Skocz do zawartości
Nerwica.com

O stosunku ludzi do choroby


Ferdynand k

Rekomendowane odpowiedzi

zmęczona_wszystkim, jak ktoś pier........y wg mnie to będę robił co chcę

 

Rób, co chcesz. To po prostu kwestia upierdliwego charakteru. Według mnie ty p... dość często głupoty, ale zawsze staram się odpowiadać, tłumaczyć. Gdybym była taką chamówą, to musiałabym zjechać w ten sposób wiele Twoich wypowiedzi. ale to kwestia zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą jak ktoś ma od dziecka stres jest np dda to lata niszczenia psychiki też spowodują u większości trwałe zmiany chemiczne

 

od wczesnego dzieciństwa przebywałam w szkodliwym dla mnie środowisku. z opowiadań rodziny wiem, że wszyscy lekarze słysząc o mojej sytuacji domowej reagowali w podobny sposób "ratujcie to dziecko!" - wszystko co się działo w dzieciństwie i później wpłynęło na mnie tak a nie inaczej, w badaniach obrazowych mózgu i eeg mam zmiany, czyli wg Twojej teorii Ferdynand k, powinnam być leczona lekami, a nie psychoterapią. jakoś wszyscy lekarze są zgodni, że leki mi nie są potrzebne, bo jestem w stanie się wygrzebać z tego bez chemii a przy pomocy samej psychoterapii.

nie mówię tutaj, że leki zawsze są złe i bee. ale są na pewno wygodniejszą formą leczenia niż psychoterapia, która wymaga naszej często ciężkiej pracy.

a choroba jest tym co znane i "bezpieczne", zwłaszcza jeśli ktoś choruje już długo. to co nieznane budzi strach dlatego na pewno częś osób woli jęczeć i narzekać, zwalając winę na chorobę i pozostać w starym, dobrze znanym schemacie niż zaryzykować i coś zrobić ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to twoje wypowiedzi o chorych są chamskie

używam twojego języka

 

Oczywiście nie odpowiedziałeś, co było chamskiego w moich wypowiedziach - że wielu się do choroby przyzwyczaiło? Bardzo prosty mechanizm psychologiczny, można o tym wiele przeczytać. Że niektórzy traktują chorobe jako usprawiedliwienie? To samo, co powyżej. Co w tym takiego chamskiego? Nawet nie potrafisz wypunktować, a wymyslasz sobie. Czy tam wrednie wyrażałam się o innych, jak to Ty czasem robisz i robiłeś w wielu "dyskusjach"? Sam pewnie nie wiesz, o co Ci już chodzi i do kogo się przyczepić, a wyładowujesz się na innych. Odpuść sobie takie zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z chorymi na depresję - w przypadku kilku procent bez leków na pewno się nie obejdzie, ale dla pozostałych: leki + praca nad sobą. Zresztą nawet w cięzkich fizycznych chorobach wiele zalezy od nastawienia człowieka. Dlatego protestuję, jak ktoś pisze, że tylko prochy i prochy, i nic więcej, bo po co pracowac nad sobą, bo to g.... warte.

 

depresja jest obecnie chorobą cywilizacyjną i jest ciężką chorobą częstszą niż nadciśnienie tętnicze! żeby się wyleczyć nie wystarczy "wziąć się w garść" - jeśli masz łagodną postać choroby to tak, w innym przypadku są to leki

no i nie każdy ma 1 epizod choroby za sobą - jak ktoś chorował 3 razy to zachoruje kolejny raz nie biorąc leków

pierwsze słyszę, żeby w ciężkich chorobach dużo zależało od nastawienia - albo umierasz z uśmiechem na twarzy albo nie - ale UMIERASZ

albo jesteś niepełnosprawna i się uśmiechasz, albo się nie uśmiechasz - ale to nie zmieni tego, że jesteś niepełnosprawna

 

-- 27 lip 2014, 21:16 --

 

poza tym ja nie mam nad czym pracować nic innego jak niedobory amin biogennych w wyniku organicznych zmian mi nie dolega

i bez reakcji chemicznej nic nie zrobię

może jeszcze stwierdzisz że można chemię oszukać?

jak od pierniczenia "weź się w garść" ?

nie maz zielonego pojęcia czym jest depresja

 

brawo - ktoś na tym forum pojął na czym polega choroba jednobiegunowa

podpisuje się nogami i rękami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdek toz wiem..czasami bez prochow ani rusz :bezradny: ale najlepsze efekty daje polaczenie farmakologii z psychoterapia jezeli nie mozna sama psychoterapia sie podniesc

