Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący z lękami akatyzja to zazwyczaj efekt przyblokowania dopaminy. Arypiprazol agonizuje dopaminę, zajmuje receptory ale działa z dużo mniejszą siłą niż dopamina, więc efekt jest taki jak blokada. Chociaż czytałem papiery dotyczące następcy abi - brexpiprazolu i naukowcy którzy tam pisali o tym leku napisali, że ma jeszcze mniejszą efektywność jako częściowy agonista dopaminy i wg. nich to będzie powodować mniejszą akatyzję, ale wg. mnie powinno powodować jeszcze większą.

 

Co do tego jaki SSRI będzie powodować większą akatyzję to zależy. Może to być np. paroksetyna bo jest najmocniejsza serotoninowo a zbyt dużo serotoniny może przyblokować dopaminę. Ale równie dobrze może to być sertralina bo ktoś może tak zareagować na dopaminę z tego leku.

 

Ja odstawiłem arypiprazol po 11 dniach. Nabawiłem się czegoś w rodzaju akatyzji, nie była to pełna akatyzja, ale i tak czułem się bardzo źle w bezruchu lub wykonując jakąkolwiek czynność nie wymagającą ruchu. Lek poza tym nie zadziałał na depresję, a na to głównie liczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię Ci się, pamiętam Twoje posty z okresu kiedy brałeś mirtę i chyba wtedy faktycznie o niej z wszystkich leków wypowiadałeś się najlepiej, minus jakieś drobne zastrzeżenia co do gojenia się ran jeśli dobrze pamiętam. Czyli kończysz przygodę z neuroleptykami? Pytam o to dlatego że od niedawna biorę amisulpryd i jestem zaskoczony jego pozytywnym działaniem. W niskich, podobno aktywizujących dawkach nigdy nie zaskoczył, ale na setce zrobił co należało prawie idealnie. Być może to jedyny neuro którego nie miałbym oporów brać przez dłuższy okres (przynajmniej do czasu aż nie rzucą do aptek arypiprazolu Krka albo Generics:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas chciałem tylko sprawdzić abi bo sporo ludzi chwaliło i jest zarejestrowany jako dodatek do antydepresantu, ale po skutkach ubocznych utwierdziłem się w przekonaniu, że neuroleptyki nie są dla mnie, potrzebuję dopaminy, jak już to leków pro-dopaminowych a nie takich które w jakikolwiek sposób ją blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, mnie też 100mg nie zaktywizowało, ja go dostałem w tej dawce właśnie żeby się uspokoić, opanować stres, napięcie i wrócić do normalnego spania. Tutaj sprawdził się idealnie. Dawno temu dawano mi dawki 25 - 50mg na aktywizację i nie było żadnego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ubolewam nad tym, że nie ma na rynku czystego inhibitora wychwytu zwrotnego DA, ciekawe jak by zadziałał z SSRI. Dlaczego firmy farmaceutyczne nie wypuszczą takiego DRI czystego? chodzi o potencjał uzależniający, czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, myślę że właśnie o to chodzi, niestety, dłubią i szukają czegoś co pomoże, ale nie będzie na tyle smaczne żeby ludzie sobie za chwilę dawki podnosili. A szkoda, szkoda... boją się myślę.

 

-- 29 lip 2014, 13:20 --

 

Zbychu 1977, uuu to ciekawa substancja jest, jakiś czas temu założyłem nawet wątek o niej w indeksie leków w nadziei że ktoś opisze wrażenia. Także raportuj proszę, sam bym już dawno to importował gdyby nie pieniądzów niedobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas 100 amisulpirydu uspokaja, reguluje sen? Nie miażdży jak mnie wszystkie neutoleptyki? Chyba nie,bo.to najmniej skutków ubocznych niby.A są jakieś minusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakby ktoś był zainteresowany to mogę podać namiar na wartio za ok. 150 zł.

Jutro odbieram i będę testował.

Przy okazji mam pytanie do fachowców :) Jak teoretycznie to się spisze z Efectinem 75, bo nie mogę jakoś tego g.... odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz, generalnie łatwo się męcze, wystarczy z 5 minut odkurzania i już cały jestem zlany potem, niektóre z antydepów

 

 

No właśnie ja mam takie coś przez esci tylko że nie jestem zmęczony ale zlany potem już tak.Zresztą na esci wystarczy pomachać rękami w górę kilka razy to już gorąco plecy mokre a ostatnio po samym obcinaniu paznokci miałem całe czoło mokre i kapało z nosa.Żeby znaleźć coś co działa jak esci a nie powoduję pocenia to brał bym lek ile by nie kosztował ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada wiem doskonale co mówisz też się pocę przy obcinaniu paznokci, jakiekolwiek schylenie powoduje intensywne pocenie się, najlepiej mi siedzieć w zimnym kilmatyzowanym pomieszczeniu bez ruchu lol,

tylko że tak się nie da żyć :P

 

:105: Jednak ktoś mnie rozumie i wie jak to jest.Dziękuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada wiem doskonale co mówisz też się pocę przy obcinaniu paznokci, jakiekolwiek schylenie powoduje intensywne pocenie się, najlepiej mi siedzieć w zimnym kilmatyzowanym pomieszczeniu bez ruchu lol,

tylko że tak się nie da żyć :P

 

:105: Jednak ktoś mnie rozumie i wie jak to jest.Dziękuję :P

 

Pijasz czasem alkohol przy antydepresantach? Mam wrażenie że alkohol trochę się przyczynia do tego pocenia, choć może to tylko takie wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada wiem doskonale co mówisz też się pocę przy obcinaniu paznokci, jakiekolwiek schylenie powoduje intensywne pocenie się, najlepiej mi siedzieć w zimnym kilmatyzowanym pomieszczeniu bez ruchu lol,

tylko że tak się nie da żyć :P

 

:105: Jednak ktoś mnie rozumie i wie jak to jest.Dziękuję :P

 

Pijasz czasem alkohol przy antydepresantach? Mam wrażenie że alkohol trochę się przyczynia do tego pocenia, choć może to tylko takie wrażenie

 

Nie u mnie to zależy tylko od leku.Pocę się na escitalopramie i citalopramie.Po sertralinie i fluoksetynie nie.Przy sertrze czasami piłem ale na niej się nie pociłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×