Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem drugą dawkę escitalopramu bo skoro lekarka na urlopie fluo mi zabrakło i do tego nie zadziałało skoro mam to czego nie spróbować.Nara zie to nudności,mdłości ale bez wymiotów czyli looz zresztą takie uboki to lubię zawsze przechodzą i jeść się mniej chcę :lol: Po za tym siedząc już kilka godzin przy kompie głowa,ręce,nogi mokre wyszedłem na chwilę zapalić poleżałem to nie trzeba mi iść na jezioro po pływać,pływam w swoim ciele. Mam nadzieję że to przejdzie,a tak fajnie bez leków 2 dni suchutko było ;) Wątpię żeby ten ubok przeszedł bo podobnie było na citalu ale jak lekarka wróci z urlopu niech coś myśli zostało przecież jeszcze wortio,tianeptyna,może jakieś MAO,bupropion. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą wadę, że nie potrafię wytrzymać długo na leku - jak tylko czuje się dobrze, to rezygnuje z dalszego przyjmowania i to mnie gubi. Muszę się teraz zawziąć i postanowić sobie, że leczenie będzie trwało dłużej niż 3 miesiące. Właśnie zastanwiam się, żebym nie pojechał na wakacje w gorszym stanie po esci, bo różnie z tym bywa, nie wiem jak zareaguje mój organizm, z drugiej strony - o 3 tygodnie przesuwam date rozpoczecia brania leku - a w tym czasie juz by krążył w moim krwioobiegu. Nie wiem, co robić. Może 5 mg pobrać przez te trzy tygodnie?

Jakbym mial brac takie leki 3 miesiace to bym nawet nie zaczynal,

3 miesiace to tak naprawde trzeba dac zeby lek sie porzadnie rozkrecil :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss, ja bym brała. Z mojego doświadczenia wiem, ze im dłużej czekam tym nerwica bardziej rozkręca sie. Ale sam wiesz jak zareagowałeś na początki brania. Mnie esci wymlocila okrutnie

 

-- 21 lip 2014, 18:28 --

 

Większość starych escitalopramowcow ozdrowiala, pozostały trudne przypadki jak ja :D

 

Nie ozdrowiała, oj nieee :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80,

Czemu tak myslisz?!!!

Trzeba byc dobrej myśli.No forum bylo wielu ludzi,którzy tak pisali,bo nie mogli dobrać lekow,ale potem zawsze wychodzili z tego bagna.Tylko nie wolno sie poddawać!!!

Do poki walczysz jest nadzieja!!!

Cale życie to jedna wielka walka....o wszystko,o prace,o orzyjaciol,o kazdy następny dzien.

Trzeba walczyc żeby isc dalej,bo jest jeszcze wiele do zrobienia i do przezycia.

"wstawaj i walcz,wstawaj i walcz,nigdy sie nie poddawaj"-no jestem ciekawa czy ktos zna slowa tej piosenki i zespól który to spiewa:)

Chada,

Tak esci mna poniewieralo ok.dwoch miesięcy....Przeszlam na poczatku koszmar wprowadzania leku....nawet w najgorszym stadium nerwicy nie czulam sie nigdy tak koszmarnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80,

Czemu tak myslisz?!!!

Trzeba byc dobrej myśli.No forum bylo wielu ludzi,którzy tak pisali,bo nie mogli dobrać lekow,ale potem zawsze wychodzili z tego bagna.Tylko nie wolno sie poddawać!!!

Do poki walczysz jest nadzieja!!!

Cale życie to jedna wielka walka....o wszystko,o prace,o orzyjaciol,o kazdy następny dzien.

Trzeba walczyc żeby isc dalej,bo jest jeszcze wiele do zrobienia i do przezycia.

"wstawaj i walcz,wstawaj i walcz,nigdy sie nie poddawaj"-no jestem ciekawa czy ktos zna slowa tej piosenki i zespól który to spiewa:)

 

Dokładnie mam takie same nastawienie.Życie to ciągła walka kto przestaje walczyć o siebie przegrywa jeszcze bardziej.Nie ma sytuacji bez wyjścia jest źle ale zawsze będzie lepiej ta suka depresja zabrała mi wszystko ale czegoś też nauczyła.Nie ma rzeczy niemożliwych.Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.Jeśli nie dla kogoś to przynajmniej dla siebie i trzeba być z tego dumnym.Mam podobne podejście co Ty mimo iż nie mogę dobrać odpowiedniego leku.Ale już raz lek mnie wyciągnął z klinicznej depresji na zawsze szacunek sertralinie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez 2 miesiace trwaly uboki po escitoplarmie, momentami bylem bardzo mocno pobudzony po tym leku.

