Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można dodawać Citalopram do Paroksetyny branej tydzień ? :lol: To może nie był psychiatra :P Skąd oni tych konowałów nabrali :mrgreen:

Btw. Są tacy co walą na chybił trafił,albo dają małe dawki żeby pacjentowi się nie poprawiło tylko przyszedł jeszcze kilka razy.Przepisują leki jak idzie.Przeciętnie wezmą 100 zł za wizytę na leki się wyda ze 100 gówno to daję a taki psych w ciągu 4 godzin 2.500 tys weźmie i żyję jak król.Od teraz zaczynam stronić od lekarzy w małych miastach i miasteczkach większość ma blade pojęcie o psychiatrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyrr, też próbowałam odstawić.zmniejszałam przez trzy miesiące.tydzień nie brałam i.....potulnie wróciłam do paro.wrócił lęk ,wstręt do jedzenia.lekarz kazał brać,skoro mi pomaga .

bo to były efekty odstawienne ktore trzeba przeczekać albo ewentualnie zejsc z niej przez zamiane na inny lek z ktorego sia łatwiej schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro z tego że jest najmocniejszym eseserejem działającym na serotoninę to małe dawki już mają dużą moc w porównaniu np. jak Esci do Citalopramu bo esci 10mg działa jak 40mg Citalu przy najmniej ja to w mocy tak odczułem.Bo jak wiadomo mniejsza dawka mniej uboków których się obawiam mocno przy paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paro 20mg ponad miesiąc samopoczucie ciut lepsze choć nadal ogarnia mnie słabość drżenie i szybkie bicie serca a po przebudzeniu kreci mi się w głowie i trzese się w środku. Dziwne to organizm powinien się juz dawno przyzwyczaić kiedy paro zacznie działać w pełni? Poprzednim razem szybciej zadziałała,dodam ze na wieczór biorę lerivon 60mg może po nim mam taka słabość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paro 20mg ponad miesiąc samopoczucie ciut lepsze choć nadal ogarnia mnie słabość drżenie i szybkie bicie serca a po przebudzeniu kreci mi się w głowie i trzese się w środku. Dziwne to organizm powinien się juz dawno przyzwyczaić kiedy paro zacznie działać w pełni? Poprzednim razem szybciej zadziałała,dodam ze na wieczór biorę lerivon 60mg może po nim mam taka słabość?

Zdecydowanie po mianserynie jest ta slabosc ile czasu ja bierzesz??

co do paroksetyny to na jej pelne dzialanie trzeba czekac 2-3 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paro 20mg ponad miesiąc samopoczucie ciut lepsze choć nadal ogarnia mnie słabość drżenie i szybkie bicie serca a po przebudzeniu kreci mi się w głowie i trzese się w środku. Dziwne to organizm powinien się juz dawno przyzwyczaić kiedy paro zacznie działać w pełni? Poprzednim razem szybciej zadziałała,dodam ze na wieczór biorę lerivon 60mg może po nim mam taka słabość?

Zdecydowanie po mianserynie jest ta slabosc ile czasu ja bierzesz??

co do paroksetyny to na jej pelne dzialanie trzeba czekac 2-3 miesiace

mianseryne w tej dawce biore 3 miesiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi dlaczego dzieje sie tak, ze jeden ssri przestaje działać, to zmieńiamy na inny i dalej jest ok. Przecież ssri to leki z tej samej grupy działające na wychwytywać zwrotny serotoniny. Czy jest jakaś zasadnicza różnica miedzy jednym ssri a drugim, ze jeden sie wypala, a drugi zaczyna dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwicy nie " zabijesz " lekiem, bo przyczyna tkwi w psychice

 

a na to żaden lek, nawet najdroższy nic nie poradzi. Trzeba szukać przyczyn powstania lęków poprzez psychoterapię.

dupa i sranie

najpierw leki, potem leki, czekamy aż leki zaczynają działać, potem jeszcze 6 mc czekamy i dopiero wtedy rozmawiac sobie można z psychologie czy innym mądralą

ja np. miałem kiedyś ostro, funkcjonować prawie nie mogłem, a leki pomogły ! paroxetina tez

chociaż z rok musiałem brać żeby jakoś konkretniej odczuć i funkcjonowac lepiej

teraz moge funkcjonowac tak jak nigdy w życiu

i na żadnych psychoterapiach nie byłem

a dawki mam zmniejszone juz troche czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwicy nie " zabijesz " lekiem, bo przyczyna tkwi w psychice

 

a na to żaden lek, nawet najdroższy nic nie poradzi. Trzeba szukać przyczyn powstania lęków poprzez psychoterapię.

dupa i sranie

najpierw leki, potem leki, czekamy aż leki zaczynają działać, potem jeszcze 6 mc czekamy i dopiero wtedy rozmawiac sobie można z psychologie czy innym mądralą

ja np. miałem kiedyś ostro, funkcjonować prawie nie mogłem, a leki pomogły ! paroxetina tez

chociaż z rok musiałem brać żeby jakoś konkretniej odczuć i funkcjonowac lepiej

teraz moge funkcjonowac tak jak nigdy w życiu

i na żadnych psychoterapiach nie byłem

a dawki mam zmniejszone juz troche czasu

 

Patrząc na twój podpis sam sobie dałem odpowiedź :mrgreen: Jeśli on jest prawdziwy to nie masz małych dawek masz max sertraliny 200mg do tego drugi ssri paroksetyne.Do tego jeszcze pernazynę.I piszesz że ci mało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jednorazowa dawka citalu czy prozacu uzupełniłaby niedobry serotoniny i szlus

 

przyjdą jeszcze takie czasy ,że depresja będzie uleczalna jak dzisiejsza grypa ,,, tylko znowu pojawią się inne choroby . Podejrzewam ,że będzie to polegało na wszepianiu specjalnych elektod go środka głowy . Tak samo z NN .

Ale mnie to juz nie sięgnie i nie odbiorą mi renty , na którą ciężko i w pocie czoła pracowałem . :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncerny farmaceutyczne nie predko wprowadza na rynek takie leki zeby szybciutko kogos wyleczyc, choc jakies 2 lata temu ogladalem jakis program na temat zaburzen psychicznych to mowili tam ze w ciagu najblizszych 10 lat zostana wprowadzone takie leki, ze biochemia mozgu bedzie w pelni kontrolowana przez leki, nie bedzie problemow z depresja, stanami lekowymy itd, najlepsze bylo to w tym programie ze to wygladalo to tak jakby juz takie leki istnialy tylko jeszcze ich nie wypuszczono na rynek :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 dzień na paro. Żyję i funkcjonuję choć poranki są okropne. Na szczęście klon+propranolol+ chlorprothixen łagodzą jakoś to . Oby tylko nie było gorzej

 

-- 01 sie 2014, 18:31 --

 

Koncerny farmaceutyczne nie predko wprowadza na rynek takie leki zeby szybciutko kogos wyleczyc, choc jakies 2 lata temu ogladalem jakis program na temat zaburzen psychicznych to mowili tam ze w ciagu najblizszych 10 lat zostana wprowadzone takie leki, ze biochemia mozgu bedzie w pelni kontrolowana przez leki, nie bedzie problemow z depresja, stanami lekowymy itd, najlepsze bylo to w tym programie ze to wygladalo to tak jakby juz takie leki istnialy tylko jeszcze ich nie wypuszczono na rynek :pirate:

 

Ja chcę już teraz taki lek. No i zeby jeszcze nie uzależniał... szczyt marzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×