Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja,a hormony...prolaktyna


eunika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapisany lek Bromergon na obniżenie prolaktyny i tak się zastanawiam czy może to mieć wpływ na moją depresję?

 

natomiast od psychiatry dostałam teraz Elicea 10 mg..leki na mnie nie działają kompletnie. Biorę Elicea tydzień i nie widzę różnicy,brak radości i brak energii ..stosował ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie sie zastanawiam. Dzis mi powiedziano, ze mam podwyrzszona prolaktyne ale nie mowili o ile. Dopiero 18go ide do lekarza to mi powie. Ciekawe czy prolaktyna moze wywolywac depresje czy moze raczej lekarstwa na depresje ja podwyzszaja. Z tego co czytam to nie jest to hormon taki jak serotonina czy dopamina. I jest wytwarzany w przysadce mozgowej a tamte hormony nie. Nie wiem. Za malo poczytalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralam bromergon nie polecam ze wzgledu na mase skutkow ubocznych plus za cene.Najlepszy jest norprolac75 ale cena ok 120-150.ile macie tej prolaktyny?leczy sie ja dopiero po przekroczeniu 50 mimo tego iz norma dzienna jest do 23.wezcie to pod uwage ze stres i wiekszosc antydepresantow podwyzsza prolaktyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eunika, antydepresanty się długo rozkręcają - efekty zaczyna być widać po miesiącu czasem dwóch.

Co do podwyższonej prolaktyny to bywa to skutek uboczny od antydepresantów - jak rozumiem elicea to nie twój pierwszy lek?

 

W przypadku depresji warto sobie pójść do gina zrobić generalnie badania hormonalne - czasem same zaburzenia hormonalne mogą powodować depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×