Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na twoim miejscu, sprobowalbym zaczac brac ta sertraline i zobaczyc jak zareagujesz i czy skutki uboczne wystapi i jesli nastapia to zobaczyc z jaka sila, jak bede slabsze niz kiedys to pewnie lek zadziala ale slabiej, jak bedziesz mial takie same uboki jak za 1 razem to lek zaskoczy pewnie, ale nie tak szybko jak za 1 razem, to moja hipoteza hehe :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, miałem dokładnie tak samo. Na 100mg wszystko było cacy (no prawie), ale kiedy wszedłem na 150mg po poru godzinach ogarniała mnie senność nie do opanowania. Tylko dwa dni próbowałem na tej dawce ale dałem sobie spokój i wróciłem do 100mg. Ale ludzie z powodzeniem biorą 200mg nie narzekają na senność, także to musi minąć po jakimś czasie, tyle że ja nie miałem cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też już sertralina nie działa. Biorę od 3 lat. Kiedy zwiększyłam dawkę do 150 mg to spalam po 14, 15 godzin na dobę. Strasznie dziwna reakcja, miał ktoś tak?

 

Tak u mnie to samo jednak 150mg jeszcze bardziej pobudzało i podkręcało lęk.Najdłużej byłem na 100mg ale przestała działać i nawet 150 już nic nie dawało potem.Chyba czas przejść na paro bo działa lepiej na lęki.Ale mam obawy jednak o tycie,kastrację mocną,wypranie z wszystkich emocji,ospałość i pocenie choć ono jest u mnie tylko po esci i citalopramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie to samo jednak 150mg jeszcze bardziej pobudzało i podkręcało lęk.Najdłużej byłem na 100mg ale przestała działać i nawet 150 już nic nie dawało potem.Chyba czas przejść na paro bo działa lepiej na lęki.Ale mam obawy jednak o tycie,kastrację mocną,wypranie z wszystkich emocji,ospałość i pocenie choć ono jest u mnie tylko po esci i citalopramie.

 

W sprawie tycia, to owszem paro może to powodować, ale oczywiście nie u wszystkich. Ja po pół roku brania nie utyłem ani trochę, apetyt mi się nie zmienił. Ospałość, spowolnienie i ogólne przymulenie faktycznie się zdarza, ale raczej na początku brania i też nie u wszystkich. Ja zacząłem od dawki 30mg i pierwszy miesiąc faktycznie czułem to mulenie, ale potem mimo zwiększenia do 40mg czułem się już zupełnie normalnie i tak jest do dzisiaj. Kastracja... no niestety jest, ale to też u mnie minęło, chociaż trochę to potrwało, może nawet 2 miesiące. Nie wiem jak z poceniem, ja zawsze i bez leków pociłem się dużo i tutaj nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, miałem dokładnie tak samo. Na 100mg wszystko było cacy (no prawie), ale kiedy wszedłem na 150mg po poru godzinach ogarniała mnie senność nie do opanowania. Tylko dwa dni próbowałem na tej dawce ale dałem sobie spokój i wróciłem do 100mg.

 

Depas, a długo brałeś 100 mg. Sertraliny? Można brać dłużej niż zalecane 6 miesięcy i się nie uzależnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też już sertralina nie działa. Biorę od 3 lat. Kiedy zwiększyłam dawkę do 150 mg to spalam po 14, 15 godzin na dobę. Strasznie dziwna reakcja, miał ktoś tak?

 

lucy1979, miałem dokładnie tak samo. Na 100mg wszystko było cacy (no prawie), ale kiedy wszedłem na 150mg po poru godzinach ogarniała mnie senność nie do opanowania. Tylko dwa dni próbowałem na tej dawce ale dałem sobie spokój i wróciłem do 100mg. Ale ludzie z powodzeniem biorą 200mg nie narzekają na senność, także to musi minąć po jakimś czasie, tyle że ja nie miałem cierpliwości.

 

No to teraz nieźle mnie wystraszyliście. Ja nie mogę sobie pozwolić na 14h snu, powiem więcej na studiach muszę być jak najbardziej przytomna ;).

