Skocz do zawartości
Nerwica.com

Siostra wybiera mi chłopaka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu mam pewien problem i proszę o waszą pomoc i spojrzenie na całość sytuacji z boku.

Od jakiegoś czasu mam chłopaka, teraz zamieszkaliśmy razem. Ze względu na brak czasu rzadko odwiedzam siostrę. Jednak gdy odwiedzę ją i jej rodzinę od razu zaczynają się pytania. "Czy jest inteligentny, antyklerykalny, lewicowy" Trzy podstawowe które padają niemalże zawsze. Rok temu gdy spotykałam jest z prawicowym, wierzącym chłopakiem (mimo że sama mam raczej poglądy lewicowe, jestem wierząca, ale nie odczuwam potrzeby chodzenia do kościoła co tydzień czy poszczenia w piątek) przez cały czas tego związku tłukła mi do głowy że on jest nienormalny, jak można nie szanować ludzi, to nie jest chłopak dla mnie, jest "kibolem" (jak ona to określała) i nie powinnam mieć z nim nic wspólnego. Nigdy go nie poznała, ale mimo to zawsze wytykała mi wszystko co było z nim związane. Nienawidziła go i okazywała to za każdy razem. W rezultacie po pewnym czasie ja sama zaczęłam zauważać pewne różnice między nami i zakończyłam znajomość, co bardzo ucieszyło moją siostrę.

Teraz aż boję się wizyty u niej. Ciągłych pytań o chłopaka. Jest on wierzący i jak najbardziej praktykujący, co zaczyna mi powoli przeszkadzać - sądze że chyba tylko ze względu na siostrę mam co do jego wiary pewne obiekcje.

Siostra ma na mnie ogromny wpływ i nigdy nie potrafiłam jej niczego odmówić. Mam po prostu wrażenie że za bardzo ingeruje w mój związek, pracę, życie.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać albo rodzinę albo chłopaka (głupi pomysł), albo postarać się pogodzić jedno z drugim. Na pewno postawienie się siostrze byłoby mądrym pomysłem, no ale jeśli jeśli:

Siostra ma na mnie ogromny wpływ
to może być problem.

Plus tak jak mówią wyżej,

układasz sobie życie z siostrą czy z kimś na kim Ci zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×