Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalam i po paru stronach stwierdzalam, ze nie wiem co czytalam.

 

Ja tak miałem kiedy nie brałem żadnych leków znowu, co człowiek to inaczej reaguje.

 

U mnie to samo antydepy napewno mi tego nie pogarszały jedynie kwas walproinowy i niektóre neuroleptyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zwiększeniu dawki do 150 mg miesza mi się w głowie strasznie. Nie wiem co z tego wyniknie ale skoro te piguły mają pomagać to mam nadzieję, że coś dobrego. Koncentracje mam dziurawą tzn raz jest kiepska raz wcale jej nie ma. Duża poprawa bo przed lekami nie miałem jej po prostu wcale :D Tęsknie za stanami kiedy koncentracje miałem wręcz na po******* poziomie, kiedy cały świat kręcił się wokół obiektu i kiedy człowiek czuł radość z samego wysiłku intelektualnego :105: Najgorzej to dać coś człowiekowi, pozwolić mu się tym cieszyć i w końcu mu to zabrać :( Oddam 1 depresje, ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zwiększeniu dawki do 150 mg miesza mi się w głowie strasznie. Nie wiem co z tego wyniknie ale skoro te piguły mają pomagać to mam nadzieję, że coś dobrego. Koncentracje mam dziurawą tzn raz jest kiepska raz wcale jej nie ma. Duża poprawa bo przed lekami nie miałem jej po prostu wcale :D Tęsknie za stanami kiedy koncentracje miałem wręcz na po******* poziomie, kiedy cały świat kręcił się wokół obiektu i kiedy człowiek czuł radość z samego wysiłku intelektualnego :105: Najgorzej to dać coś człowiekowi, pozwolić mu się tym cieszyć i w końcu mu to zabrać :( Oddam 1 depresje, ktoś chętny?

Siemka ile czasu bierzesz wenle??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalam i po paru stronach stwierdzalam, ze nie wiem co czytalam.

 

Ja tak miałem kiedy nie brałem żadnych leków znowu, co człowiek to inaczej reaguje.

 

U mnie to samo antydepy napewno mi tego nie pogarszały jedynie kwas walproinowy i niektóre neuroleptyki.

 

a no to moze lorazepamu sprawka a nie duloksetyny. Nie wiem. Ale wiem, ze niezle roztargniona chodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dawki rzedu 75mg wenli dzialaja wylacznie na serotonine?

 

Była tu niedawno "wymiana zdań" z której chyba nic nie wynikło.

Mi osobiście się wydaje, że noradrenaliny na 75 mg po prostu nie czuć co nie znaczy, że jej nie ma.

 

Radośnie wrzucam linki:

http://www.nature.com/npp/journal/v33/n13/images/npp200847f2.jpg

http://www.nature.com/npp/journal/v33/n13/full/npp200847a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum i od razu startuję z pytaniem. ;)

 

Biorę wenlafaksynę od prawie 2 miesięcy. 75 g na dobę. Nie odczuwam żadnych większych skutków ubocznych, przez pierwsze kilka dni trochę bolała mnie głowa. Już po 2 tygodniach zaobserwowałam poprawę nastroju. Jest jednak jedna rzecz, która mnie martwi. Odkąd biorę ten lek odczuwam wyraźny spadek energii, motywacji do czegokolwiek. Fizycznie jestem również tak jakby mocno osłabiona, najchętniej całe dnie bym spała/leżała. Przeczytałam ten wątek w dużej większości i z tego co widzę, na większość z was, na których ten lek podziałał, wenlafaksyna działała odwrotnie niż na mnie, tzn. dodawała powera, a nie zabierała go jeszcze bardziej. Czy jest szansa, że lek się jeszcze rozkręci?

Drugie pytanie mam takie, czy zamiast jednej tabletki 75 g, mogę brać dwie po 37,5 g? Lepiej dwie jednocześnie czy rozłożyć np. na rano i wieczorem?

