Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF)


megi55

Rekomendowane odpowiedzi

Fuck, czy ten klon musi być aż tak skuteczny na moje lęki...

Czy zażywanie go 3-4 razy w miesiącu w dawce 2-3mg jednorazowo jest bezpieczne? Byłem uzależniony od Nasenu ale mam nadzieję, że klon 3-4 razy w miesiącu do tego nie doprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiał się ktoś w to na które receptory w mózgu działa Clonazepa, co podnosi ? Wydaje mi się, że ma podobne działanie jak alkohol, jeżeli po clonazepamie mam więcej energii i jestem bardziej śmiały to zastanawia mnie to właśnie na które ośrodki w mózgu działa aby dobrać inne, nie doraźne leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie benzodiazepin polega na łączeniu się z receptorem benzodiazepinowym (BDZ), który jest częścią większego kompleksu receptorowego, zwanego receptorem GABA-ergicznym. Stymulacja receptorów BDZ powoduje zwiększenie powinowactwa GABA do receptora GABA-ergicznego i zwiększenie stymulacji tego receptora. Receptory GABA-ergiczne są związane z kanałem chlorkowym i ich pobudzenie powoduje napływ jonów Cl- do komórki i jej hiperpolaryzację. Procesy te prowadzą do zmniejszenia pobudliwości neuronów i zahamowania przewodzenia impulsów, co objawia się działaniem uspokajającym i nasennym.

 

Jak widać, główne działanie benzo (m.in. clonazepamu) to wpływ na receptory GABA. Jeśli chciałbyś zastąpić to innymi lekami, musisz dojść do dalszych przyczyn swojego problemu, bo GABA jedynie zmniejsza wrażliwość neuronów w mózgu. Takiego działania raczej nie ma żaden "niedoraźny" lek. Poza tym GABA szybko ulega tolerancji i trzeba brać coraz więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sobie radzi, a nawet gdy się pojawią, to mam na nie wyjebkę i tyle. Ale to tylko pomoc krótkoterminowa, sam biorę raz 1-2 tygodnie, bo to cholerstwo działa genialnie ale - potrafi szybko uzależnić. Więc nie polecam łykania regularnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że dostałem klonazepam na sen? Rozmawiając z lekarzem, myślałem, że zasugerował temazepam, a patrze potem na receptę, a tu klon. Oczywiście nie mam zamiaru tego żreć codziennie, lecz co dziwne, dostałem 2 paczki klona i jedną alpry - którą stosowałem już wcześniej - obie 0,5 mg, alpra doraźnie, klon 1x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzodiazepiny na sen, hmmm. Lepszym rozwiązaniem byłyby małe dawki kwetiapiny, mirtazapina, mianseryna. Nie uzależniają a sen na nich jest bardziej naturalny. Klonazepam na sen na dłuższą metę jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klonazepam idealny na dzień nie chce się po nim spać i szkoda go marnować na noc, gdzie lepiej już jakiś estazolam, lub fenobarbital łyknąć. Zastanawiam się nad zmianą 1mg clona na tabletki 2,5mg lorafenu, tylko nie wiem czy za bardzo nasennie nie będzie działał, pytam gdyż nigdy nie próbowałem lorazepamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia co do tego leku. Przepisała mi go lekarka która twierdzi, że w życiu nie wypisała nikomu Xanaxu (bo uzależnia!), a mnie clonazepam przepisała po 2 letnim leczeniu u niej. I tak się zastanawiam. Ten lęk otępia, czuję się tak, jakbym wypił 5 mocnych piw, chodząc uważam żeby nie wpaść na ściane.............ale wiele problemów oddala na odległość kilku lat świetlnych. Więc zaczyna być kolorowo. Mam brać 2 mg raz na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny lek, zobojętnia na wszystko. Ale rodzice mi go zabrali bo powiedzieli, że wyglądam po nim jakbym był naćpany,a ja po nim jestem troszkę "zmęczony". Cóż wolą żebym nadal cierpiał na ataki paniki. Mam 32 lata i przegrane życie.