 

na samą psychoterapię idzie tylko epizod depresji łagodny

w umiarkowanej psychoterapia + leki

ale w ciężkiej i psychotycznej są to leki, leki, leki i ewentualnie psychoterapia

ale o tym powinien decydować psychiatra, a nie psycholog

ale jeśli ktoś miał 2 razy epizod i nie ma przyczyny to będzie miał 3 ,i 4 ,i 5 ,i 6 raz epizod depresyjny i wtedy musi brać leki

 

-- 27 lip 2014, 21:26 --

 

wszystko co się działo w dzieciństwie i później wpłynęło na mnie tak a nie inaczej, w badaniach obrazowych mózgu i eeg mam zmiany, czyli wg Twojej teorii Ferdynand k, powinnam być leczona lekami, a nie psychoterapią. jakoś wszyscy lekarze są zgodni, że leki mi nie są potrzebne, bo jestem w stanie się wygrzebać z tego bez chemii a przy pomocy samej psychoterapii.

 

że niby depresję czy zaburzenie psychiczne zdiagnozowano Ci z eeg czy CT??? no nie wytrzymam, zaraz padne

może zaburzenia osobowości zdiagnozowano ci z EEG albo z CT??? leczysz te zmiany w badaniach psychoterapią???

 

Ty chociaż wiesz do czego służą te badania i co za pomocą nich się diagnozuje??? i Ty masz wykształcenie medyczne??? :uklon::uklon::uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ona napisała że jej DEPRESJĘ zdiagnozowali eeg/ct ?

Oczywiście, że nieodpowiednie środowisko w dzieciństwie może wywołać zmiany w mózgu.

 

Imipramina, A z drugiej strony, badali Ci poziom serotoniny że akurat wiesz że dany lek na to zadziałał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ona napisała że jej DEPRESJĘ zdiagnozowali eeg/ct ?

Oczywiście, że nieodpowiednie środowisko w dzieciństwie może wywołać zmiany w mózgu.

jakie zmiany w mózgu - Ty chociaż wiesz o czym piszesz ???

 

w badaniach obrazowych mózgu i eeg mam zmiany, czyli wg Twojej teorii Ferdynand k, powinnam być leczona lekami, a nie psychoterapią.

 

essprit, Candy14, proszę jest napisane, wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem, ale wiem, że dla niektórych to trudne

 

Imipramina, a czy ja gdziekolwiek napisałam, ze mam depresję?! nigdy nie miałam i nie mam depresji. czytaj a później się czepiaj :P nie mam też zaburzeń osobowości, także pudło skarbie :P

 

i te zaburzenia osobowości dały zmiany w eeg i ct ... hahahahahaha ... Ty pisałaś, że masz takie dobre oceny, o matko, padłam

a poza tym głównie chodziło o depresję, a nie o trudny charakter :-D

 

Imipramina, A z drugiej strony, badali Ci poziom serotoniny że akurat wiesz że dany lek na to zadziałał ?

 

wiesz co na lekach SSRI farmakoterapia się nie kończy, ale już czytałam jakie cuda w psychiatrii wymyślasz, więc nie kompromituj się po raz kolejny dziecino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i te zaburzenia osobowości dały zmiany w eeg i ct ... hahahahahaha ... Ty pisałaś, że masz takie dobre oceny, o matko, padłam

a poza tym głównie chodziło o depresję, a nie o trudny charakter :-D

 

podstawówka i nauka czytania się kłania, NIE MAM zaburzeń osobowści i w moim poście powyżej jest dokładnie to napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a choroba jest tym co znane i "bezpieczne", zwłaszcza jeśli ktoś choruje już długo. to co nieznane budzi strach dlatego na pewno częś osób woli jęczeć i narzekać, zwalając winę na chorobę i pozostać w starym, dobrze znanym schemacie niż zaryzykować i coś zrobić ze sobą.

 

większych bzdur dawno nie czytałam ...

znaczy się, że ludzie wolą być chorzy i tkwić w chorobie - to nie jest złamany paznokieć, to nie jest kilkudniowa chandra - to choroba, która w dużym procencie kończy się próbą samobójczą, nieleczona prawidłowo kończy się samobójstwem!

 

 

 

Hmm, no to jak badali Ci poziom serotoniny, specu od mózgu ?

ty jesteś taka głupia czy tylko udajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a choroba jest tym co znane i "bezpieczne", zwłaszcza jeśli ktoś choruje już długo. to co nieznane budzi strach dlatego na pewno częś osób woli jęczeć i narzekać, zwalając winę na chorobę i pozostać w starym, dobrze znanym schemacie niż zaryzykować i coś zrobić ze sobą.

