Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, od trzech dni biore 100 mg sertry, no i chyba wreszcie poczulam jej aktywizujace dzialanie. Na mniejszej dawce jestem zamulona, teraz nie moge spac, ze skrajnosci w skrajnosc, nie ma co. Co do zwalczania objawow nerwicy to ciezko powiedziec, stany lekowe pojawiaja sie, ataki paniki wciaz wystepuja, wydaje mi sie, ze obsesyjne mysli troche odpuscily. Co dziwne, widze spora poprawe na tle moich zaburzen lekowych zwiazanych z relacjami spolecznymi. Po prostu chce mi sie je nawiazywac/utrzymywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, od trzech dni biore 100 mg sertry, no i chyba wreszcie poczulam jej aktywizujace dzialanie. Na mniejszej dawce jestem zamulona, teraz nie moge spac, ze skrajnosci w skrajnosc, nie ma co. Co do zwalczania objawow nerwicy to ciezko powiedziec, stany lekowe pojawiaja sie, ataki paniki wciaz wystepuja, wydaje mi sie, ze obsesyjne mysli troche odpuscily. Co dziwne, widze spora poprawe na tle moich zaburzen lekowych zwiazanych z relacjami spolecznymi. Po prostu chce mi sie je nawiazywac/utrzymywac.

wejdź potem na 200 i odczekaj miesiąc, zobacz wtedy

ja niedawno zwiększyłem znów do 200, troche ciezej wstać rano, ale ogólnie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, od trzech dni biore 100 mg sertry, no i chyba wreszcie poczulam jej aktywizujace dzialanie. Na mniejszej dawce jestem zamulona, teraz nie moge spac, ze skrajnosci w skrajnosc, nie ma co. Co do zwalczania objawow nerwicy to ciezko powiedziec, stany lekowe pojawiaja sie, ataki paniki wciaz wystepuja, wydaje mi sie, ze obsesyjne mysli troche odpuscily. Co dziwne, widze spora poprawe na tle moich zaburzen lekowych zwiazanych z relacjami spolecznymi. Po prostu chce mi sie je nawiazywac/utrzymywac.

wejdź potem na 200 i odczekaj miesiąc, zobacz wtedy

ja niedawno zwiększyłem znów do 200, troche ciezej wstać rano, ale ogólnie git

 

 

Lekarz nic ci nie mówił że bierzesz max dawkę sertry do tego jeszcze drugie ssri paro? WOW :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport po tym leku odpada, jadąc na rowerze po 20km mam po prostu dosyć, nie dość że nie odczuwam

przyjemności z jazdy, to lek sprawia że człowiek nie jest w stanie wykrzesać z siebie energii,

mięśnie kompletnie nie grają, czynniki motywacyjne zanikły, wola walki (w wyścigu/treningu) nie istnieje.

Dodatkowo, sama jazda nie cieszy, widoki kompletnie obojętne, umysł w stanie pseudo-hipnozy depresyjnej post SSRI,

w bonusie jeszcze zanik libido i bezsenność.

Jedyny plus tego leku to działanie przeciwlękowe.

 

Jeszcze 2 tygodnie i rzucam to w chvj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport po tym leku odpada, jadąc na rowerze po 20km mam po prostu dosyć, nie dość że nie odczuwam

przyjemności z jazdy, to lek sprawia że człowiek nie jest w stanie wykrzesać z siebie energii,

mięśnie kompletnie nie grają, czynniki motywacyjne zanikły, wola walki (w wyścigu/treningu) nie istnieje.

Dodatkowo, sama jazda nie cieszy, widoki kompletnie obojętne, umysł w stanie pseudo-hipnozy depresyjnej post SSRI,

w bonusie jeszcze zanik libido i bezsenność.

Jedyny plus tego leku to działanie przeciwlękowe.

 

Jeszcze 2 tygodnie i rzucam to w chvj.

