Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak 3 dzień z kolei zastanawiać się jaki lek brać który nie wpływał by nie korzystnie fizycznie na mnie.Po którym bym miał najmniejsze skutki uboczne i który brać.Skoro ssri powodują dużą potliwość.Wenla fizycznie osłabia i problemy z pikawą.A po ostatnim Tritiico cięzko się utrzymać na nogach a ze spaniem akurat problemów nie ma a on na to działa.TLPD to dla młdoego organizmu kalectwo fizyczne ze skutków ubocznych.I tak wszystko dochodzi do tego że jedyna możliwość to się zabić.Ale człowiek mimo to kocha życie i chcę jakoś go godnie i szczęśliwie przeżyć.Jak żyć będąc zdrowym fizycznie z depresją endogenną?Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć będąc zdrowym fizycznie z depresją endogenną?Help!

 

Jak-naj-szybciej :mrgreen:

 

Mówiąc bez żartu- kontrolować swój stan zdrowia i przyjmować leki. Cóż mogę powiedzieć... Sam mogę przejechać na raz 50 km rowerem, ale pozbyć się smutnych myśli nie potrafię bez leków

 

-- 01 sie 2014, 14:46 --

 

Dzis zacząłem przygode z wenlą od dawki 300mg.Bardzo łagodnie przechodze początkowe objawy niepożądane.

 

Doszedłem kiedyś do takiej dawki, ale chudłem w mgnieniu oka. Miałem też zawroty głowy, ale pamiętam że czułem też taki spokój jak jakiś jogin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się do mojej lekarki.Powiedziałem jej jak się czuje po 14 dniahc brania Efektin 75 ER.Powiedziała abym brał tabletke co drugi dzień, gdyż jak wiaodmo nie da jej się podzielić.Czyli na dzień wychodzi to dawka 37,5.Może to pozwoli mi normalnie funkcjonować, bo jak do tej pory to istny kosmos.Powiedziała, że jak nie będzie poprawy po zmniejszeniu dawki to wtedy coś będziemy myśleć innego.Za tydzień mam u niej wizytę więc poczekam akurat do tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się do mojej lekarki.Powiedziałem jej jak się czuje po 14 dniahc brania Efektin 75 ER.Powiedziała abym brał tabletke co drugi dzień, gdyż jak wiaodmo nie da jej się podzielić.Czyli na dzień wychodzi to dawka 37,5.Może to pozwoli mi normalnie funkcjonować, bo jak do tej pory to istny kosmos.Powiedziała, że jak nie będzie poprawy po zmniejszeniu dawki to wtedy coś będziemy myśleć innego.Za tydzień mam u niej wizytę więc poczekam akurat do tego czasu.

 

Co drugi dzień? To dziwne w przypadku wenlafaksyny, bo ten lek ma krótki okres półtrwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek, Ja myślałem nad tym żeby brać leki rano i wieczorem żeby wyrównać działanie leku ale mam i tak za duże problemy ze snem - prefaxine o przedłużonym uwalnianiu, a i tak mam wachania. Branie co drugi dzień 75 mg jest chyba warte ponownego przemyślenia... Nie da się wysypać połowy kulek czy co tam w środku jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek, Ja myślałem nad tym żeby brać leki rano i wieczorem żeby wyrównać działanie leku ale mam i tak za duże problemy ze snem - prefaxine o przedłużonym uwalnianiu, a i tak mam wachania. Branie co drugi dzień 75 mg jest chyba warte ponownego przemyślenia... Nie da się wysypać połowy kulek czy co tam w środku jest?

Branie leku co drugi dzien mija sie z celem, wez apteki dawke 37,5mg,albo welafax zwykly w tabletkach lam na pol, nie wiem

jak jest w prefaxine czy sa duze kulki czy male, ale mozesz tak jak napisales odsypywac te kulki male badz duze podzielic na pol i tez bedzie ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wole dobrać te opakowanie co drugi dzień i nieco się odmulić niż nie funkcjonować.Chodze jak narkoman po prostu.Gapie się w jeden punkt głowa moja w środku to po prostu masakra.Zaproponowała te dawkowanie co dwa dni bo Efektin 75ER jest niepodzielny.Te kilka dni do następnej wizyty spróbuje tego dawkowania.Czytałęm, że niektórzy co odstawiają po mału lek też tak biorą więc chyba nie jest to aż takie bardzo dziwne.Wiem jedno dalsze trwanie na 75tce codzień to musiałbym zrezygnować z pracy itd bo nie jestem w stanie robić w zasadzie nic.

