Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dopiero co dołączyłem do grona i tak jak Wy mam swoje problemy z zaburzeniami. Nie jest to temat na pisanie tego co mi jest bo sam nie wiem co to za zaburzenie dokładnie ale Pernazinum wziąłem wczoraj na wieczór jedną tabletkę i to co się działo ze mną po czasie gdy zaczęła działać to mogę stwierdzić że to były tortury gorsze niż w średniowieczu. Czytam tu że uspokaja że ogarnia człowieka z tych paskudnych myśli czy odczuć a mi się po niej zrobiło wręcz na odwrót. Dostałem ataku którego nie nie jestem w stanie nawet opisać bo takie odczucia są czymś nienaturalnym. Pobudzenie, lęk, szybki puls, już niekontaktowałem wtedy przez krótki czas gdy zaczęła działać tabletka. Gdy starałem się usnąć to dostawałem co chwilę ataków że naprawdę marzeniem było by po prostu zemdleć i obudzić się za kilka dni. Rano podobnie ale po południu nagle ten stan się zmienił w taki sposób że czuje w głowie ciągły ucisk na czole, powolność percepcji, stany lękowe i ogólne mniejsze odrealnienie. Nie było tego przed tym lekiem w takiej formie więc sam nie wiem czy choroba lękowa mi tak to sprawiła a czy sam lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Psychiatra mi to przepisał na stany DD i zaburzenia lękowe. mam pytanie. mam brać 25mg dziennie. a jestem osobą aktywną i w ten sam czas mam zacząc stosować diete + siłownia i basen. czy te leki będą mi jakoś kolidować z tym wysiłkiem. i czy moge je stosować łącznie z zeń szeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączyć możesz. Lek zwiększa prolaktynę, poczytaj sobie co to i rób co jakiś czas badania.

 

Mnie osobiście lek na DD nie pomógł, a też go na ten objaw dostałem. Może Tobie akurat siądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anel92, wieslawpas, w moim wypadku jest trochę inaczej z reakcją na leki, ponieważ biorę je w różnych kombinacjach i ilościach już od 15tu lat, receptory już nie działają jak w świeżym mózgu, a do tego swego czasu nadużywałem wszelkich substancji psychoaktywnych. Lekarz tłumaczy między innymi tym moje często nietypowe, żadne albo bardzo słabe reakcje na niektóre leki. Zwłaszcza neuroleptyki działają na mnie słabo i bardzo krotko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja juz nie pamietam jak to bylo, ze swoim stalym lekarzem nie widzialem sie od dawna. chodze do losowych lekarzy bo sie nie lecze a potrzebuje tylko tabletek nasennych. Stilnox i cloranksen na spanie biore. Jeden gosciu pisal na tym forum, ze bieze 400 g na spanie.

 

-- 23 cze 2014, 22:52 --

 

a Ty tez bieżesz pernazyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, dziwna sprawa, pisałem wcześniej że nic a nic na mnie nie działa perazyna, tymczasem wczoraj z desperacji wziąłem przed snem 100mg i spałem jak zabity. Rano zupełnie nie do życia (rano, mam na myśli od 12 do 15;). Dziwna sprawa, może dołączę sobie do zestawu 25-50mg na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maggda92, tak ale wziąłem już raz kiedyś 100mg nasennie, i żadnego spania nie było. Dlatego uznałem że ten lek jest do D i zapomniałem o nim. Nie wiem czemu ostatnio mnie tak sponiewierał. Wczoraj wziąłem na noc 50mg i znowu nie spałem, za to cały dzisiejszy dzień chodzę zamulony. Chyba dam sobie spokój z perazyną, na dzień i tak mi jej nie przepisano, sam sobie tak wymyśliłem skoro już ją miałem w szufladzie :) No może jeszcze parę dni spróbuję brać 25mg z rana i zobaczę jakie będą efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 25mg dziennie. moze mi po tym wystapic zwiekszenie prolaktyny? jak temu zapobiec? i co moze spowodować u faceta?

 

czy mogę jednoczesnie stosować aspargin na serducho?

 

mi to pomaga troche. nie budze sie z panicznym lękiem w nocy i z rana. lęk jest mniejszy :)

 

-- 05 lip 2014, 21:58 --

 

i czy mogę jednocześnie stosować zen szeń(spore dawki) ? gdzieś czytałem ze zwieksza on dzialanie wlasnie perazyny m.i. Ze trzeba wtedy zmniejszyć dawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×