 

Ja np. miałem lepszą kondycję przy braniu sertry niż przed po 3 miesiącach biegałem,ćwiczyłem,mogłem pracować a za dowolenie po dobrym treningu było super odczuwalne niż bieganie bez niej.Lecz na lamotryginie przy dawce 100 mg nie jest najgorzej ale już przy 150mg kondycja podupada czuć wtedy różnicę.Zresztą biorąc zestaw sertra,olanzapina,dupakina,lamotrygina żelastwo na siłce latało jak po dobrych koksach lecz również z masą szła w górę tkanka tłuszczowa.I przez olanzapine skoki ciśnienia z pozycji leżącej do stojącej silne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja np. miałem lepszą kondycję przy braniu sertry niż przed po 3 miesiącach biegałem,ćwiczyłem,mogłem pracować a za dowolenie po dobrym treningu było super odczuwalne niż bieganie bez niej.Lecz na lamotryginie przy dawce 100 mg nie jest najgorzej ale już przy 150mg kondycja podupada czuć wtedy różnicę.Zresztą biorąc zestaw sertra,olanzapina,dupakina,lamotrygina żelastwo na siłce latało jak po dobrych koksach lecz również z masą szła w górę tkanka tłuszczowa.I przez olanzapine skoki ciśnienia z pozycji leżącej do stojącej silne.

 

Ja żeby wyzwolić jakiekolwiek siły fizyczne, muszę walnąć atypowy neuroleptyk w najniższej/pobudzającej dawce.

Żaden antydepresant nie działa na mnie odpowiednio pobudzająco, tak by pobudzenie motoryczne było współmierne

do pobudzenia umysłowego, a zazwyczaj jest tak że to nie idzie w parze, po SNRI - Wenlafaksynie, jedynie na początku

czuję jakąś trzęsawkę, ale ma to wymiar tylko motoryczny (niepokój ruchowy), staje się to nie do wytrzymania kiedy trzeba zrobić coś

na spokojnie - np. praca na komputerze, po Wenlafaksynie dostałem zaburzeń koncentracji, nie mogłem się skupić

na pracy przy komputerze.

 

Na czym mi zależy:

60% spokoju

30% pobudzenia umysłowego

10% pobudzenia motorycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 mg to jest dawka wprowadzająca to nie jest nawet dawka terapeutyczna taka dawka nie leczy.Ja brałem 100-150 mg i czułem spokój wewnętrzny,aktywizację itp. 50 mg to jest minimum żeby coś działało.Z czasem na sertrze się rozleniwiłem ale większość ssri po roku i tak rozleniwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 mg to jest dawka wprowadzająca to nie jest nawet dawka terapeutyczna taka dawka nie leczy.Ja brałem 100-150 mg i czułem spokój wewnętrzny,aktywizację itp. 50 mg to jest minimum żeby coś działało.Z czasem na sertrze się rozleniwiłem ale większość ssri po roku i tak rozleniwia.

 

Spokój to i ja mam po 25mg, więc na wyższej dawce ten spokój będzie większy, innych 100mg też uwala,

więc rewolucji po wyższej dawce nie będzie.

Ja chciałem by sertralina zaktywizowała, ale niestety objawia się to tylko wkurwieniem, a siły straciłem już po 10 dniach

brania, mimo że na początku trochę pobudziła, ale nie było to to czego się spodziwałem.

Więc nic już tutaj nie zdziałam, brałem w 2010r. nawet 250mg i było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 mg to jest dawka wprowadzająca to nie jest nawet dawka terapeutyczna taka dawka nie leczy.Ja brałem 100-150 mg i czułem spokój wewnętrzny,aktywizację itp. 50 mg to jest minimum żeby coś działało.Z czasem na sertrze się rozleniwiłem ale większość ssri po roku i tak rozleniwia.

 

Spokój to i ja mam po 25mg, więc na wyższej dawce ten spokój będzie większy, innych 100mg też uwala,

więc rewolucji po wyższej dawce nie będzie.

Ja chciałem by sertralina zaktywizowała, ale niestety objawia się to tylko wkurwieniem, a siły straciłem już po 10 dniach

brania, mimo że na początku trochę pobudziła, ale nie było to to czego się spodziwałem.

Więc nic już tutaj nie zdziałam, brałem w 2010r. nawet 250mg i było podobnie.

