Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Czy branie samej kwetiapiny, w dawce 75mg, bez "wspomagania" antydepresantami może pogarszać nastrój lub wywołać epizod depresyjny w ChAD? Jakie są Wasze doświadczenia? Mam brać kwetiapinę wieczorem i sertralinę rano, ale sertraliny nie biorę bo boję się że mnie wykastruje. Póki co czuję się dobrze ale kwetiapinę biorę dopiero drugi dzień. Może dobre samopoczucie to też efekt odstawienia escitalopramu który bardziej mi szkodził niż pomagał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy branie samej kwetiapiny, w dawce 75mg, bez "wspomagania" antydepresantami może pogarszać nastrój lub wywołać epizod depresyjny w ChAD? Jakie są Wasze doświadczenia? Mam brać kwetiapinę wieczorem i sertralinę rano, ale sertraliny nie biorę bo boję się że mnie wykastruje. Póki co czuję się dobrze ale kwetiapinę biorę dopiero drugi dzień. Może dobre samopoczucie to też efekt odstawienia escitalopramu który bardziej mi szkodził niż pomagał.

 

Zdecydowanie tak kwetiapina w takiej dawce może pogłębić depresję,popychać w nią ale czy sama wywołać to nie wiem na pewno działa mocno depresjogennie.Dlatego jest stosowana z antydepresantami w depresji jako lek dodatkowy.Działa na depresję w Chad przy czym również stabilizuję nastrój.Dziwne że sertralina kastruję jeśli już to zdecydowanie mniej niż np.paroksetyna,citalopram bo to zabijacze libido i odczuć przy seksie.Mnie sertra nie kastrowała wręcz dłużej mogłem a przyjemność taka sama więc na + :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwiększoną dawkę do 200mg, jestem zdziwona, że prawie nie jestem senna po tym, ale muszę przyznać, że jest trochę "lepiej" - napęd się trochę zmniejszył, koncentracja się poprawiła, nie latam już jak głupia, i tylko czasem mam słowotok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak kwetiapina w takiej dawce może pogłębić depresję

Póki co (tydzień stosowania) czuję wręcz poprawę. Z tym że dawkę rozłożyłem sobie na dwie części - 50mg biorę o godz 23, a 25mg będąc w pracy, między 13 a 15. Bo po południu zacząłem odczuwać silny niepokój i ruchową nadpobudliwość (szczególnie "świerzbiły" mnie nogi),... Raz nawet naszedł mnie potężny, paniczny lęk - to wtedy właśnie zacząłem brać kwetiapinę także po południu. Oprócz tego też czasem "wspomagam się" mianseryną, również braną wieczorem, ale około godz. 20. W różnych dawkach, od 10 do 30mg, w zależności od samopoczucia - traktuję ją jak używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, tak jest ok, czuję, że jest lepiej, nie jestem jakoś uwalona kwetiapiną, jest optymalnie.. jeżeli chodzi o arypiprazol to chyba też jest dobrze - przedczoraj przez przypadek zamiast połówki wzięłam całą tabletkę i też było optymalnie, więc lekarz zdecydował się dodać troszkę ;) a za tydzień odstawiam Dupakinę :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę Kefrenex 300mg w dawkach 1/2-0-1/2 czyli 300mg dziennie... będąc w szpitalu brałam 400/dobę, czy to jest naprawdę dużo? spotkałam się z opinią, że kogoś 10mg zwala z nóg... to by wyjaśniało moją senność, brak energii i pustkę emocjonalną? Podczas pobytu w szpitalu mi to aż tak nie przeszkadzało, ale teraz próbuje jakoś funkcjonowac "na wolności" i dodatkowo staram się o kwalifikację na 7f do Babińskiego w Krk... wydaje mi się, że lekarz, który ze mną tam rozmawiał sam sie zdziwił... ja wiem, że w poważniejszych chorobach są dawki kilkaset mg tego leku dziennie, ja miałam "epizod ciężkiej depresji z obawami psychotycznymi" - tak wynika z wypisu, więc pewnie dlatego mi tak "dowalili" , ale boję się, że to jednak za dużo. rano s\ciężko mi się dobudzić, śpię przynajmniej godzinę w ciągu dnia po południu \, bo już mi się oczy same zamykają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kwetiapiny w dawkach od 25 do 100mg dominuje sedacja, działanie nasenne, w dawce 150mg działanie anksjolityczne, 200-300mg przeciwdepresyjne i normotymiczne, w dawkach 400-1200mg działanie przeciwpsychotyczne.

 

A skąd to się bierze wyjaśnia grafika- http://bipolarnews.org/wp-content/uploads/2010/07/Relationship-of-Receptor-Affinity-to-Dose-in-Seroquel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×