nie było objawów somatycznych a w dawce nexpram 10 mg i prefaxine 75 mg te objawy są przebijają się kiedyś brałam nexpram 10mg i prefaxine 150 mg i dobrze na nim mi było nie miałam objawów somatycznych ale miałam skutki uboczne.

 

Biedna Lauro.

 

Nie ma slow na lekarzy. Ja kiedys opierwiastkowalam lekarza, i poiwedzialam, ze jak mnie nie wyslucha i bedzie sie spieszyl, bo kolejka byla za mna, to mnie bedzie usuwal sila. Pomoglo. Lekarz, ktorego znam od 18 lat, i chcial mnie sie pozbyc, i jeszcze mi nakrzyczal, jak Tobie na innego lekarza.

Wiec, jak ja go tak, to on zmienil ton.

 

Ale wiem, ze ludzie starsi maja taka swoja wielka wade, ze nie sluchaja mlodych, ignoruja.

Sadze Lauro, ze jestes mlodziutka osobka, bardzo wrazliwa. Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale sadze, ze Tobie przydalby sie oddzial Nerwic, psychoterpia, jak najczestsza, i wlasnie pobyt wsrod ludzi, jak my-czy nerwicowcow, stresowcow, depresyjnych wrazliwych.

Jak to jest u Ciebie, widze, ze jestes nowa, ze niedawno sie zmagasz z nerwica, a raczej od niedawna masz do czynienia z lekarzami, lekami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 lat i choruję od 14 lat. W sumie nie mam doświadczenia z lekarzami chodziłam do takiej jednej lekarki i była bardzo fajna

 

-- 08 sie 2014, 20:54 --

 

Miła i w ogóle dbała o to żebym nie była zmulona po lekach

 

-- 08 sie 2014, 20:55 --

 

Ale prywatnie jest drogo bo 90 zł

 

-- 08 sie 2014, 20:58 --

 

Ashleigh właśnie jeden psychoterapeuta zasugerował mi bym się zgłosiła do oddziału do szpitala na terapię grupową ale ona jest codziennie a ja przecież będę studiować lub studiować zaocznie i do pracy chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ona ma juz w sobie dzialanie SSRI plus dodatkowy wpływ na noradrenaline wiec po co dublować to samo dzialanie drugim lekiem który kompletnie nic dodatkowego nie wnosi do takiego leczenia poza tym ze jest wieksze obciazenie dla organizmu i ryzyko interakcji między tymi dwoma lekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to polaczenie to mi lekarx takie dał bo przy zwiększaniu dawek

nexprsmu zle reagowalam to już sama nie wiem co brac

 

-- 08 sie 2014, 23:02 --

 

to fajnie masz ja w sumie tez narazie po lekach nie utylam lecz schudłam

 

-- 08 sie 2014, 23:03 --

 

a u ciebie co tam dalej masz ta derealizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×