Właśnie tak sporo zdrowych osób widzi depresję.. jestem w stanie zrozumieć ten punkt widzenia i takie rozumowanie, coś w tym jest - depresja z reguły wiąże się właśnie z biernością, brakiem zmian i możliwym upraszczaniu życia.

 

Część ludzi nawet jeżeli widzi możliwość zmiany, po prostu się tego boi. Jakiekolwiek resztki energii są na wagę złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imipramina, proszę Cię, uparłaś się przy tej depresji i tylko jej się trzymasz. nie napisałam tego w odniesieniu do konkretnej choroby, bo oczywistym jest, ze np. przy głębokiej depresji człowiek nawet nie ma siły wstać z łóżka a co dopiero zrobić coś więcej.

A tak dla Twojej informacji znawco psychiatrii, człowiek w głębokiej depresji, gdzie podniesienie się z łóżka jest wyczynem samobójstwa nie popełni.

Co innego przy początkowych etapach leczenia, gdzie leki wpływają już na napęd a jeszcze nie na nastrój. I to właśnie przy wychodzeniu z depresji jest największe ryzyko samobójstwa.

 

-- 27 lip 2014, 21:43 --

 

A i jeszcze, pytasz czy mam wykształcenie medyczne. Tak, mam i akurat psychiatrii uczył mnie dr Jaracz i prof. Rybakowski, jeśli siedzisz w medycynie te nazwiska powinny Ci bardzo dużo powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uczyli, uczyli, nie nauczyli

to o czym piszesz jest tak stereotypowe, że każdy Kowalski Ci to powie, a nie osoba z wykształceniem medycznym

 

ciężka depresja to nie tylko ta w której nie wstaje się z łóżka, ale także psychotyczna, agitowana i atypowa nie wspominając o depresji poschizofrenicznej i epizodzie mieszanym oraz zaburzeniach schizoafektywnych, więc złociutka nie każdy lek dla każdego - czasami nie trzeba zwiększać napędu, a wręcz uspokoić i wyciszyć pacjenta

 

taki ogólny podział depresji:

czas trwania: co najmniej 2 tygodnie

 

objawy podstawowe (muszą być przynajmniej 2):

1. Obniżenie nastroju (przez większość dnia i codziennie)

2. Utrata zainteresowań i/lub odczuwania radości

3. Spadek energii, nadmierne zmęczenie

 

objawy dodatkowe:

1. Utrata wiary w siebie i poczucia własnej wartości

2. Nieracjonalne poczucie winy

3. Nawracające myśli o śmierci i samobójstwie

4. Skargi na problemy z pamięcią i koncentracją

5. Zmiana aktywności (spowolnienie lub niepokój)

6. Zaburzenia snu

7. Zmiana apetytu (utrata łaknienia)

 

depresja łagodna: co najmniej 2 objawy podstawowe i co najmniej 4 objawy łącznie

depresja umiarkowana: co najmniej 2 objawy podstawowe i co najmniej 6 objawów łącznie

depresja ciężka: wszystkie 3 objawy podstawowe i co najmniej 8 objawów łącznie

 

tak więc nawet w potocznym myśleniu aby rozpoznać epizod ciężki nie musi być zmiana aktywności, a jeśli już ona jest, to może być spowolnienie lub niepokój

 

-- 28 lip 2014, 08:47 --

 

i w takiej typowej depresji o jaką Ci chodzi - chorzy budzą się nad ranem około godz. 3-4, a że czują oni się gorzej rano niż wieczorem - wtedy jest największe ryzyko samobójstwa, bo wszyscy śpią, oni nie mogą i czują się bardzo, bardzo, bardzo źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeżeli ilość objawów się zmienia... tzn. (w moim przypadku) kilka dni w miesiącu mam wszystkie wymienione objawy; kilka dni w miesiącu mam mniej niż 6 objawów łącznie ?

 

konsultowałeś się z lekarzem? robił ktoś jakąś diagnostykę różnicową?

trzeba byłoby zastanowić i przeanalizować dokładnie co jest powodem zaostrzania, a co poprawia samopoczucie? być może jest to czynnik, który uda się pokonać ... no i pytanie jak jest kiedy nie masz tych kilku dni takich i kilku dni takich - co jest pomiędzy nimi?

jak wygląda Twoje leczenie? chodzisz do psychoterapeuty i psychiatry? polecam zrobić podstawowe badania: morfologię, mocz i tarczycę - warto jest zrobić dla czystego sumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×