Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Około 5ciu, może 6ciu lat temu kupowałem Wellbutrin w aptece za równe 80zł. Nawet nie wiedziałem że tak podrożał, bzdura jakaś, tendencja jest przecież z reguły odwrotna. Je*any GSK...

A tak swoją drogą, czy ktoś orientuje się dlaczego nie stosuje się standardowo bupropionu z jakimś SSRI delikatnym, typu fluoksetyna czy cuś? Mielibyśmy wtedy SNDRI, jeśli dobrze rozumuję..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45zł! To były czasy, wtedy nawet eksperymentować z dawkami 300-450mg mógł człowiek, o ile oczywiście miał ktoś ochotę/potrzebę... Mnie w zupełności 150mg wystarczyło żeby wiedzieć że to lek nie dla mnie, chociaż gdyby brać go równocześnie z benzo, baclofenem czy też rozsądną dawką gabapentyny, to kto wie. Bo mobilizować, dodawać sił witalnych i ogólnie ochoty żeby coś robić to on potrafił. Tylko ten zaj*bany lęk. Plus kosmiczne zatwardzenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc widocznie tylko ja nie odczułem aktywizacji po tym leku. W końcu czego się mogłem spodziewać, skoro nic do tej pory nie podziałało na mnie w stopniu przyzwoitym. Jeszcze parę dni pociągnę na dawce 450mg i daję sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wredny, współczuję. Ale z drugiej strony jest możliwe w takiej sytuacji, że znajdzie się lekarz który przepisze Ci metylofenidat. Zawsze też pozostaje jego krewny, etylofenidat. Nie ma go w obrocie aptecznym, ale jest legalną substancją dostępną ze sklepów RC. Zaznaczam, że sam etylo nie próbowałem, ale to pewnie tylko kwestia czasu, no i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście o metylo nigdy nie prosiłem bo znałem odpowiedź na ewentualne pytanie. Mój lekarz zna mnie od 8 lat, zna moją historię alkoholowo - używkową, także nie będę nawet najdelikatniej sugerował. Za to mam kiedyś zamiar (jak będzie $) wypróbować etylofenidat. A swoją drogą, na niektórych amisulpryd działa znakomicie, mam nadzieję że u Ciebie będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etylofenidat jest całkiem dobry - mam znajomych którzy sami się tym "leczyli", ja po prostu znałem się na tym i im poleciłem bo nie chcieli chodzić do żadnych lekarzy, co z tego wynikło? Otóż pomogło im. Warunek jest jeden - należy znaleźć dobry etylofenidat - jednak ja bym kombinował raczej metylofenidat, lepiej na mnie działał i jest w tabletkach. Szkoda jednak, że sporo ludzi widzi etylofenidat jako narkotyk - fakt da się go użyć do zabawy, i może uzależnić psychicznie, ale to nadal pochodna leku. Szkoda, że nie znam psychiatry który wypisałby mi metylo, próbowałem go jak pewna osoba odstąpiła mi bodajże 3 tabletki 10mg.

 

Mi bupropion bardzo pomógł, ale łapałem od niego jakieś dziwne manie, odwalałem jakieś chore rzeczy i ich nie pamiętałem. Wyleczył mnie z lęków. Szczerze polecam ludziom z fobiami przemęczyć się jedząc jakieś noradrenalinowe leki, jasne, przez 3-4msc będzie zaostrzenie choroby ale potem? A potem wszystko puszcza. Tylko ja mam skłonności masochistyczne i takie wystrzelenie lęków w kosmos jakoś mi nie przeszkadzało, bo wierzyłem że to w końcu zadziała i wepchnie mnie w wir życia i tak się stało. Odstawiłem bupropion i zamieniłem go na reboksetyne. Aktywizacja u mnie jest jednak dziwna, nie czuje żadnego pobudzenia fizyczne, ot co, dobry humor, troszeczkę energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt tu nic nie pisał, więc pozwolę sobie "podbić" wątek.