 

Dlatego dzięki za benzo ;) Zasnąć po tym nie łatwo a to dopiero początek.Zresztą jak mnie będzie męczyć mocno głównie jeśli pot mnie zaleje bardziej niż kurwica to poprostu odstawie i spróbuje innego szajsu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80,

Czemu tak myslisz?!!!

Trzeba byc dobrej myśli.No forum bylo wielu ludzi,którzy tak pisali,bo nie mogli dobrać lekow,ale potem zawsze wychodzili z tego bagna.Tylko nie wolno sie poddawać!!!

Do poki walczysz jest nadzieja!!!

Cale życie to jedna wielka walka....o wszystko,o prace,o orzyjaciol,o kazdy następny dzien.

Trzeba walczyc żeby isc dalej,bo jest jeszcze wiele do zrobienia i do przezycia.

"wstawaj i walcz,wstawaj i walcz,nigdy sie nie poddawaj"-no jestem ciekawa czy ktos zna slowa tej piosenki i zespól który to spiewa:)

Chada,

Tak esci mna poniewieralo ok.dwoch miesięcy....Przeszlam na poczatku koszmar wprowadzania leku....nawet w najgorszym stadium nerwicy nie czulam sie nigdy tak koszmarnie....

 

 

Dlatego na końcu wstawiłem ";)"

Walka trwa jak zawsze :) Zobaczymy jak Esci da radę tym razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez 2 miesiace trwaly uboki po escitoplarmie, momentami bylem bardzo mocno pobudzony po tym leku.

 

Ale zmieniles esci na inny lek?

 

-- 22 lip 2014, 11:18 --

 

Chada,

Ja sobie sama narobilam "kuku",bo nie bralam benzo....i te uboki przerodzily sie w koszmar....juz myslalam,ze tracę kontrole nad umyslem i ze trafie jako roslinka do szpitala....to byl potworny koszmar,nigdy w życiu czegos podobnego nie przeszlam....na tym leku dostalam jakby depresji,nie mialam sily na nic,nawet wstać z lozka....

Moze gdybym brala benzo odbyloby sie to lagodniej,ale na poczatku dostalam tak silnych lęków i natrętnych myśli,ze balam sie wziasc jakakolwiek tabletkw wiecej....

Czemu zdecydowales sie akurat na esci...?

A paro,wenla...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez 2 miesiace trwaly uboki po escitoplarmie, momentami bylem bardzo mocno pobudzony po tym leku.

 

Ale zmieniles esci na inny lek?

 

-- 22 lip 2014, 11:18 --

 

Chada,

Ja sobie sama narobilam "kuku",bo nie bralam benzo....i te uboki przerodzily sie w koszmar....juz myslalam,ze tracę kontrole nad umyslem i ze trafie jako roslinka do szpitala....to byl potworny koszmar,nigdy w życiu czegos podobnego nie przeszlam....na tym leku dostalam jakby depresji,nie mialam sily na nic,nawet wstać z lozka....

Moze gdybym brala benzo odbyloby sie to lagodniej,ale na poczatku dostalam tak silnych lęków i natrętnych myśli,ze balam sie wziasc jakakolwiek tabletkw wiecej....

Czemu zdecydowales sie akurat na esci...?

A paro,wenla...?

 

Mi tam uboki latają koło ch... Przecież pierwsze tygodnie trzeba wytrzymać ale na dłuższą metę jakie uboczne zostają? Czy to pocenie i takie gorąco od tego leku zostaję na długi czas :?: Suchość w ustach się zmniejsza :?: Usta popękane po tym leku ale to chyba od tej gorączki co on powoduję. Dzisiaj drugi dzień na esci wczoraj 5 mg,dzisiaj 10mg.Esci fajnie wycisza zmniejsza napięcie i pomaga się wyluzować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma sens. biorę 10 mg ze 2 tyg ale już czuję, że mam trudności z zasypianiem. rozbity jestem a jak kiedyś brałem 20 mg Elicea to musiałem "dojść" do 3 tabletek chloroprothixenu 15 mg na sen bo inaczej spać nie dało rady. chyba wracam do Alventy...

 

W pracy jestem jak zombie. Nie wiem już cholera co robić... Teraz biorę Symescital zamiast Elicea ale efekty uboczne podobne brr...