A jak działało na was 50 mg pod względem senności? Bo właśnie na 50 trochę się męczyłam. Kilka godzin po przebudzeniu miałam napad senności itd., na 100 zdecydowanie lepiej (jak dla mnie może tak zostać), budzę się wcześniej niż przed braniem leków i w ciągu dnia nie czuję się jakoś przesadnie zmęczona (no jak mogę to czasami położę się na chwilę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi dlaczego dzieje sie tak, ze jeden ssri przestaje działać, to zmieńiamy na inny i dalej jest ok. Przecież ssri to leki z tej samej grupy działające na wychwytywać zwrotny serotoniny. Czy jest jakaś zasadnicza różnica miedzy jednym ssri a drugim, ze jeden sie wypala, a drugi zaczyna dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, ja biorę 50 mg. i ani razu nie czułam się zmulona czy senna w ciągu dnia:) A przy 100mg. nie masz w nocy problemów z zaśnięciem?

 

nobody25, jeśli Trittico nie zadziała, to polecam Mirtor, biorę go przed spaniem i bardzo dobrze usypia, noc przespana w całości, sen mocny, spokojny itd. Ale przetestuj najpierw Trittico, może zadziała:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nobody25, ale skoro teraz bierzesz Sertralinę, to może Mirtor nie spowodowałby u Ciebie tycia. w końcu SSRI powodują u większości chudnięcie. Ja póki co zostaję przy takim zestawieniu:) Trittico brałam krótko, ale nie wspominam go zbyt dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, ja biorę 50 mg. i ani razu nie czułam się zmulona czy senna w ciągu dnia:) A przy 100mg. nie masz w nocy problemów z zaśnięciem?

 

Meg1985,w dużej mierze zależy to od tego jak jestem zmęczona. Także zdarzają się takie dni, że nie zasypiam od razu, ale nie ma to tak dużego wpływu na wysypianie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, ja po większości SSRI tyłem. PO sertralinie póki co nie, i po trirrico schudłem. Także mirtor odpada zupełnie, nie chcę wyglądać jak balon. Co prawda zawsze można przerwać leczenie, ale próbowałem już dużo razy z innymi lekami łączyć takowe i efekt był zawsze ten sam: CZekolada,Czekolada i jeszcze raz wszystko co kaloryczne i nie zdrowe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie testuj dalej, ja nic innego prócz Trittico i Mirty nie brałam, więc się nie wypowiem, aa przepraszam, czasem jak mnie Trittico nie usypiało, brałam Afobam i był na spanie świetny, ale to nie lek na dłuższą metę jak wszyscy wiemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depas, a długo brałeś 100 mg. Sertraliny? Można brać dłużej niż zalecane 6 miesięcy i się nie uzależnić?

 

Brałem setkę przez 5 miesięcy. Potem postanowiłem zmienić na wenlafaksynę i po prostu z dnia na dzień przestałem brać sertrę i już następnego dnia łykałem wenlę. Nie było żadnych nieprzyjemności, a w każdym razie nic poza tym co powoduje wenla. Szczerze mówiąc nigdy nie odstawiałem żadnego leku tak, żebym brał go dłużej i nagle odstawił i nie brał nic, zawsze płynnie przechodziłem z jednego na drugi. Zresztą, te zalecane 6 miesięcy to pic na wodę, moim zdaniem to za krótko w przypadku każdego leku. I z wielu, wielu opisów ludzi na forum wynika że po odstawieniu jakiegoś leku który im pomagał, po kilku miesiącach depresja wracała i było nawet gorzej niż przed braniem. Niestety, te leki tak naprawdę nie leczą przyczyny, one tylko maskują problemy i ułatwiają funkcjonowanie. Lek się kończy i najczęściej (choć nie zawsze) wszystko zaczyna się od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, nie martw się- wszystko to jest bardzo indywidualne i nie zależy tylko od ssri:)

Ja od 6 lat na sertrze (z przerwami oczywiście) i trzymam wagę raczej :)

 

Od 6 lat na sertrze ile trwały przerwy i czy po przerwach znowu działał tak samo? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×