 

-- 01 sie 2014, 18:46 --

 

Słuchajcie wole dobrać te opakowanie co drugi dzień i nieco się odmulić niż nie funkcjonować.Chodze jak narkoman po prostu.Gapie się w jeden punkt głowa moja w środku to po prostu masakra.Zaproponowała te dawkowanie co dwa dni bo Efektin 75ER jest niepodzielny.Te kilka dni do następnej wizyty spróbuje tego dawkowania.Czytałęm, że niektórzy co odstawiają po mału lek też tak biorą więc chyba nie jest to aż takie bardzo dziwne.Wiem jedno dalsze trwanie na 75tce codzień to musiałbym zrezygnować z pracy itd bo nie jestem w stanie robić w zasadzie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Ws rozumie, z tymże już wole się dostosować do tego jej zalecenia bynajmniej do następnej wizyty którą mam za tydzień.Poza tym słuchajcie na każdego jak wiaodmo ten lek wpływa inaczej. Jedni się czują od razu dobrze inni po 14 dniach jeszcze inni po miesiącu. Rzecz w tym, że jeśli ktoś pracuje, ma jakieś obowiązki w pracy (zresztą jak w każdej), to stan w którym ja się znalazłem po prostu uniemożliwia funkcjonowanie dlatego też zgłosiłem się do lekarki by mi coś poradziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakis benzo, alprazolam, lorazepam ?? kofeina+ benzo daloby rade

 

Nie mam.Z Benzo mam złe doświadczenia a dokładnie z Xanaxem.Wg mnie benzo są dobre na krótkotrwały intensywny lęk, na wytłumienie.A ja już jestem tak wytłumiony, że więcej mi nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bani poradziła, niestety 75mg to dawka terapeutyczna, 37,5 to mozesz miec jak np ja biore czyli podtrzymujaca po kilku latach brania. Natomiast dobrym wyjsciem jest wziecie l4 i przeczekanie tych dwoch tygodni. Po m-cu sie powinno uspokoic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynalam od 37,5 a po 7-10 dniach mialam wejść na 75. Weszlam po 7 dniach. Z doświadczenia wiem, ze lepiej zaczynać od najmniejszej dawki. Na mnie wenla podzialala pozytywnie bardzo szybko i bez ubokow ale to chyba dlatego że przed nią bralam fluo 5 tyg. Powiem Wam tak , ze jeśli lek źle dziala to nie ma na co czekać i trzeba sprobowac innego. Nie ma się co męczyć !!! Czasem jak czytalam, jak ludzie sie męczą i czekaja czekaja na efekt którego i tak nie ma to mi ich zal. Ja mam takie szczęście ze trafilam na super psychiatrę na NFZ co nie pozwolila mi się tak męczyć. Nie pomaga ? To nie ma na co czekać ! I tym mi pomogla. Dala mi wenle i życie jest piękniejsze :):):) a bylo naprawdę źle. Do tego dodam ze od 5 lat lecze sie na nadciśnienie a wenla wcale mi w tym nie przeszkadza. Cisnienie piękne, biore leki na nie plus Wenla. Nawet nie skacze. Dawno nie czulam sie tak dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie moi drodzy, tez mam mieszane uczucia co do tego dawkowania, ale teraz wole już tak wziac jak mi poradzila a jak do7.08 minie przejdzie(wtedy mam wizyte) to ma mi wtedy cos poradzic.Najgorszy jest ten moj stan.W glowie nieomal pustka jkbym nie wiedzial kim jestem.Niby mowie normalnie, odpowiadam jak ktos o cos pyta.Rozmawiam przez telefon ale myslami jestem gdzies bardzo daleko.Moze to po prostu tez nasilone objawy nerwicy a nie tylko lek, natomiast w polaczeniu z tym lekiem to jest horror.Czy taki stan derealizacji i depersonalizacji ktoe z Was miewwl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek,

Ja mialam ale na innym leku....takie dawkowanie co drugi dzien jest bezsensowne.....wszyscy Ci to mówią.A pani dr.zdrowo walnieta.Ale jeśli jej ufasz,to ok.bierz tak jak uwazasz za stosowne,ale Twoje samopoczucie będzie chwiejne w zależności od natężenia leku,dlatego dawki leku co drugi dzien.....Gdybys wziął dawke najmniejsza,to po tygodniu-do wizyty byloby wiadomo czy zwiększać dalej....a tak będzie huśtawka jednej wielkiej niewiadomej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek ja tak mialam po coaxilu. Aż sie balam czasem tego stanu. Bylam jak za szybą taka odrealniona. Coaxil mialam od lekarza ogólnego. Moze dlatego ze odrazu bralam cala tabletkę a powinnam stopniowo Np zaczynać od pól tabletki. Potem poszlam do psychiatry, bralam jeszcze 2 inne leki aż trafilam na wenle i jest ok :) a lekarza masz na nfz ? Ja tak, prywatnie mnie nie stać. Zycze powodzenia do nastepnej Twojej wizyty u lekarza. Bo wiem jak jest ciezko. A to Twój pierwszy lek ? Odrazu zaczynales od 75 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek

Masz uczucie takie nie swojego mozgu?Jakbys nie do końca nad nim panowal,nad myslami....uczucie,ze zaraz zwariujesz?To jest cos takiego,czy zupelnie jeszcze cos innego?

 

-- 02 sie 2014, 08:57 --

 

crayzyalexxx,

A jak dlugo jestes na wenli....?

Masz racje nie ma co sie męczyć na leku,który daje potworne skutki uboczne....ja juz to teraz wiem....sama meczylam sie potwornie z nadzieja,ze lada dzien będzie lepiej...a to g.....prawda.

Faktycznie masz szczęście,ze natrafilas na dobrego lekarza tej dziedziny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×