Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak reagujecie na słowo " weź się w garść?"


maestitia

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby powiedziała to osoba zdrowa w kontekście do mojej choroby nie przejęłabym się, bo nie miała z nią styczności i nie wie, że takie słowa nie pomogą. Sądzę też, że takie słowa wypowiedziane do osoby, która np. gra nałogowo oczywiście wywołają irytację, ale później mogą skłonić osobę do refleksji nad sobą. Słowa wypowiedziane przez psycholog to zgroza - trzeba wiać czym prędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie to. Jeśli ktoś chce podtrzymać mnie na duchu, to niech się bardziej "wysili", niż rzucanie gotowymi hasłami, które tak na prawdę wcale mi nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, większość ludzi, w kategoriach populacji nie ma zielonego pojęcia, czym są zaburzenia afektywne; depresja i lęki są wrzucane do jednego worka z ciężkimi zaburzeniami psychotycznymi, panuje strach i groza wobec takich ludzi i przez projekcję przenosi się na nas. Chociaż to jeszcze zależy od miejsca, w dużych miastach jest zupełnie inaczej; jak ja w Wawie przyznaję się komuś do problemów tego rodzaju, to nie ma problemu, spotykam się z takim normalnym raczej podejściem, niemal jak do choroby każdej innej. Ale to, co ja przeszłam w liceum, w mieście 30-to tysięcznym, gdzie lepiej nosa nie wychylać, to było skrzętnie horrorowe, nawet moi rodzice się mnie wstydzili.

 

Polecam wciskać wszystkim jako ulotkę: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, większość ludzi, w kategoriach populacji nie ma zielonego pojęcia, czym są zaburzenia afektywne; depresja i lęki są wrzucane do jednego worka z ciężkimi zaburzeniami psychotycznymi, panuje strach i groza wobec takich ludzi i przez projekcję przenosi się na nas. Chociaż to jeszcze zależy od miejsca, w dużych miastach jest zupełnie inaczej; jak ja w Wawie przyznaję się komuś do problemów tego rodzaju, to nie ma problemu, spotykam się z takim normalnym raczej podejściem, niemal jak do choroby każdej innej. Ale to, co ja przeszłam w liceum, w mieście 30-to tysięcznym, gdzie lepiej nosa nie wychylać, to było skrzętnie horrorowe, nawet moi rodzice się mnie wstydzili.

 

Polecam wciskać wszystkim jako ulotkę: :mrgreen:

 

Pozdrowienia z maleńkiej wsi, gdzie każdy wszystko wie nawet 5 wiosek dalej :roll: Pędzę do drukarni :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, serdecznie współczuję, to jest własnie najgorsze, kontekst leczenia to co najmniej 50% sukcesu, ja dopiero jak się wyprowadziłam na prawie swoje, to udało mi się uzyskać faktyczne skuteczne leczenie, ale trzymam kciuki, kobietko :lol:

 

Nie ma to jak leczyć się z m.in. fobii społecznej wśród ludzi, którzy obrabiają mi tyłek, tylko patrzą jak dokopać i przypięli mi łatkę wariatki :lol: Nie dziękuję, żeby nie zapeszać :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, jest to mrożące, może czas wypiąć na nich wszystkich tylnią część ciała? :mrgreen:

 

Przydałoby się, jednak to kłóci się z moją chęcią posiadania znajomych :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie takie gadanie działa tak, że mocno pogłębia mi sie depresja i absolutnie nie wiem co robić i czuje się jak szmata :-| Zdarzyło mi się nawet że psychiatra powiedziała do mnie "Trzeba sie wziąć za siebie, a nie tak siedzieć w domu" i to oczywiście zanim leki zaczęły działać. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nienawidze takich slow. Czuje sie wtedy kompletnie beznadziejnie, jak jakis debil, ktory nie potrafi wykonac najprostszego zadania. Najpierw, przez krotka chwile pojawia sie poczucie niesprawiedliwosci, niezrozumienia, zalu, ze ktos tak mnie ocenia, ale blyskawicznie to wszystko obraca sie przeciw mnie i zakatowuje sie ze nie umiem tego "ogarnac", tak jak radza inni. Jak dla mnie to jedna z gorszych "rad" jakie mozna uslyszec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, większość ludzi, w kategoriach populacji nie ma zielonego pojęcia, czym są zaburzenia afektywne; depresja i lęki są wrzucane do jednego worka z ciężkimi zaburzeniami psychotycznymi, panuje strach i groza wobec takich ludzi i przez projekcję przenosi się na nas. Chociaż to jeszcze zależy od miejsca, w dużych miastach jest zupełnie inaczej; jak ja w Wawie przyznaję się komuś do problemów tego rodzaju, to nie ma problemu, spotykam się z takim normalnym raczej podejściem, niemal jak do choroby każdej innej. Ale to, co ja przeszłam w liceum, w mieście 30-to tysięcznym, gdzie lepiej nosa nie wychylać, to było skrzętnie horrorowe, nawet moi rodzice się mnie wstydzili.

 

Polecam wciskać wszystkim jako ulotkę: :mrgreen:

 

Pozdrowienia z maleńkiej wsi, gdzie każdy wszystko wie nawet 5 wiosek dalej :roll: Pędzę do drukarni :pirate:

 

Ciekawe jak ja w pracy bym powiedział że leczyłem się u psychiatry, gdzie większość pracowników pochodzi z post pgrowskich wsi a ktoś mający problemy psych kojarzy im się z zupełnym szaleństwem i kaftanem bezpieczeństwa. A ci bardziej wierzący to uważają że w problemach psych ma udział szatan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ja w pracy bym powiedział że leczyłem się u psychiatry, gdzie większość pracowników pochodzi z post pgrowskich wsi a ktoś mający problemy psych kojarzy im się z zupełnym szaleństwem i kaftanem bezpieczeństwa. A ci bardziej wierzący to uważają że w problemach psych ma udział szatan.

Są takie przypadki, że np. psychiatra, a nawet psycholog odsyła pacjenta do egzorcysty. :mrgreen::shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×