Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Hallo! Witajcie, byłam dziś u lekarza i zlecił mi Mirtor oraz w razie dużego niepokoju Pinexet. Powiedzcie mi czy Mirtor, jeśli będę jeść tyle, co do tej pory, a przy tym będę się ruszać, nie spowoduje u mnie tycia> Czy jeśli się po tym leku tyje, to kiedyś się przestaje?

Czy stosuje się ten lek w fobii społecznej? Brałam wcześniej trittico, ale nie mogłam po nim zasnąć i dziś mi odstawiono...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estera, ale Ty nie bierzesz tego leku solo prawda? A ja znów dostałam to jako lek główny, tak samo było z trittico, inni ludzie pisali, że mają ten lek na spanie, jako uzupełnienie w terapii, a ja nic innego poza tym nie dostałam. Nie o to chodzi, że chcę pakować w siebie leki, tylko nie wiem, czy sam Mirtor jest w stanie pomóc mi wyciągnąć mnie z depresji i zaburzeń lękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki!

 

-- 02 lip 2014, 17:12 --

 

Hej, od dziś zaczynam brać Mirtor, mam wobec tego pytanie, o której godzinie najlepiej wziąć, tak przed samym położeniem się będzie dobrze?

Czy gdybym miała problem z zaśnięciem, mogę wspomóc się malutką dawką afobamu?Swoją drogą ciekawa jestem co to za cudo...

 

-- 03 lip 2014, 17:16 --

 

Cześć kochani, wczoraj wzięłam po raz pierwszy Mirtor i sen przyszedł szybko fajnie, noc minęła z może tylko jednym przebudzeniem, ale to co się dziś dzieje cały dzień to jakaś tragedia, nie pamiętam kiedy było tak źle, łzy same lecą, czuje się koszmarnie, nie wyszłam dziś z domu i raczej nie wyjdę, twarz cala mokra, boże jak mi źle...czy za parę dni będzie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak można zaradzić wzrostowi torerancji na mirtazapinę i mianserynę?

Te leki na poczatku działają dobrze ale z czasem muszę zwiększać dawkę, by utrzymał się efekt wyciszający. Po tygodniu powraca napięcie w nadbrzuszu, zmęczenie psychiczne, lęk uogólniony oraz depresja. Na mnie prawie nic nie działa - brałam już escitalopram, paroksetynę, wenlafleksynę, fluoksetynę, kwiatepinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biotę Mirtor czwarty już dzień i na sen nie mogę narzekać, ale samopoczucie jest tragiczne. Ja wiem, że to dopiero czwarty dzień, ale tak źle to jeszcze u mnie nie było. Nastrój bardzo, ale to bardzo obniżony, nic nie jest w stanie podnieść mnie na duchu. Z drugiej strony wiem, że jak lek zacznie działać to będę znowu jakaś taka odrealniona, nie wiem, czy też tak macie, ale ja, jak biorę jakiś antydepresant, to czuje, że im dłużej go biorę tym mniej jestem sobą i to jest straszne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mirtą tak nie powinno byc.Probowala brac chloroprotixen?

 

jeszcze nie ale dzięki za info, będę musiała porozmawiac z psychiatrą o tym leku.

 

Mirtazapina i mianseryna działają na mnie od razu ale na krótko, do tygodnia. Oczywiście dobrze się śpi, tyle dobrego, że juz nie budze się o 4 nad ranem ale nerwico-depresja powraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie prawie nic nie działa - brałam już escitalopram, paroksetynę, wenlafleksynę, fluoksetynę

 

Lun, to spróbuj któryś z tych leków połączyć z mirtazapiną/minaseryną, powinnaś poczuć różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede bral zamiast anafranilu. Do 15 mirtoru mam dojsc. Jak sie bierze rano czy wieczorem?

 

Wyłącznie wieczorem, bo mirtazapina do ok. godziny, półtorej wywołuje silny efekt nasenny. W dzień nie polecam. Ale 15 mg to w sumie mała dawka.

 

-- 07 lip 2014, 23:03 --

 

Cześć kochani, wczoraj wzięłam po raz pierwszy Mirtor i sen przyszedł szybko fajnie, noc minęła z może tylko jednym przebudzeniem, ale to co się dziś dzieje cały dzień to jakaś tragedia, nie pamiętam kiedy było tak źle, łzy same lecą, czuje się koszmarnie, nie wyszłam dziś z domu i raczej nie wyjdę, twarz cala mokra, boże jak mi źle...czy za parę dni będzie lepiej?

 

Trudno powiedzieć. Ja jestem lekofobiczna i panicznie boję się brać jakichkolwiek leków ze względu na skutki uboczne, ale po mirtazapinie nic mi nie było ( poza efektem nasennym właśnie ). Ale muszę przyznać, że na inne zaburzenia. w tym depresję w ogóle mi nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę mirtazapinę na sen i działa dobrze. Nie biorę codziennie, różnica w jakości snu bez leku jest niestety znacząca.

 

To co ile ja bierzesz?mirte powinno sie codziennie veac.Watpie aby ona cos pomogla jesli bierzesz ja doraznie

 

Co drugi dzień, czasami codziennie, jednak nigdy więcej niż dwa dni przerwy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że nie doceniałem tego leku kiedy pierwszy raz go brałem, ale to pewnie przez to że brałem go razem z tą zjeb*** wenlafaksyną, która niwelowała wszystkie korzyści tego leku. Od kilku dni przyjmuje samą mirtę w dawce 60 mg i muszę powiedzieć że czuję się lepiej. Oczywiście bez fajerwerków, ale jednak poprawa jest. Chyba wrócę także do metylofenidatu, z biegiem czasu stwierdzam że również dobrze na mnie wpływał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oszaleje .Odstawilam tritico i wczoraj mialam pierwsza noc na Mircie po godzinie poczulam zamulenie i sennosc niestety nie usnelam.Wzielam dwie hydroksyzyny i zasnelam na chwilke nad ranem a teraz czuje sie jakbym byla niezle nacpana.Jak dzis nie zasne to mam wziasc dodatkowo Nasen?czy dalej hydro?wszyscy pieknie spia po mircie tylko nie ja :why: kiedys usypiala mnie od pierwszej tabletki a teraz?mam dosc bezsennych nocy :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×