 

I jeszcze tak na marginesie wenlafaksyna działa na mnie głównie przeciwlękowo, na czym tak naprawdę najmniej mi zależało, bo jakichś specjalnych lęków na co dzień nie doświadczam. :? Zawsze jednak bałam latać się samolotem, miałam jakieś dziwne katastroficzne wizje do ataków paniki włącznie. Ostatni lot na wenlafaksynie przeżyłam całkowicie bezstresowo. Nie bałam się ani przed, ani w trakcie. Aż sama nie mogłam uwierzyć, że da się tak przyjemnie, całkowicie na luzie latać. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśka***, jeżeli potrzebujesz powera powinnaś brać co najmniej 150mg. Wg niektórych dopiero od tej dawki wenlafaksyna wyraźnie działa na noradrenalinę, przez co powoduje zwiększenie motywacji i ogólną aktywizację.

Sam cztery dni temu zwiększyłem dawkę do 150mg. Na razie skutkiem ubocznym jest ogromne pocenie się, przy każdej prawie czynności, czego na 75mg nie było. Może faktycznie to skutek działania na nordadrenalinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśka***, jeżeli potrzebujesz powera powinnaś brać co najmniej 150mg. Wg niektórych dopiero od tej dawki wenlafaksyna wyraźnie działa na noradrenalinę, przez co powoduje zwiększenie motywacji i ogólną aktywizację.

Sam cztery dni temu zwiększyłem dawkę do 150mg. Na razie skutkiem ubocznym jest ogromne pocenie się, przy każdej prawie czynności, czego na 75mg nie było. Może faktycznie to skutek działania na nordadrenalinę?

 

A jak z wysiłkiem intelektualnym na wyższej dawce? Lepiej/gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlafaksynę od prawie 2 miesięcy. 75 g na dobę...Odkąd biorę ten lek odczuwam wyraźny spadek energii, motywacji do czegokolwiek. Fizycznie jestem również tak jakby mocno osłabiona, najchętniej całe dnie bym spała/leżała.

A moim zdaniem nie działa u ciebie tak jak powinien. Ja bym raczej wybrała zmianę leku a nie zwiększenie dawki.

 

-- 14 lip 2014, 11:28 --

 

Miśka***, A przed braniem też tak miałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz wenlo ale wracam do sertry. Dziś 4,5h godz. spania przez dzień. Nic mi się nie chce, nawet niechcieć mi się nie chce. Na rower nie chce mi się iść, nie wspominając już o tym żeby się za naukę zabrać. Massssssssssakra.

 

btw. Jest jakaś struktura w mózgu odpowiedzialna za planowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz wenlo ale wracam do sertry. Dziś 4,5h godz. spania przez dzień. Nic mi się nie chce, nawet niechcieć mi się nie chce. Na rower nie chce mi się iść, nie wspominając już o tym żeby się za naukę zabrać. Massssssssssakra.

 

btw. Jest jakaś struktura w mózgu odpowiedzialna za planowanie?

 

Ile już ciśniesz na wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz wenlo ale wracam do sertry. Dziś 4,5h godz. spania przez dzień. Nic mi się nie chce, nawet niechcieć mi się nie chce. Na rower nie chce mi się iść, nie wspominając już o tym żeby się za naukę zabrać. Massssssssssakra.

 

btw. Jest jakaś struktura w mózgu odpowiedzialna za planowanie?

 

Ile już ciśniesz na wenli?

 

 

z 5 tyg? dokładnie nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore wenle 2 miesiace, miesiac na 75mg, miesiac na 150mg i od dzisiaj zwiekszylem na 225mg,

w zasadzie nie wiem co napisac o tym leku, czy cos mi dal?? hmm byly dni dobre, ale wiecej zlych

nie wiem czemu ten lek mnie nie aktywizuje jak powinien, moze to kwestia dawki, jezeli ktos

nie ma leków i dobrze zareaguje na wenle to szybko wyjdzie na prosta, ja w tej chwili bez bezno

bym nie dal rady,duzym plusem jest to ze na wenli czuje sie bardziej naturalnie nie tak jak

na paroksetynie, przymulony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz wenlo ale wracam do sertry. Dziś 4,5h godz. spania przez dzień. Nic mi się nie chce, nawet niechcieć mi się nie chce. Na rower nie chce mi się iść, nie wspominając już o tym żeby się za naukę zabrać. Massssssssssakra.

 

btw. Jest jakaś struktura w mózgu odpowiedzialna za planowanie?

 

Ile już ciśniesz na wenli?

 

 

z 5 tyg? dokładnie nie wiem

 

 

To faktycznie jeśli chodzi o wenle już powinieneś czuć poprawę nie ma co się męczyć jak coś źle działa.Z moją fluo może być podobnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×