Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Doberman, a Rzecznik Praw Pacjenta?

 

-- 24 lip 2014, 19:00 --

 

Doberman, i jeszcze pytanie, czy Ty jesteś częściowo/całkowicie ubezwłasnowolniony?

O, z tym Rzecznikiem Praw Pacjent to jest myśl. Nie jestem ubezwłasnowolniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilam , bylam 3 godziny w knajpce ze znajomym i bylo super , na poczatku troche bylam spieta ale minelo , musze wiecej takich wypadow robic.

 

 

Jeden szkopul komary mnie niemilosiernie pociely mam 11 babli :shock::bezradny:

 

 

Ide do sasiadki na plotexczki bo po mnie dzwonila :mrgreen::mrgreen:

 

Fajnie, że dobrze się bawiłaś i miłych plotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doberman, to sorry, albo Ty coś kręcisz nie pisząc nam całej prawdy, albo nie wiem, bo wątpie, żeby którykolwiek szpital ryzykował przyjmując pacjenta do szpitala bez jego zgody w momencie gdy nie zagraża on ani sobie ani otoczeniu, bo to jest nawet niezgodne z Ustawą o Ochronie Zdrowia Psychicznego.

 

Art. 21.

1. Osoba, której zachowanie wskazuje na to, że z powodu zaburzeń psychicznych może zagrażać bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób, bądź nie jest zdolna do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, może być poddana badaniu psychiatrycznemu również bez jej zgody, a osoba małoletnia lub ubezwłasnowolniona całkowicie – także bez zgody jej przedstawiciela ustawowego.

...

Art. 22

1a. W nagłych przypadkach, w szczególności w przypadku braku możliwości uzyskania pomocy lekarskiej przed zgłoszeniem się do szpitala, osoba z zaburzeniami psychicznymi może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego, za jej pisemną zgodą, bez skierowania, o którym mowa w ust. 1.

2. Przyjęcie do szpitala psychiatrycznego osoby chorej psychicznie lub osoby upośledzonej umysłowo niezdolnej do wyrażenia zgody lub stosunku do przyjęcia do szpitala psychiatrycznego i leczenia następuje po uzyskaniu zgody sądu opiekuńczego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby.

Art. 23.

1. Osoba chora psychicznie może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego bez zgody wymaganej w art. 22 tylko wtedy, gdy jej dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu tej choroby zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób.

Art. 29.

1. Do szpitala psychiatrycznego może być również przyjęta, bez zgody wymaganej w art. 22, osoba chora psychicznie:

1) której dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że nieprzyjęcie do szpitala spowoduje znaczne pogorszenie stanu jej zdrowia psychicznego,

bądź

2) która jest niezdolna do samodzielnego zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, a uzasadnione jest przewidywanie, że leczenie w szpitalu psychiatrycznym przyniesie poprawę jej stanu zdrowia.

2. O potrzebie przyjęcia do szpitala psychiatrycznego osoby, o której mowa w ust. 1, bez jej zgody, orzeka sąd opiekuńczy miejsca zamieszkania tej osoby – na wniosek jej małżonka, krewnych w linii prostej, rodzeństwa, jej przedstawiciela ustawowego lub osoby sprawującej nad nią faktyczną opiekę.

 

Nie będę tu cytować całej ustawy bo to bez sensu /jest dostępna w internecie/, ale masz wyraźnie napisane kiedy mogą Cię przyjąć do szpitala, a jak już wspominałam, żaden szpital nie będzie ryzykował postępowaniem niezgodnie z Ustawą, także śmiem wątpić czy jesteś tak "za darmo" wsadzany do tego szpitala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×