Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś brałam depralin to rano było ok, bo pobudzał, potem brałam mozarin to usypiał i miałam mdłości i nogi z waty. Ale w tym roku biorę cital (citalopram) już 10 tydz. i tylko spowalnia serce oraz wpływa na senność - tylko tyle. W ogóle nie działa antylękowo. A tego mi trzeba. Więc, jeśli biorę 20 mg citalu to mogę przejść na escitalopram juz następnego dnia? Bo wydaje mi się, że escitalopram jest bardziej na lęki - chyba :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 20 mg jest jeszcze gorzej niż na 10....jak myslicie, jesli tak reaguje organizm, to czy moze to byc za duza dawka? Przy jakich ilosciach esci wam pomagal? Jest szansa zeby wyjsc na dawce 10/5 mg z dosc silnej depresji?

z kazdym dniem trace wiare w ten lek.....bez esci było o niebo lepiej, nie miałem tak silnego lęku, i nie byłem otumaniony, było tylko (i az) przygnębienie i smutek. Nie widac ani grama poprawy po prawie dwoch miesiacach, za to skutki uboczne, sa niemal takie same jak przy fluoksetynie, tylko ze 3 razy silniejsze. A esci mialo byc lepsze bo nowsze, najbardziej selektywne. Juz widze, że mam opuchnieta, nalana twarz i konczyny, mimo, ze jem tyle co piecioletnie dziecko, wrazliwosc na bodzce seksualne prawie w ogole zanikla - tak zle jeszcze nie było. Kolejny ssri kastrator sprawia, ze chyba prawda jest ze zaden z lekow tej grupy nie jest neutralny na sfere seksualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wam powiem że skutki uboczne fluoksetyny nawet 40mg to placebo w porównaniu do Escitalopramu. :D Masakra teraz osłabienie,ból mięśni,ból zatok,głowy,katar,podwyższona ciepłota ciała,wzmożone pocenie,gorąco jak sam skur.....,zawroty głowy.Plus że nie działa tak kardiotoksycznie na mnie jak klomipiramina i wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po fluo miałam przyspieszoną akcę serca, citalopram teraz biorę ale on taki lightowy, nie na lęki wcale! Zastanawiam się, jak pisałam już wcześniej czy raptem biorąc wczoraj citalopram dziś mogę wziąść escitalopram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adela,

Jakie skutki początkowe?

Dla mnie porównując uboki paro do citalu,to paro,mimo,ze silniejszy lek,to prawie wcale bez skutków ubocznych:)

A esci,ten kosmetyczny lek....dla mnie to porazka,jest zbyt przereklamowany....

Widzę ze coraz wiecej ludzi skarży sie na ten lek....na jego skutki uboczne-a mial dawac ich najmniej z ssri....

 

-- 24 lip 2014, 10:35 --

 

Ktos pisal,ze esci jest lagodny na sprawy krazeniowe,serce....to prawda,dlatego ciągle tkwię na tym leku.Owszem jest tez"przyjazny"dla mojej wątroby i zoladka:),pozbylam sie na nim lękow panicznych,ale cóż z tego jak jestem jak chodzace warzywko,zero energii,motywacji....tak na dluzsza metę sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz dobrze wiedzieć, bo ja rok temu odstawiłam esci bo zamulał, mdliło i ciągle śpiąca chodziłam.

A ten seroxat, lekarz nie chciał mi zmienić bo powiedział że to poważny lek i ciężko jest przeżyć te początkowe skutki uboczne. AAaa widzisz ja już nie wiem, ok, to jak w razie czego przejść z citalu na seroxat?

 

Mam nerwicę lekową, ataki paniki. Sytuacja życiowa taka nagle się stała że jestem w szoku.

 

-- 24 lip 2014, 10:50 --

 

A widzisz dobrze wiedzieć, bo ja rok temu odstawiłam esci bo zamulał, mdliło i ciągle śpiąca chodziłam.

A ten seroxat, lekarz nie chciał mi zmienić bo powiedział że to poważny lek i ciężko jest przeżyć te początkowe skutki uboczne. AAaa widzisz ja już nie wiem, ok, to jak w razie czego przejść z citalu na seroxat?

 

Mam nerwicę lekową, ataki paniki. Sytuacja życiowa taka nagle się stała że jestem w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony moge powiedziec ze wchodzac na paroksetyne nie mialem zadnych skutków ubocznych, no moze sennosc na poczatku. Przy wchodzeniu na escitoplarm przezylem koszmar, nie chce mi sie nawet wymieniac skutków ubocznych, ten lek wywolal u mnie atak paniki ktorego nigdy wczesniej nie mialem, lipny lek, pozdro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 20 mg jest jeszcze gorzej niż na 10....jak myslicie, jesli tak reaguje organizm, to czy moze to byc za duza dawka? Przy jakich ilosciach esci wam pomagal? Jest szansa zeby wyjsc na dawce 10/5 mg z dosc silnej depresji?

z kazdym dniem trace wiare w ten lek.....bez esci było o niebo lepiej, nie miałem tak silnego lęku, i nie byłem otumaniony, było tylko (i az) przygnębienie i smutek. Nie widac ani grama poprawy po prawie dwoch miesiacach, za to skutki uboczne, sa niemal takie same jak przy fluoksetynie, tylko ze 3 razy silniejsze. A esci mialo byc lepsze bo nowsze, najbardziej selektywne. Juz widze, że mam opuchnieta, nalana twarz i konczyny, mimo, ze jem tyle co piecioletnie dziecko, wrazliwosc na bodzce seksualne prawie w ogole zanikla - tak zle jeszcze nie było. Kolejny ssri kastrator sprawia, ze chyba prawda jest ze zaden z lekow tej grupy nie jest neutralny na sfere seksualna.

