Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

wisnia80, 2, 3 tygodnie trzeba czekać na rozkręcenie. Może być równie dobrze 3 tygodnie,, poczekaj jeszcze trochę może się potem okazać, że nie będziesz już spał w ciągu dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że biorę wenlę już 2 tyg, ale 37,5.

Generalnie uważa się, że taka dawka nie jest dawką terapeutyczną. Z reguły stosuje się ją tylko "na rozpęd", przez kilka pierwszych dni, aby potem móc wprowadzić wyższe dawki.

 

Ale jestem ciekawa jak to u ciebie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Potrzebuję pomocy. Moja żona wzięła dzisiaj rano 1szą dawkę wenlafaksyny (profaxine) 75 mg. Od godziny ziewa i nie może przestać. Dosłownie ziew za ziewem, bez przerwy. Widzę, że strasznie ją to męczy. Zasugerowałem, żeby poszła spać ale to ziewanie jej tak przeszkadza, że nawet zasnąć nie może. Widać, że strasznie ją to męczy. Polećcie proszę jakiś lek / sposób / cokolwiek na takie ultraziewanie.

Pozdrawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luigi, przez pierwszy tydzien odypujcie z kapsulki polowe zawartosci. 75mg to mala dawka ale lepiej zaczac od jeszcze mniejszej. Ziewanie to nic takiego w porownaniu z innymi objawami ubocznymi takze chociaz to na pocieszenie. Jakby ziewanie sie utrzymywalo jednak dluzej niz pare dni to do lekarza. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę venlę już nieco ponad 2 miesiące. Zacząłem brać gdy byłem na skraju z powodu depresji i lęków. Tydzień 75 i potem już ciągle 150 szybko mi pomogło i był krótki okres niemal normalnego funkcjonowania co u mnie graniczy z cudem. Ale cudowne działanie venli zaczęło słabnąć stopniowo i od kilku dni wszystko wraca. To nie istotne dla leczenia ale nawet znów dosypiam za dnia i apetyt wrócił co mnie dołuje bo już jakiś czas ładnie ograniczyłem jedzenie bo lek w tym przy okazji pomógł. Znów jestem na skraju i za chwilę rzuce pracę bo już nie mogę. Byłem ponad tydzień na wizycie. Zwiększenie dawki odpada bo lekarka boi sie że wpadnę w manie i liczy że to chwilowa zniżka. Jednak nie bo objawy wciąż sie nasilają. Spróbuję ja przekonać do zwiększenia dawki bo na początku czułem wyraźne działanie jednak obawiam sie że nic z tego nie wyjdzie. Jestem niemal przekonany że wieksza dawka mogłaby mi pomóc. Fajnie macie że Wam można zwiększać dawki bez ryzyka maniakalnego. Jestem w czarnej du.pie. Moje ulubione zajęcie to w tej chwili leżenie pod kołdra skulonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80,

jest lekiem przeciwdepresyjnym, który należy do grupy leków zwanych inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny. Leki z tej grupy stosowane są w leczeniu depresji oraz innych chorób, takich jak zaburzenia lękowe. Uważa się, że u ludzi w stanie depresji i (lub) lęku występuje mniejsze stężenie serotoniny i noradrenaliny w mózgu. Mechanizm działania leków przeciwdepresyjnych nie jest do końca poznany, ale mogą one pomóc przez zwiększenie stężenia serotoniny i noradrenaliny w mózgu. Lek Venlafaxine Bluefish XL stosuje się w leczeniu depresji u osób dorosłych. Lek Venlafaxine Bluefish XL wskazany jest również w leczeniu następujących zaburzeń lękowych u osób dorosłych: uogólnionych zaburzeń lękowych, fobii społecznej (lęk lub unikanie sytuacji społecznych) oraz lęku napadowego (ataki paniki). Aby pacjent poczuł się lepiej, ważne jest, żeby leczenie depresji oraz zaburzeń lękowych przebiegało we właściwy sposób. W przypadku nie podjęcia leczenia stan pacjenta może się nie poprawić, ulec pogorszeniu i będzie znacznie trudniejszy do leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wenla w znacznie wyższych dawkach hamuje wychwyt zwrotny dopaminy. Taką informację można znaleźć w niektórych podręcznikach farmakologii. Do końca nie wiadomo jak to jest, ale prawdopodobnie transporter noradrenaliny(NET), częściowo w jakimś stopniu odpowiada także za transport dopaminy i blokada wychwytu zwr. NA w pewnych rejonie mózgu skutkuje też blokadą wychwytu zwrt. DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wenla działa na noradrenalinę już od 1mg tylko słabiutko. Wraz ze wzrostem dawki zmienia się po prostu ratio serotoniny do noradrenaliny na korzyść tej drugiej. Nie ma chyba guziczka w tym leku, który włącza noradrenalinę od dawki 150mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wenla działa na noradrenalinę już od 1mg tylko słabiutko. Wraz ze wzrostem dawki zmienia się po prostu ratio serotoniny do noradrenaliny na korzyść tej drugiej. Nie ma chyba guziczka w tym leku, który włącza noradrenalinę od dawki 150mg...

 

Macie potwierdzenie tego co piszę:Przy niskich dawkach (<150 mg / dzień), działa tylko na transmisji serotonergicznej. W umiarkowanych dawkach (> 150 mg / dzień), działa się na serotonergiczne i systemów noradrenergicznych, a przy wysokich dawkach (> 300 mg / dzień), ale również ma wpływ na neurotransmisję dopaminergiczną [3].

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin%E2%80%93norepinephrine_reuptake_inhibitors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna zaczyna działać na noraadrenalinę od dawek 150mg w górę,75mg nie ma takiego wpływu.

"This study demonstrates that the [11C]MHED signal is significantly reduced after the administration of venlafaxine 75 mg p.o. thus showing that noradrenaline reuptake blockade is observable at this dose."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11277612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna zaczyna działać na noraadrenalinę od dawek 150mg w górę,75mg nie ma takiego wpływu.

"This study demonstrates that the [11C]MHED signal is significantly reduced after the administration of venlafaxine 75 mg p.o. thus showing that noradrenaline reuptake blockade is observable at this dose."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11277612

 

jakieś brednie rozmawiałem z doktor docent kiedyś o tym i mówiła że w dawce 75mg nie ma możliwości żeby odczuć działanie na noraadrenaline,takie działanie zaczyna się od 150mg dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jem na razie 112,5 mg i czuje się dziwnie. Drugi wieczór z rzędu czuje się jak napruty. Kręci mi się w głowie. Ciśnienie mi skacze. Serce dziwnie pracuje. Nie było tego na 75 mg ani na 80 mg fluoksetyny. Wydaje mi się, że to może noradrenalina się odzywa. Tak swoją drogą jak ktoś chce działanie na nor dlaczego by nie miał jeść 150 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×