Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Lek "tworzony" w porozumieniu firm Lundbeck i Otsuka. Ma być następcą arypiprazolu który przyniósł bardzo duży zysk firmie Otsuka i Bristol Meyers ale jego patent kończy się w 2015 roku. By nie przerwać strumyczka zysku firma stworzyła brexpiprazol, który jest chyba strukturalnie bardzo podobny do arypiprazolu. Na korzyść leku przemawia jeszcze większa siła na 5-HT1a co może przynieść jeszcze lepszy efekt augmentujący działanie przeciwdepresyjne.

 

Firmy właśnie dziś złożyły wniosek do FDA o rejestrację brexpiprazolu jako lek na schizofrenię i lek augmentujący antydepresanty. Jako, że firma Lundbeck jest firmą Europejską powinniśmy dość szybko doczekać się rejestracji tego leku w Europie.

 

http://www.businesswire.com/news/home/20140713005044/en/Otsuka-Lundbeck-Submit-Drug-Application-Brexpiprazole-Treatment#.U8ON8Pl_vrE

 

Żeby nie było różowo - abilify był i chyba jest jednym z najdroższych leków psychiatrycznych na świecie, a więc pewnie podobnie będzie z jego następcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem jest to, że jest jeszcze mocniejszy na 5-HT1a. Częściowy agonizm 5-HT1a wybija się w tym leku na 1 miejsce, zostawiając w tyle D2, widać, że chyba celują w depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było różowo - abilify był i chyba jest jednym z najdroższych leków psychiatrycznych na świecie, a więc pewnie podobnie będzie z jego następcą.

 

Nie martwmy się tym zawczasu, póki co - niech rzucają na rynek czeskie generyki arypiprazolu w tym 2015 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja abilify i jego przyszłym zamiennikom na razie podziękuję, ten lek doprowadził mnie w cztery dni do silnej akatyzji jakiej nigdy nie doświadczyłem. Do dziś nie mogę dojść do siebie, druga noc z rzędu nieprzespana, żeby nie było w dzień też nie udało mi się zdrzemnąć, chociaż czuje się już okropnie zmęczony. Akineton zamiast pomóc, to pogorszył jeszcze sprawę, wywołał lęk i depersonalizację. Teraz się przekonałem jak dopamina jest ważnym neuroprzekaźnikiem a abilify pomimo swojego unikalnego działania, nadal pozostaje neuroleptykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, dzieliłem tabletki 15 mg na cztery części, czyli coś koło 3,75 mg. Chciałem spróbować tego leku jako dodatek do ssri i chociaż potrafię znieść dużo psychicznej męki, to nie dałem rady wytrwać dłużej niż cztery dni.

Teraz wracam do ssri+lamo.

 

Podejrzewam że ten stan, wyniknął z początkowego przyblokowania dopaminy przez ten lek, a najwyraźniej jestem bardzo "czuły" na zmiany tego neuroprzekaźnika.

 

Zbychu 1977, to jest właśnie zastanawiające, czemu w większej dawce nie było takiej reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, hmmm, ciekaw jestem jak ja zareagowałbym na ten lek w niskich dawkach właśnie, mam tendencje do nietypowego reagowania na leki, przykładowo 0,5mg risperidonu branego do sertraliny naprawdę mocno mnie nakręcało, ale w przyjemny, speedowy sposób. Przez jakiś tydzień łykałem tak sobie te pół tabletki kilka razy dziennie i było naprawdę miło. Później to działanie oczywiście zniknęło zupełnie, a wyższe dawki później już wiadomo, tylko muliły/usypiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina abilify i czy ten lek mógł mnie tak załatwić w cztery dni ale teraz mija piąty dzień od odstawienia abi, a ja wybudzam się o 2 w nocy po 2 h snu i męczę się z niepokojem ruchowym, muszę spacerować po mieszkaniu albo ruszać nogami, niczym nie potrafię się zająć.

Cóż za okropne uczucie.

Ciężko powiedzieć czy to wina abi czy objaw depresji, ale wydaje mi się, że to się zaczęło od stosowania abi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Substancja jest już w III fazie testów, została ostatnia IV, do obrotu trafi najwcześniej w maju 2015 (USA),

czyli w Polsce nie wcześniej jak za rok.

 

Częściowy agonista: 5HT1A, D2, D3

oraz antagonista: 5HT2A, 5HT2B, 5HT7, alfa1a, alfa1b, alfa1d, alfa2c (adrenergiczne) oraz H1 (histamina).

 

Więcej info:

http://en.wikipedia.org/wiki/Brexpiprazole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brekspiprazol-t51101.html

 

-- 23 sie 2014, 08:20 --

 

Lek to typowy zabieg wyprodukowania leku podobnego do poprzedniego który się dobrze sprzedawał ale kończy się na niego patent (i spadki ze sprzedaży spadną na łeb na szyję). Mimo to lek ma być lepiej tolerowany od arypiprazolu, z mniejszą ilością akatyzji ale trochę większym tyciem. Przez pierwsze lata wróżę bardzo wysoką cenę (do dziś arypiprazol kosztuje 400 zł na 100%) bez możliwości refundacji (jak nasz kraj ma problem z refundacją olanzapiny? kpina...).

