Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący, ja brałam całe 3 tyg. i ani razu mnie nie uśpił, tylko, że ja ciągle zwiększałam dawkę i kombinowałam z porami dnia, czasem brałam rano, ale z reguły wieczorem, raz też po południu, a to wszystko dlatego, że chciałam znaleźć idealną dla siebie porę. Myślę, że zupełnie inaczej się ten lek zachowuje, jak bierze się konsekwentnie tę samą dawkę i o jednakowej porze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatni zachwalałem, ale było dobrze do czasu jak jakiś większy stresor się nie pojawił. Trochę mnie to rozregulowało teraz samo trittico nie daje zasnąć i trzeba coś dołożyć. Prawie trzeci tydzień brania trittico, no i nie wiem. To też dziwne, przecież jeszcze niedawno taki ,,strosor" jakaś tam sytuacja, nie dałaby mi się tak odczuć. Jakaś mniejsza tolerancja na napięciowe sytuacje. Czytam tu Was i biorę pod rozwagę, że trittico słabe na spanie, a to mi głównie dolega.

 

Co lepsze na spanie, zasypianie: mianseryna czy mirtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ trittico ma bardzo krótki okres półtrwania (zaledwie 6h) od dziś biorę go 2x dziennie po 25mg. W dzień po prostu bardziej mnie spina, bo szybko przestaje działać :P

 

-- 25 lip 2014, 15:52 --

 

być może stąd wynikają wybuchy złości, na które skarżyły się niektóre osoby. Złość=lęk=brak trazodonu we krwi - to tak w groteskowym skrócie ;)

 

-- 25 lip 2014, 15:55 --

 

janek159, jedno i drugie usypia lepiej od trazodonu, pytanie tylko czy lepiej działa w długofalowym leczeniu? Hmm pewnie kwestia indywidualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ trittico ma bardzo krótki okres półtrwania (zaledwie 6h) od dziś biorę go 2x dziennie po 25mg. W dzień po prostu bardziej mnie spina, bo szybko przestaje działać :P

 

-- 25 lip 2014, 15:52 --

 

być może stąd wynikają wybuchy złości, na które skarżyły się niektóre osoby. Złość=lęk=brak trazodonu we krwi - to tak w groteskowym skrócie ;)

 

-- 25 lip 2014, 15:55 --

 

janek159, jedno i drugie usypia lepiej od trazodonu, pytanie tylko czy lepiej działa w długofalowym leczeniu? Hmm pewnie kwestia indywidualna

 

twoja dziewczyna na avku? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie źle działa trittico, biorę około 25mg na noc, rano sertralinę 50mg. Czuję sie przymulony, otępiały, zmęczony, nic mi sie nie chce. Jestem niejako skazany na ten lek bo usypia, mirtazapina i mianseryna też ale tyłem okrutnie. Może zamienię na hydro, sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że niektóre osoby biorą tutaj zestaw sertraliny i trazodonu. Po moich przejściach z różnymi lekami, spróbował bym tego połączenia. Niestety wszystkie ssri które brałem powodowały tycie ( nawet sertralina), na trazodonie schudłem dość sporo i wyglądałem b. dobrze. Tylko powodował zanik funkcji poznawczych, czy ktoś stosuje już dłuższy okres takie połączenie ? Kat_ jak długo bierzesz te leki ? to zamulenie po trazodonie minie, później będzie już ok. Jak będziesz brał dłuższy czas hydroksyzynę to też przytyjesz ( chodź to niemal pewne nie aż tak jak po mianserynie czy mircie), ponieważ ona przynajmniej u mnie też wzmaga apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Sertralinę + Trazodon przez 2 lata, teraz ponownie wróciłem. Trazodon nie powoduje tycia, sertralina też nie. Źle się po tym zestawie czuję, ani nie jestem jakiś spokojny za to mocno przymulony, otępiały, zmęczony, wieczne lenistwo. Moim zdaniem trazodon to powoduje, sertralinę biorę z przerwami już 5 lat i jest to mocno aktywizujący lek. Hydro raczej nie powoduje tycia, jak już to minimalne, brałem wielokrotnie w ciągu 7 lat leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mija tydzień testowania trazodonu, zauważyłem, że odkąd wszedłem na 50mg mam dużo gorszą kondycję i podczas wysiłku kłuje mnie pompka. Zmniejszam więc do 25mg i testuję dalej. Spanie nadal z pomocą 5mg mianseryny więc nadal trazodon mnie nie usypia. Jak za tydzień nic się nie zmieni to chyba odstawię ten lek. Nastrój też taki nijaki, najlepiej było pierwszego i drugiego dnia -dobry nastrój i śmiechawy, jak to trawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×