Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

ponuryżniwiarz, bo Polacy maja w genach szyderstwo z innych, wytykanie palcami i poniżanie. Wkur... Mnie to bardzo, w tym kraju nie żyje sie łatwo i dlatego nie rozumiem niektórych emigrantów, którzy tak bardzo tęsknią za krajem, ze rzuciliby wszystko i wrócili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa,

Tak tęsknią i mówią,ze chcą wracac,to czemu tego nie robia?:)

To dopiero wkur....wielcy patrioci na emigracji....niech wroci jeden z drugim i zyje w Polsce jak tak bardzo tęsknią,zobaczymy po jakim czasie będą uciekali spowrotem z ukochanej ojczyzny....

 

ponuryżniwiarz,

A wenle dlugo brales?Jak u Ciebie dzialala?

 

-- 29 lip 2014, 07:33 --

 

klaudi,

No,wlasnie to nic mi sie nie chce jest najgorsze....nawet zmuszać sie nie chce....co to za lek?

A moja p.dr.powiedziala,ze ten lek daje delikatnego kopa....a jak zapytalam o paro to powiedziala,ze paro przymula....

Nie wiem jak to jest,bo bralam tez paro i wcale mnie nie przymulalo,a wręcz przeciwnie,chcialo mi sie chciec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, wenla to był mój pierwszy SNRI, wcześniej brałem mianseryne z 2 miesiące i lekarz dołożył wenle

to było zbawienie zadziałała po 5 dniach czułem się jak po ekstazy, tyle szczęścia i energi ale po 3 miesiącach

się wypsztykało to zwiększyliśmy do 150mg trochę się poprawiło ale na krótko, w sumie to będzie jakieś

pół roku brania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was po esci miał bardzo nasilone lęki i ataki paniki? Od 3 dni biorę i 1-2 godziny po wzięciu zaczyna się jazda bez trzymanki. Teraz siedzę sam w domu i normalnie panikuję.

 

 

 

Co dokładnie bierzesz? ja Aciprex .Mi lekarz powiedział że na początku brania może wszystko bardziej się pogłębic lęki panika itp podobno od 2 do 4 tyg się poprawia ,u mnie trwało to dłużej przerwałam leczenie tym lekiem bo mój lekarz rodzinny mi tak doradził , ale po 2 dniach wróciłam do niego tylko zmniejszyłam dawkę na 5mg teraz skutki uboczne dają mniej znać o sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też Aciprex biorę w dawce 5mg póki co. Mam zwiększyć do 10 mg za 3 dni, ale jak ja mam takie jazdy teraz, to ja nie wiem co będzie po dyszce. Nie chcę brać zomirenu na wyciszenie, ale chyba w tej sytuacji jestem zmuszony. Nie wiem nawet czy dawka 0,25 zomirenu cokolwiek mi teraz pomoże, ale zobaczymy.

Jutro mam iść nagrywać utwór, ale jak tak będzie to chyba nic z tego nie będzie. Tak samo 4 sierpnia mam jechać na wczasy i już to widzę...

Mogłem zaczekać z braniem tego esci do czasu przyjęcia na oddział dzienny leczenia nerwic, na który idę 18 sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez lekarz zaproponował oddział dzienny właśnie rozważam to wydaje mi się że trzeba wszystkiego spróbować może to coś pomoże tylko nie wiem jaku Ciebie bo u mnie to trwa 3 miesiące ta cała terapia.Spróbuj się nie nakręcac na początku brania leków skutki uboczne da się odczuc ja tez je czułam u mnie najbardziej zawroty głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,zobaczysz a jak nie będzię lepiej to zgłoś się do lekarza może zmieni ten lek ale z własnego doświadczenia wiem że nie ma co panikowac takie leki mają skutki uboczne i nic na to nie poradzimy.A tym bardziej jak nowy lek to człowiek się nakręca i oczekuje cudów że zaraz będzie cacy a tak nie jest .Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, nie pamiętam żeby z początku wenla dawała mi jakieś skutki uboczne po prostu wstrzeliła się całkiem nieźle,

za tu później skoczyło mi ciśnienie, holesterol, i puls wysoko (teraz muszę brać leki na serducho, beta blokery) i zacząłem

się pocić tak mocno że jak już zacząłem to trwało to kilka godzin zanim ustało

 

braksił22, na początku tak może być 5mg to malutka dawka, terapeutyczna jest 10mg, mnie esci świetnie uspokajało

wytrwaj a co do benzo to ja biore 0.5, 0.25 slabo działa na mnie, z benzo to tak jest że jak weźmiesz małą dawke

na początku a potem dorzucisz jeszcze trochę za godzine dwie to się spać chce, więc najlepiej naraz większą dawke

wziąść przynajmniej ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

A miewales juz wcześniej problemy z ciśnieniem?

