Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

396 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      241
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Chada, mają, mają. Brałem wszystkie SSRI, ale Esci w szczególności powoduje nadmierną potliwość. No mi po trittico przeszło. Pozostała potliwość ale to już bardziej przez te upały. :)

 

Nic dziwnego, dołożenia każdego antagonisty rec. 5-HT2a by pomogło. Albo antagonisty M3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, mają, mają. Brałem wszystkie SSRI, ale Esci w szczególności powoduje nadmierną potliwość. No mi po trittico przeszło. Pozostała potliwość ale to już bardziej przez te upały. :)

 

Nic dziwnego, dołożenia każdego antagonisty rec. 5-HT2a by pomogło. Albo antagonisty M3.

 

 

Tylko jak to powiedzieć lekarce?Żebym mógł brać gdyby nie to pocenie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku na metylo lało się ze mnie ( a było w dodatku lato )jak z konewki . A ogólnie to prawie w ogóle sie nie pocę na ogół . Lekarz przepisał Ditropan . To bylo jak objawienie , po pół tabletki tego leku ( pewnie by i ćwiartka wystarczyła ) zero potów ZERO , aż sam byłem w szoku ,że tak może podziałac lek na pęcherz.

 

-- 20 lip 2014, 18:27 --

 

Boże spraw żebym się nie pocił na esci tak jak na starszym bracie citalopramie bo znów będę musiał odstawić.Amen

 

Skoro Facet już woła o pomoc do Samego Boga , to ja jako sługa tege Boga będę musiał mu pomóc ,,, bo w szafie akurat znalazłem troche tego Ditropanu ( na jego poty ). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku na metylo lało się ze mnie ( a było w dodatku lato )jak z konewki . A ogólnie to prawie w ogóle sie nie pocę na ogół . Lekarz przepisał Ditropan . To bylo jak objawienie , po pół tabletki tego leku ( pewnie by i ćwiartka wystarczyła ) zero potów ZERO , aż sam byłem w szoku ,że tak może podziałac lek na pęcherz.

 

-- 20 lip 2014, 18:27 --

 

Boże spraw żebym się nie pocił na esci tak jak na starszym bracie citalopramie bo znów będę musiał odstawić.Amen

 

Skoro Facet już woła o pomoc do Samego Boga , to ja jako sługa tege Boga będę musiał mu pomóc ,,, bo w szafie akurat znalazłem troche tego Ditropanu ( na jego poty ). ;)

 

Pięknie ! Jesteś wybawieniem tego człowieka. Bóg Ci zapłać. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz napisałem do niego PW , u mnie ten lek prawdopodobnie by się zmarnował .

A co do " Bóg zapłać " to wiesz jak go kupiłem . -Miałem receptę , ale nie miałem kasy . Poszedłem sobie na spacer , idę jeziorem , a tam na drodzę 10 zł papierkowe . Podniosłem , poszedłem do apteki ,ale lek kosztował koło 16 zł , to poprosiłem aptekarkę ,żeby mi dała na krechę , a jak dostanę rentę to doniosę , i tak własnie kupiłem ten lek .Na " Bóg zapłać "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mi tak pocenie jako takie nie przeszkadza.Każdy się tam poci to normalne zjawisko przy wysiłku u nie których nawet przy nerwach.Tylko że jako skutek uboczny tego leku już tak, bo inne skutki uboczne przechodzę a to zostaję przez całe branie leku.Głupio tak chodzić cały czas mokrym :lol: Bez escitilu/citalu tego nie ma.Po co człowiek ma się dodatkowo wkurwiać przez tabletki które mają pomagać ale nie utrudniać nam żywot który i tak już z chorobą łatwy nie jest.Pogadam z lekarką o trazodonie skoro ma zadziałać na skutki uboczne escitalopramu do tego jest antydepresantem to jest pożądany u mnie :mrgreen: Dzięki ludzie za rady :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada , coś mi sie wydaje ,że za duże nadzieje pokładasz w Trazadonie . Ma on niwelować skutki uboczne Esci ? Dziwne , brałem obydwa leki razem , osobno i w ogóle, i jakoś tego nie zauważyłem . Tyle tylko dobrze się spi po trazadonie , ale jego efekt antydepresyjny bardzo nikły ( raczej jako dodatek do konkretnego meni i tylko na noc ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss, ja bym brała. Z mojego doświadczenia wiem, ze im dłużej czekam tym nerwica bardziej rozkręca sie. Ale sam wiesz jak zareagowałeś na początki brania. Mnie esci wymlocila okrutnie

 

-- 21 lip 2014, 18:28 --

 

Większość starych escitalopramowcow ozdrowiala, pozostały trudne przypadki jak ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę z dziewczyną na wakacje, ona nie wie o moich przygodach z nerwicą. Nie wiem jak teraz zareaguje mój organizm. Może zacznę od małej dawki, 5 mg dziennie. Nie powinno dać tylu skutków ubocznych, jak myślisz Tojaaa?

Starzy zjadacze esci wrócą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kloss:)

No i ja tez tu jeszcze tkwię,jako ten ciezki przypadek...

Zależy jakie masz teraz objawy....

No i jak lek u Ciebie sie wkręcam,bo dla mnie byl to koszmar.....i ja nie zaryzykowalabym przed wyjazdem....wolalabym wspomagać sie doraźnie benzo,a dopiero po przyjeździe isc do lekarza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kloss, zrób jak sam uważasz. Tydzień to sporo, ja bym weszła w esci. Pól roku i nie powiedziałeś? :D dzis wieczorem powiedz! :yeah:

Ja tak w ogóle zeszłam z esci na rzecz paro. Różnice widac

 

-- 21 lip 2014, 19:34 --

 

Starych znajomych szukaj w wątku esci spin off,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą wadę, że nie potrafię wytrzymać długo na leku - jak tylko czuje się dobrze, to rezygnuje z dalszego przyjmowania i to mnie gubi. Muszę się teraz zawziąć i postanowić sobie, że leczenie będzie trwało dłużej niż 3 miesiące. Właśnie zastanwiam się, żebym nie pojechał na wakacje w gorszym stanie po esci, bo różnie z tym bywa, nie wiem jak zareaguje mój organizm, z drugiej strony - o 3 tygodnie przesuwam date rozpoczecia brania leku - a w tym czasie juz by krążył w moim krwioobiegu. Nie wiem, co robić. Może 5 mg pobrać przez te trzy tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×