 

No akurat sertra z antydepów mnie aktywizowała super,sulpiryd w dawkach do 150mg dobrze aktywizuję bez pobudzenia i nerwówki co antydepy ,bo fluo i bupropion może jeszcze bardziej wkurwiać i powodować drażliwość i pobudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

User357, widzę że bierzesz jednocześnie sertralinę i paroksetynę, ja jestem na 40mg paro i myślę o dorzuceniu odrobiny drugiego SSRI (sertra też albo fluoksetyna). Miałeś jakieś problemy łącząc te dwa leki? Zakładam że nie miałeś zespołu serotoninowego, bo byłbyś na innym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, od trzech dni biore 100 mg sertry, no i chyba wreszcie poczulam jej aktywizujace dzialanie. Na mniejszej dawce jestem zamulona, teraz nie moge spac, ze skrajnosci w skrajnosc, nie ma co. Co do zwalczania objawow nerwicy to ciezko powiedziec, stany lekowe pojawiaja sie, ataki paniki wciaz wystepuja, wydaje mi sie, ze obsesyjne mysli troche odpuscily. Co dziwne, widze spora poprawe na tle moich zaburzen lekowych zwiazanych z relacjami spolecznymi. Po prostu chce mi sie je nawiazywac/utrzymywac.

wejdź potem na 200 i odczekaj miesiąc, zobacz wtedy

ja niedawno zwiększyłem znów do 200, troche ciezej wstać rano, ale ogólnie git

 

 

Lekarz nic ci nie mówił że bierzesz max dawkę sertry do tego jeszcze drugie ssri paro? WOW :shock:

 

hm.. kiedys brałem powyżej max, to zależy na kogo się trafi :) lekarka mówiła, że u niej z jednym pacjentem dają chyba i 300. jak kto lubi

generalnie na mnie to wszystko przez pierwsze pół roku słabo działało, dopiero potem zacząłem trochę odczuwać poprawe (mniejszy natłok myśli i wkurw)

ja mysle, że te dwa się jakos uzupełniają

 

-- 14 lip 2014, 14:34 --

 

User357, widzę że bierzesz jednocześnie sertralinę i paroksetynę, ja jestem na 40mg paro i myślę o dorzuceniu odrobiny drugiego SSRI (sertra też albo fluoksetyna). Miałeś jakieś problemy łącząc te dwa leki? Zakładam że nie miałeś zespołu serotoninowego, bo byłbyś na innym zestawie.

kiedys miałem takie jakby prądy z mózgu prowadzące

ale to z czasem przeszło

poza tym, to, ale nie pamietam juz na jakich dawkach, bylo troche sennosci w ciagu dnia

i rano ciezko sie dobudzic

reszta to gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apteka sobie nie może ustalać własnego prawa sprzecznego z prawem farmaceutycznym. Sertralina nawet nie jest na wykazie P. Po prostu Cię zbyli. Chyba, że masz tak cudownego lekarza, który na recepcie zapisał Ci adnotację NZ("nie zamieniać")- wtedy nie dostaniesz zamiennika. Wszyscy tu na forum kupują tańsze zamienniki i jeszcze nikt nie miał z tym problemu.

 

-- 14 lip 2014, 18:12 --

 

Który to dzisiaj... bo straciłem rachubę. Ach, tak-

dzień 21 / dzień 7

sertralina 100mg

risperidon 2x 0,5mg

tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, ale ja nawet nie miałam recepty ze sobą. Poszłam zapytać do najbliższej apteki czy mają tańsze zamienniki.

Pani mi je wymieniła itd. Zapytałam czy da mi je na receptę zotralu, odpowiedziała że nie, że psychiatra musi mi dać na nie receptę.

W dodatku jak zapytałam o dawkę 100 to powiedziała, że nie ma tylko 50, bo 100 nikt u niej nie kupuje czy coś takiego i że może zamówić.

Poczułam się jak kosmitka :roll: , mając na uwadze że prawdopodobnie będę brała jeszcze większą, oczywiście jej o tym nie wspomniałam, bo nie wiadomo jakby zareagowała... .

Pochodzę po innych aptekach :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Moj lekarz jest obecnie na urlopie, dostalem od niego Valdoxan,ale to rzeczywiscie wedlug mnie placebo i nastroj sie pogorszyl poza tym jest strasznie drogi

Chcialbym isc do rodzinnego i poprosic o recepte na Setre , jaka jest dawka poczatkowa? 25 mg? Dodam,ze przerabialem juz Paro/Esci w Dawce 60/30 i mianseryna do 120mg

Jak wroci to sie do niego wybiore,ale nie chcialbym tracic 2-3 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, no bez jaj, nigdy nie miałem problemu aby wybrać sobie dowolny zamiennik w aptece, bez względu na to co było zapisane na recepcie. Ja bym po usłyszeniu takiego czegoś nie poszedł już nigdy w życiu do takiej apteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×