 

-- 22 lip 2014, 14:48 --

 

Lu_80,

Czemu tak myslisz?!!!

Trzeba byc dobrej myśli.No forum bylo wielu ludzi,którzy tak pisali,bo nie mogli dobrać lekow,ale potem zawsze wychodzili z tego bagna.Tylko nie wolno sie poddawać!!!

Do poki walczysz jest nadzieja!!!

Cale życie to jedna wielka walka....o wszystko,o prace,o orzyjaciol,o kazdy następny dzien.

Trzeba walczyc żeby isc dalej,bo jest jeszcze wiele do zrobienia i do przezycia.

"wstawaj i walcz,wstawaj i walcz,nigdy sie nie poddawaj"-no jestem ciekawa czy ktos zna slowa tej piosenki i zespól który to spiewa:)

 

Dokładnie mam takie same nastawienie.Życie to ciągła walka kto przestaje walczyć o siebie przegrywa jeszcze bardziej.Nie ma sytuacji bez wyjścia jest źle ale zawsze będzie lepiej ta suka depresja zabrała mi wszystko ale czegoś też nauczyła.Nie ma rzeczy niemożliwych.Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.Jeśli nie dla kogoś to przynajmniej dla siebie i trzeba być z tego dumnym.Mam podobne podejście co Ty mimo iż nie mogę dobrać odpowiedniego leku.Ale już raz lek mnie wyciągnął z klinicznej depresji na zawsze szacunek sertralinie :P

 

no, mi też depresja zabrała wszystko... teraz to odbudowuję. dobrze napisane, podnosi na duchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym leku można się nabawić nerwicy i lęków przy tym :zonk: Siedzi sobie człowiek w domu a tu ataki gorąca od leku ręce i nogi ciągle mokre na przemian z wilgotnością.To pocenie się i ciągle jakby gorączka może człowieka doprowadzić do ataków paniki, kurcze ciągły dyskomfort jak nagle wśród ludzi bym się po tym leku taki pocił ciągle podawał mokre ręce włosy miał mokre i po umyciu wyszedł na dwór i zaraz śmierdział po tym esci pot się po dupie leje.A jakbym zaczął pracować czy cwiczyć to z ręcznikiem na głowie czy z waidrem i głowe moczyć żeby udawać że to od wody a nie od leku :mrgreen: Ja pierdziele to gorsze niż nerwica bo świadomość że nie można nic z tym zrobić bo to od leku i lęk że to nie przejdzie i całe leczenie o kant dupy rozbić.Jak człowiek przez nerwy z tym związane uczucie odrealnienia odpływania do tego śmierdząco spocony a nigdy się nie pocił.Dla was to mały problem dla mnie jak wielbłąd ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz_xyz,

Jeśli masz sprawdzony lek i wiesz,ze na Ciebie dziala,to....po co sie męczyć z esci....

 

Chada,

No,wlasnie....widzisz,ja przez to,ze nie ratowalam sie benzo,mialam potworne ataki paniki non stop.....Wspieraj sie czymś,bo nie ma sensu sie męczyć...

 

Ale mi nie chodzi żeby ratować te ataki paniki tylko to co je powoduję czyli to co napisałem uboczne skutki tego leku.Nie wiem co gorsze depresja czy nerwica przez pocenie,gorąco i impotencje po leku :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada,

Nie o to mi chodzili.Napisales,ze mozna dostać na tym leku lękow,a ja napisalam,ze u mnie wlasnie to na tym leku nastapilo,potworne lęki,a ja na dodatek nic nie bralam na uspokojenie i powstali biedne kolo.....

 

czasem antydepresanty pobudzają aż do stanów lękowych. ja miałem na wyższych dawkach Elicea nawet obsesje silniejsze. paradoksalnie dochodzi więc do sytuacji że trzeba jeden lek wyciszać drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz_xyz,

No ale to jest bez sensu,bo po co brac drugi lek na skutki uboczne pierwszego....przeciez to nie o to w tym chodzi,bo gdybym wiedziala,ze biorąc leki p.deoresyjne,które bylo tak ciezko wprowadzić,nie zdecydowalabym sie na te leki,bo wolalabym wspierać sie doraźnie,bo wychodzi na to,ze i tak trzeba brac uspokajacze....

fakt esci lęki u mnie zmniejszyło,te napadowe,paniczne,ale czy wyeliminowalo lęk wolnoplynacy.....hm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×