 

-- 08 sie 2014, 21:52 --

 

Wszyscy moi znajomi wyjeżdzają na wakaxje za granicę, a mnie pozostaje pilnowanie i porządkowanie siostrze domu. mam smiesznie niską rentę. Nie widzę nadzieci w niczy, Jestem w stosunku do moich rówieśników sto lat świetlnych do tyłu. A moja psychoterapia roczna , prywatna skonczyła sie próbą samobójczą. Pociąłem nadgarsti task, że było widać kości ręki. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i natrafiłem na fantastyczna panią doktor z Krakowa, która serce oddaje swym pacjentem. JUz wczęśniej się jej zwierrzałem, że rodzice zabranioają mi brać od niej leków. Była w szoku. Dokąd prowadzi moje ycie? Donikąd. jestem na rozstajach,i co sie dziwic narodom, ktore wywoluja rewoluicje z powodu zastanych rzeczy, skoro człowiek sam ma ochotę wybnuchnąć i coś zrobić ze swoim yciem. prezepraszam za literówki. Jestem wzburzony i mam dość takiego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Cloniści :D Dopiero się zorientowałam, że mamy tu taki wątek ( oprócz ogólnego o benzo ), a jestem na forum od pół roku.

 

Klonazepam idealny na dzień nie chce się po nim spać i szkoda go marnować na noc, gdzie lepiej już jakiś estazolam, lub fenobarbital łyknąć. Zastanawiam się nad zmianą 1mg clona na tabletki 2,5mg lorafenu, tylko nie wiem czy za bardzo nasennie nie będzie działał, pytam gdyż nigdy nie próbowałem lorazepamu.

 

Dla mnie Clonik dobry i w dzień i w nocy, ale STARAM SIĘ ( z kiepskim skutkiem ) ograniczać. On rzeczywiście dziwnie działa, w dzień uspokaja, pomaga na panikę, a nie ma po nim zamuła, z kolei w nocy pomaga zasnąć. Ale ja generalnie nasennie to mirtę biorę ( Clonik ewentualnie dodatkowo jak mirta nie daje rady ). A co najciekawsze - to przede wszystkim lek przeciwpadaczkowy.

Jak dla mnie najlepsze benzo, ale nikomu nie polecam pakowanie się w uzależnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny lek, zobojętnia na wszystko. Ale rodzice mi go zabrali bo powiedzieli, że wyglądam po nim jakbym był naćpany,a ja po nim jestem troszkę "zmęczony". Cóż wolą żebym nadal cierpiał na ataki paniki. Mam 32 lata i przegrane życie.

 

-- 08 sie 2014, 21:52 --

 

Wszyscy moi znajomi wyjeżdzają na wakaxje za granicę, a mnie pozostaje pilnowanie i porządkowanie siostrze domu. mam smiesznie niską rentę. Nie widzę nadzieci w niczy, Jestem w stosunku do moich rówieśników sto lat świetlnych do tyłu. A moja psychoterapia roczna , prywatna skonczyła sie próbą samobójczą. Pociąłem nadgarsti task, że było widać kości ręki. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i natrafiłem na fantastyczna panią doktor z Krakowa, która serce oddaje swym pacjentem. JUz wczęśniej się jej zwierrzałem, że rodzice zabranioają mi brać od niej leków. Była w szoku. Dokąd prowadzi moje ycie? Donikąd. jestem na rozstajach,i co sie dziwic narodom, ktore wywoluja rewoluicje z powodu zastanych rzeczy, skoro człowiek sam ma ochotę wybnuchnąć i coś zrobić ze swoim yciem. prezepraszam za literówki. Jestem wzburzony i mam dość takiego życia.

 

 

Ale jak to? Rodzice zabierają Ci leki, nie pozwalają ich brać? To skandal i świństwo, nie dziwię się, że jesteś roztrzęsiony. Biedaku! Trzymaj się, bardzo Ci współczuję, że zamiast wsparcia coś takiego Cię spotyka. Może chowaj sobie te leki tak aby nie znaleźli ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,,ażebyście wiedzieli Dziatki jaki clonik dobry na kaca po kilkudniowym chlaniu alko ,,, bezcenna

 

Nie próbowałam, bo ja generalnie mało alko popijam :mrgreen:

 

-- 09 sie 2014, 16:50 --

 

Nie widzę nadzieci w niczy, Jestem w stosunku do moich rówieśników sto lat świetlnych do tyłu.

 

Doskonale Cię rozumiem, bo mam bardzo podobnie. A możesz przy okazji dać mi namiary na tę lekarkę ??? ( od X będę znów w Krk )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×