Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sam nie wiem co mi jest


lolz

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku roku szkolnego zaczęła się moja ''depresja'' nigdzie z tym nie byłem ani nie rozmawiałem nie mam na kogo liczyć . Zamknąłem się w sobie i nabrałem wstrętu do ludzi, jedynie miałem ''kolegów'' którzy cieszą się z tego że mi w życiu nie wychodzi bo oni mają lepiej i uważają mnie za ciotę . Bo w sumie tak jest nie umiem poradzić sobie sam ze sobą.Lecz zawsze spędzałem jakiś czas a są osobami dość inteligentnymi . Kiedyś byłem ambitny miałem jakieś plany marzenia a teraz wiem że są puste i nie będzie tak jak chciałem. Jestem uległy i zmęczony wszystkie słowa biorę sobie do siebie lecz tego nie ukazuje . Od kilku tygodni mi się poprawiło i funkcjonowałem jak pusty i prymitywny człowiek .Lecz stan zaczął się z powrotem pogarszać i teraz nie chcę nawet nigdzie wyjść .Miewam myśli samobójcze sam próbuje siebie odkryć i poznać lecz nie potrafię szukam ciągle motywacji .Po za tym mam problemy zdrowotne możliwe że związane z tym wszystkim ponieważ jest to ból brzucha który jest cały czas, lecz jest intensywniejszy w momentach stresowych które u mnie pojawiają się często bez przyczyny, ale z tym czekam na badania .Sam nie wiem czemu tutaj piszę ale chyba potrzebuję pomocy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj lolz!

 

Twoja wiadomość jest bardzo przygnębiająca, a objawy, jakie opisujesz (zamknięcie się w sobie, poczucie samotności, unikanie ludzi, poczucie bycia gorszym, niska samoocena, zmęczenie, brak marzeń i motywacji do działania, myśli samobójcze, bóle brzucha) mogą wskazywać np. na depresję. Ile masz lat? Wspominasz o "roku szkolnym", więc podejrzewam, że jesteś młodym człowiekiem - uczniem, studentem... Radziłabym porozmawiać z bliskimi o Twoich problemach. Możesz liczyć na wsparcie mamy, taty, rodzeństwa? Uważam, że powinieneś skonsultować się ze specjalistą, a jeżeli nie jesteś pełnoletni, to musisz udać się na wizytę razem z opiekunem. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lolz, Czy występują u Ciebie jeszcze jakieś objawy charakterystyczne dla depresji poza tymi o których wspomniałeś? Jeżeli podejrzewasz u siebie depresję lub nerwicę to nie ma na co czekać - udaj się do psychiatry. Odradzam psychologa w takiej sytuacji, ponieważ oni nie zajmują się zaburzeniami psychicznymi tylko emocjonalnymi; pomagają radzić sobie w ciężkich sytuacjach życiowych etc. Naprawdę nie ma sensu bagatelizować problemu, trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty. Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×