Jestem w tej chwili na samej Lamotryginie (150 mg). Jest bardzo źle i nie mam już chyba nic do stracenia jak wypróbować Wellbutrin.

Na wszystkich lekach, które cokolwiek robią z serotoniną (SSRI, SNRI, TLPD, mobemid, coaxil) było zawsze tylko gorzej.

Na mojej długiej liście leków, znajdują się 2 na które dobrze zareagowałem (lamotrygina, ponad 2,5 roku temu) oraz Sulpiryd w maju. Niestety czar sulpirydu prysł po 3 tygodniach.

Ale sam fakt, że "zaskoczył" na te kilkanaście dni dał mi do myślenia i jakąś nadzieję, że leki związane z dopaminą mogą być ostatnią deską ratunku.

Mam zamiar poprosić lekarkę o Wellbutrin, sądzę, że dostałbym go, bo miałem już raz przepisany, ale wymiękłem ze strachu przed działaniem noradrenalinowym biorąc może ze 3 tabletki (obawiałem się podkręcenia mojego "wolnopłynącego" lęku). Nawet nie pamiętam, czy Wellbutrin miał jakieś efekty uboczne czy nie. W tamtym czasie wygrzebałem się jakoś z depresji w ciągu kilku miesięcy będąc na samej lamotryginie i wellbutrin odpuściłem ostatecznie.

A teraz do meritum: czy ma ktoś takie doświadczenia, że SSRI działają na niego fatalnie (pogorszenie) a dobrze podziałał Wellbutrin?

Na ile działanie Sulpirydu i Wellbutrinu jest podobne? Oczywiście wiem, że Sulpiryd to neuroleptyk atypowy a Wellbutrin to NDRI, ale Sulpiryd to też lek aktywizujący (w małych dawkach) i też działa w jakiś sposób na dopaminę.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie kupisz za 50 zł, bo ten lek poszedł w górę ostatnim czasem, ale jak by dało się za te 5 dyszek go dorwać, to chętnie sprawdził bym well, jako dodatek do ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glaxo ostatnio w ogóle przesadza. Wellbutrin kosztuje 123zł a Seroxat 73zł. Żaden nie jest refundowany. Polityka cenowa Pfizera jest dużo bardziej korzystna - oryginały typu Zoloft, Efectin są refundowane i są bardzo tanie. Opakowanie Efectinu 150mg kosztuje tylko 16zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednakże też kupiłem jedną paczkę 150 z netu za jakieś 40zł+przesyłka.
mogę prosić o jakieś info albo linka?

Za 40 to bankowo jakaś podróbka z Chin. Oni podrabiają wszystko, łącznie z lekami.

Kiedyś czytałem o porabianej Viagrze, w której zawartość leku w pojedynczych tabletkach wahała się pomiędzy 20-150% prawidłowej dawki. Z aspiryną to można pewnie zaryzykować, ale z psychotropami to bym się bał.

Na zachodzie są ponoć jakieś tańsze genetyki, może da się jakoś sprowadzić?

Ja płaciłem 104,90 za 150mg w bardzo taniej i dobrej aptece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polityka cenowa Pfizera jest dużo bardziej korzystna - oryginały typu Zoloft, Efectin są refundowane i są bardzo tanie. Opakowanie Efectinu 150mg kosztuje tylko 16zł

Pregabalina najlepszym tego przykładem XD

 

Jak już to jankesi nieco sprytniejsi i wyciągaja wnioski o bezsensowności ustalania ceny na kosmicznym poziomie w sytuacji kiedy to dostepne jest 2865428564 generyków dla danej subs. czynnej, a ryżym grubasom z UK całkiem się POpier.. od tych wałów i kar , którymi ich obłożyli XD

 

-- 27 lip 2014, 14:05 --

 

jednakże też kupiłem jedną paczkę 150 z netu za jakieś 40zł+przesyłka.
mogę prosić o jakieś info albo linka?