 

Oczywiście interesuje mnie on jako dodatek do leku przeciwdepresyjnego.

 

PS. Złożono już miesiąc temu wniosek o rejestrację więc lek skończył już fazy testów. Wniosek ma być rozpatrzony we wrześniu tego roku. Do końca roku powinien się więc pojawić w USA, u nas może w przyszłym jako, że łapę na tym leku w Europie trzyma Lundbeck a ta firma w miarę szybko dostarcza leki do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam to ogłoszenie dzięki Stowarzyszeniu Aktywnie Przeciw Depresji, może komuś ta informacja pomoże (co prawda to dla 65+, ale kto wie :) ).

http://www.aquilastudy.com/pl

 

" Jeśli przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, ale nadal masz objawy depresji lub jeśli osoba, którą się opiekujesz jest w takiej sytuacji, może Cię zainteresować udział w badaniu klinicznym Aquila. Aquila to międzynarodowe badanie będące częścią programu badawczego COMPASS, którego celem jest sprawdzenie, czy badany lek (brexpiprazol) przyjmowany jako lek dodatkowy do zatwierdzonego leku przeciwdepresyjnego może pomóc złagodzić objawy depresji.

 

Zespół badawczy Aquila poszukuje osób:

- w wieku od 65 lat,

- u których rozpoznano ciężkie zaburzenia depresyjne,

- które nie reagują dobrze na obecnie stosowane u nich leczenie przeciwdepresyjne,

- które będą mogły wziąć udział w badaniu przez okres do ośmiu miesięcy.

 

Jeśli spełniasz powyższe kryteria lub opiekujesz się osobą, która je spełnia i chcesz dowiedzieć się więcej o badaniu Aquila prosimy odwiedzić stronę www.aquilastudy.com/pl lub o kontakt z najbliższym Ośrodkiem badawczym w celu uzyskania dalszych informacji. Dane do Ośrodków:

 

BYDGOSZCZ

NZOZ REGOMED

ul. Gdańska 80a,

85-021 Bydgoszcz

Osoba do kontaktu: Pani Karolina Biegała

Numer telefonu: 523 493 108

 

PRUSZCZ GDAŃSKI

NZOZ „SYNTONIA” Poradnia Zdrowia Psychicznego

ul. Cyprysowa 2F/9,10,

83-000 Pruszcz Gdański

Osoba do kontaktu: Pan Dr Jakub Grabowski

Numer telefonu: 509 073 782

 

CHEŁMNO

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Poradnia Zdrowia Psychicznego

Pl. Ludwika Rydygiera 1

Chełmno

86-200

Osoba do kontaktu: Pani Dr Barbara Janczewska

Numer telefonu: 566 772 606

Uwagi: prośba o kontakt telefoniczny w godz. 8:00 – 12:00 (od poniedziałku do czwartku)

 

BIAŁYSTOK

Włókiennicza Med, Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Włókiennicza 9/1 A,B

15- 464 Białystok

Osoba do kontaktu: Pan Dr Tomasz Markowski

Numer telefonu: 606 246 123

Osoba do kontaktu: Pani Dr Aleksandra Wojtulewska-Supron

Numer telefonu: 608 202 369

 

GDAŃSK

Osoba do kontaktu: Pani Dr Hanna Badzio-Jagiełło (prośba o kontakt między godz. 9.00 – 17.00)

Numer telefonu: 58 719 22 22

Centrum Badań Klinicznych PI-House,

80-546 Gdańsk, (dzielnica Nowy Port)

ul. Na Zaspę 3 (wejście od ul. Władysława IV 5)

Dojazd autobusem nr: 148,158,188.

Dojazd tramwajem nr: 1,5,7,10.

 

LUBLIN

Centrum Medyczne Neuromedica

ul. Nałęczowska 213B

20-831 Lublin

Osoba do kontaktu: Pan Dr Dariusz Juchnowicz

Numer telefonu: 606 339 250

 

Osoby, które zdecydują się na udział w badaniu otrzymają badany lek bezpłatnie; pokryte zostaną również uzasadnione koszty dojazdów do ośrodka badawczego.

 

UWAGA: udział w badaniu klinicznym nie gwarantuje poprawy stanu zdrowia i może się wiązać z potencjalnymi korzyściami, jak i potencjalnymi zagrożeniami dla uczestników".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, ale nadal masz objawy depresji lub jeśli osoba, którą się opiekujesz jest w takiej sytuacji, może Cię zainteresować udział w badaniu klinicznym Aquila. Aquila to międzynarodowe badanie będące częścią programu badawczego COMPASS, którego celem jest sprawdzenie, czy badany lek (brexpiprazol) przyjmowany jako lek dodatkowy do zatwierdzonego leku przeciwdepresyjnego może pomóc złagodzić objawy depresji.

 

--- jeszcze tego brakowało ,żebym był królikiem doświadczalnym za damski hu-j , a grubasy będą kasę trzepać .

Walić w to ! A jak nowa substancja okaże się porażką i pogłebi bezpowrotnie moja depresje to kto za to weżmie odpowiedzialność i wynikające z tego zobowiązania .

Szczurów Wam doświadczalnych brakuje , to się WALCIE !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×