 

nie, ale po mianserynie sporo przytyłem (brałem łącznie z wenlą) więc może część przez to,

w każdym bądź razie wenla sama w sobie zwiększa ciśnienie, btw z wiki wklejam:

 

- osłabienie, zmęczenie, ziewanie

- nadciśnienie, zwiększenie ilości cholesterolu we krwi

- zmniejszony apetyt, spadek masy ciała

- pocenie się, poty nocne

- niezwykłe sny, zmniejszenie popędu płciowego, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość

- zaburzenia wytrysku, erekcji oraz orgazmu (u mężczyzn).

 

jakby tak pomyśleć to miałem wszystko ale po dłuższym stosowaniu, pierwsze miesiące były ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadciśnienie.....hm....no ja mam bardzo niskie ciśnienie,a wydaje mi sie,ze esci jeszcze je obniżyło....i tętno tez...cisnienie mam90/60....

a mianseryna nie usypiala Cię?

Ja bralam ja przez tydzień z paro....ale wytrzymalam tylko tydzień:)

 

tak usypiała z początku nawet całkiem mocno, brałem bo miałem problemy z zaśnięciem i na uspokojenie, generalnie fajnie łączy się z wenlą jak i z innymi ssri,

no ja zacząłem mieć ciśnienie 160/120 puls 120 więc już nie było tak miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

Oj,no to rzeczywiście....dlatego boje sie przejscia na wenle,żeby pozniej znowu nie"latać"skutków ubocznych danego leku innym lekiem,bo to biedne kolo....

 

wenla to jeden z cięższych antydepresantów, polecam na youtube wpisać sobie doctorofmind jest to psychiatra z ameryki/usa nie pamiętam dokładnie skąd

ale ciekawie opowiada o lekach, wenle porównał do cracku :) a odstawianie tego, nie polecam szczerze nikomu :P (ja tylko 150mg wenli brałem, przy 225 już

miałem totalną dezorientacje bałem się samochód prowadzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

No tak,paro tez niektorzy lekarze-psychiatrzy nie chcą przepisywać,ze względu na ciezki kaliber tego leku(wprowadzanie i odstawianie),jednak nie wszyscy przeżywają koszmar odstawienny...ja bralam paro i przy odstaianiu nic zlego sie nie dzialo.....a przy wprowadzaniu,to poriwnujac z lżejszym lekiem-esci,paro to dla mnie lajcik....nawet paro nie sponiewierali mnie przy wprowadzaniu tak jak esci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

No tak,paro tez niektorzy lekarze-psychiatrzy nie chcą przepisywać,ze względu na ciezki kaliber tego leku(wprowadzanie i odstawianie),jednak nie wszyscy przeżywają koszmar odstawienny...ja bralam paro i przy odstaianiu nic zlego sie nie dzialo.....a przy wprowadzaniu,to poriwnujac z lżejszym lekiem-esci,paro to dla mnie lajcik....nawet paro nie sponiewierali mnie przy wprowadzaniu tak jak esci....

 

hmm, a jak u Ciebie z motywacją na paro było? też totalny "tumiwisizm" jak na esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze co jak co ale według mnie escitalopram działa bardzo szybko przynajmniej na lęk,fobie i napięcie u mnie od razu na depresję też bardzo szybko już pod koniec pierwszego tygodnia.Mimo świetnego działania z tym poceniem po byle pierdołach jak obcinanie paznokci muszę odstawić bo z tym się nie da żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

Nie,na paro nic takiego nie bylo....na paro bylam wręcz bardziej pewna siebie.Dzieki paro zaczelam wychodzic z domu,bo wcześniej mialam takie lęki,ze nawet przed klatke balam sie wyjsc....

Przed paro bylam w oplakanym stanie,ten lek postawil mnie na nogi....

Teraz jak szlam do psychiatry,nie bylam w aż tak zlym stanie.Ale dzięki esci nasilily sie lęki,doszly natrętne myśli....mialam wrażenie,ze nie panuje nad wlasnym umyslem....dlugo,dlugo nie moglam dojsc do siebie...

 

Dlatego tak wracam "wspomnieniami"do paro....ale tak na dobra sprawę przed paro bylam w innym stanie,i przed esci jeszcze innym,wiec moze paro zadzialalo,bo mialo na co zadzialac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×