Za 40 to bankowo jakaś podróbka z Chin. Oni podrabiają wszystko, łącznie z lekami.

Kiedyś czytałem o porabianej Viagrze, w której zawartość leku w pojedynczych tabletkach wahała się pomiędzy 20-150% prawidłowej dawki. Z aspiryną to można pewnie zaryzykować, ale z psychotropami to bym się bał.

Na zachodzie są ponoć jakieś tańsze genetyki, może da się jakoś sprowadzić?

Ja płaciłem 104,90 za 150mg w bardzo taniej i dobrej aptece.

 

wmmr4z.jpg

 

Przeciez gość napisał , że kupił 1 opakowanie za 40zł (w domyśle od kogoś z ogłoszenia "zostało mi 1 opakowanie wellbutrinu - oddam za półdarmo, jak ma sie spuścić w kiblu"). Ci proszą o linki i strony aptek XD POlacy zasługują jednak na to co mają, teraz PO POdmiance POje..ów na Pierdo.nełoiStraciłemkontaktzrzeczywistością czyli "prawicę" dostaniecie pełny DARMOWY pakiet socjalu - bezrobocie99,9%, zasiłki 100zł dla każdego, becikowe na uzywany wózek i proszek do prania PRLowskich pieluch i Dałneńsk w TV 23g/d XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce straszą przedawkowaniem w przypadku dzielenia tabletek ;) Ja jak zawsze przezorny zacząłem od ćwiartki przez 2 dni, potem połówka i w 4 dzień cała tabletka, moje odczucia są takie, że te dawki, które podzieliłem z całej tabletki bardziej miotały mną niż cała tabletka, to zapewne przez to zmodyfikowane uwalnianie, pewnie przez dobę do organizmu powoli się przyswaja, racja ?

 

9 dni biorę 150mg, czyli pełną tabletkę, jak na razie to jakieś tam problemy są ze snem, ale nie takie, żeby benzo sobie nie poradziło, no i całkowity brak apetytu (trzeba na siłę wpychać), od momentu brania także siły mnie opuszczają, zjem dla testu całe opakowanie tych tabletek (30), czyli dawka na miesiąc i wtedy się wypowiem.

Jak to u Was było z tym osłabieniem ? Czy w ogóle i po jakim czasie mija ? Apetyt wzrośnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to u Was było z tym osłabieniem ? Czy w ogóle i po jakim czasie mija ? Apetyt wzrośnie ?

 

U mnie żadnego osłabienia nie było na 150mg, właśnie raczej pobudzenie, nakręcenie. Brałem 2 miesiące i apetyt powoli, powoli się zwiększał i w końcu był już normalny jak przed braniem. Tylko męczyły mnie k*rewskie zatwardzenia bardzo długo, musiałem żreć błonnik i środki na przeczyszczenie, a ledwo dawałem radę coś zdziałać na muszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wzięłam pierwszą tabletkę, to moja ostatnia nadzieja, bo po nim się nie tyje (na neuroleptykach utyłam prawie 30kg). Czy ktoś zamieniał abilify na zyban? Czy ktoś jadł zyban z seronilem? Jem teraz 150 zybanu i 20mg seronilu.... po jakim czasie zaczyna działać?

 

-- 06 sie 2014, 20:59 --

 

Nikt nie je tego "cuda"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wzięłam pierwszą tabletkę, to moja ostatnia nadzieja, bo po nim się nie tyje (na neuroleptykach utyłam prawie 30kg). Czy ktoś zamieniał abilify na zyban? Czy ktoś jadł zyban z seronilem? Jem teraz 150 zybanu i 20mg seronilu.... po jakim czasie zaczyna działać?

Wow, przesiadka z neurolpetyków na bupropion ? :D To dosyć niecodzienne - jaką masz diagnozę ?

A druga sprawa to dlaczego bierzesz 2x droższy niż Wellbutrin Zyban ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×