 

ja też brałem 20 mg i było kiepsko- nasiliły mi się lęki i byłem spięty. Lekarz kiedyś mi wspomniał, że na niektórych pacjentów nawet 20 mg nie działa. Pomyśl nad zmianą leku bo dwa miesiące to bardzo dużo czasu i już powinna być poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze rady i bardzo dziękuję. Ok, czyli jak przejść z citalu 20 mg na seroxat?

 

-- 24 lip 2014, 11:04 --

 

Czytam wasze rady i bardzo dziękuję. Ok, czyli jak przejść z citalu 20 mg na seroxat?

 

-- 24 lip 2014, 11:06 --

 

A bo po 3 miesiącach doszło do tego że biorę cital 20mg i pramolan. Brałam wszystkie ssri oprócz paro. Bo lekarze sami boją się paro :-) mówią ze to cięęęzki lek, wręcz masakra. Ale ja wolę posłuchać opinii zażywających ów specyfik.

Bardzo dziękuję Wam za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie odstaw cital w ciagu kilku dni i zacznij brac paroksetyne w dawce np 10 mg przez kilka dni powiedzmy do tygodnia, czasu i zobacz jak zareagujesz jezeli bedzie ok to wskocz na 20 mg i tak bierz, ale najlepiej bedzie jednak jesli skonsultujesz to z lekarzem, bo kazdy jest inny, jak uwazasz, masz jakies benzodiazepiny w razie czego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze rady i bardzo dziękuję. Ok, czyli jak przejść z citalu 20 mg na seroxat?

 

-- 24 lip 2014, 11:04 --

 

Czytam wasze rady i bardzo dziękuję. Ok, czyli jak przejść z citalu 20 mg na seroxat?

 

-- 24 lip 2014, 11:06 --

 

A bo po 3 miesiącach doszło do tego że biorę cital 20mg i pramolan. Brałam wszystkie ssri oprócz paro. Bo lekarze sami boją się paro :-) mówią ze to cięęęzki lek, wręcz masakra. Ale ja wolę posłuchać opinii zażywających ów specyfik.

Bardzo dziękuję Wam za wszelkie wskazówki.

 

 

Tak samo jak powiedzą że escitalopram dlatego że jest selektywny ma minimalne skutki uboczne i ma najmniej z wszystkich ssri a bezapelacyjnie ta selektywność to jest jego wada fluo,citalopram,sertra to przy esci mały pikuś jeśli chodzi o uboki.Pamietam jaki był szał na esci jak wyszło jak byłem u lekarza w 2007 to dwóch już na pierwszej wizycie mówiło że to najnowszy lek bez skutków ubocznych najbezpieczniejszy że nie ma co panikować on nie powoduję skutków ubocznych.Dwóch psychiatrów na pierwszej wizycie mi to przepisywało.Inna lekarka wszystko gabinecie od firmy escital kalendarz,katreczki,recepty,dwa opakowania na biurku,zegarek wszystko escitil.I co się okazało? Sami dobrze wiecie :mrgreen: Lekarze wiedzą o lekach tyle co przeczytają bądź ktoś im powie, ktoś kto tego nie brał nie ma pojęcia co to za prochy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kochani, serdecznie dziekuję za wskazówki. Bo lekarze jak lekarze esci i esci to i fluo, też to zauważyłam.

Ok, czyli jak teraz biorę 20mg to przez 5 dni (chyba) biorę po 10mg citalu. 6 dnia biorę paroksetynę 10mg i będę się obserwować :-). Jeśli dobrze zrozumiałam Was.

A tą paro lepiej brać rano czy pod wieczór? Bo np. cital biorę o 17 i o 11 śpię jak niemowlak :-). Działa gł. nasennie.

 

-- 24 lip 2014, 12:35 --

 

Acha jaby co mam pramolan i tranxene.

Raz próbowałąm bez citalu - 2 dni wytrzymałam - serce i nerw + trzęsące sie ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adela,

A ja bym to zrobila inaczej....

posluchaj,napisz pw do Tojaaa,ona przechodzila z esci15mg.na paro zupelnie bezbolesnie-również leczy sie na nerwice lękowa.

Nie boj sie paro,to dobry lek i napewno nie daje takich skutków ubocznych jak esci!!!!

Czemu lekarza boja sie przepisywania paro?!!!Nie rozumiem tego.

Wiem,ze niektorzy maja problemy ze schodzeniem z tego leku,ale jeśli robi sie to stopniowo,to nie ma żadnego problemu....

Mówisz,ze na esci bylas przymulona....no wlasnie ja to czuje sie jak chodzace warzywko.Nic mi sie nie chce,zero motywacji....panicznych lękow nie ma ale coz z tego jak siedze calymi dniami w domu,bo nawet nie chce mi sie wyjsc z domu....a wcześniej,to wręcz balam sie siedzenia w domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moze ci przepisac lekarz ogólny, paroksetyna to dobry lek na stany lekowe, ataki paniki, lek wolnoplynacy, tylko mnie np zamula i nic mi sie nie chce po nim, ale kazdy reaguje inaczej, czytalem ze niektórzy sa po nim pobudzeni nawet, ja nie mialem tyle szczescia, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×