Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Ale przykład arypiprazolu widać pociąga kolejne leki tego typu: http://en.wikipedia.org/wiki/Cariprazine

 

Ten lek jest w II fazie testów jako dodatek do leczenia lekiem przeciwdepresyjnym. To także częściowy agonista D2, D3 i częściowy agonista 5-HT1a (nawet silniejszy od arypiprazolu - aż 3 nm !).

 

Te leki mają pewną przewagę nad typowymi częściowymi agonistami 5-HT1a bo udowodniono, że antagonizm 5-HT2a w połączeniu z antagonizmem D2 (częściowy agonizm D2 chyba też tak działa) powodują aktywację receptorów 5-HT1a.

 

Z innych mechanizmów to widać GLYX-13 nie wypadł z gry i dostał ostatnio grant od FDA. W 2015 wejdzie do III fazy testów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego rozumowania bo nie jestem ekspertem w działaniu i pełnieniu roli w organiźmie wszystkich receptorów.Nigdy nie będzie większego przełomu bo gdyby wyprodukowali lek który będzie działał na wszystkie substancje i w miarę dobrze wyrównywał poziomy neuroprzekaźników jak:dopamina,noraadreanalina i serotonina.I miał mało skutków ubocznych.To tak naprawdę to będzie jedynie chemiczne ich pobudzenie i po przestaniu i osłabieniu działania leku znów będą różnicę w przekazywaniu sygnałów nerwowych z jednego neuronu do drugiego.Co będzie powodowało do nawrotu objawów choroby.Dopóki nie znajdzie się przyczyn rozregulowania i przekazywania substancji chemicznych w mózgu.Nawet potencjalne znalezienie jednej z przyczyn powstawania depresji w psychoterapii nie spowoduję równowagi chemicznej i niedoboru amin biogennych.Bo jak wiadomo przyczyny np.depresji są bardzo zróżnicowane i złożone i nie tyczą się jednego aspektu dlatego co chwilę powstają nowe hipotezy z różnych sfer:jak model psychologiczny,biologiczny,środowiskowy,sytuacje życiowe.Żeby wyrównać poziomy substancji i przekaźnictwa ich w synapsach potrzeba by było leku który będzie automatycznie wyrównywał ich niedobór do poziomu właściwego bo każdy mózg jest inny i każdy ma większe lub mniejsze rozregulowania poszczególnych substancji w neuroprzekaźnikach.Do tego potrzebne były by badania a nie można zbadać czegoś czego nie widać i tych obszarów mózgu w których jest masa małych komórek i nie ma możliwości ich zbadania i tutaj się koło zamyka.A nowe leki będą się różnić małymi zmianami i różnymi dostępami do tego by wyregulować te obszary które są ponoć jednymi z objawów choroby i nigdy się nie pozna co ktoś ma w głowie i jak u ludzi to naprawdę wygląda.Tak ja to widzę jednak pewnie naplotłem trochę bzdetów bo ciężko mi w depresji myśleć nowatorsko i w pełni poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczą temu osoby które mają pełną i długotrwałą remisję po lekach przeciwdepresyjnych (a uwierz jest trochę takich osób, forum to zazwyczaj te osoby które mają "problem").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczą temu osoby które mają pełną i długotrwałą remisję po lekach przeciwdepresyjnych (a uwierz jest trochę takich osób, forum to zazwyczaj te osoby które mają "problem").

Kumam bo jak miałem reemisje to ponad rok nie czytałem o chorobach o lekach nie wchodziłem na fora o tej tematyce.Te osoby musiały chyba poprzestawiać sobie w głowie wiele aspektów odmienić swoje życie znaleźć takie szczęście że nie wpadają w depresję i u niech serotonina utrzymują się nawet po zaprzestaniu brania pigułek na stałym poziomie.Chociaż wątpię żeby nie miały po farmakologii żadnych pozostałości jeśli chodzi o objawy choroby.Lecz dużo potrzeba czasu i wysiłku żeby z tego wyjść a tak mało żeby znów w to zapaść nawet bardzo szybko..Ja nawet nie wiem od czego zacząć zmieniać swoje życie bo jest tego tak dużo że chyba wszystko musiał bym pozmieniać i odwrócić życie do góry nogami :time: .Chyba czas na terapię.Oby i nas spotkało to szczęście długotrwałej reemisji z lekami a jeszcze lepiej później bez nich :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, źle się czułem, zbyt duża zmuła i osłabienie. Brałem go 5 tygodni i nie dam rady dłużej. Działania przeciwdepresyjnego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, próbowałeś mniejszych dawek abilify, czy od początku bierzesz 15mg ? Odczuwasz jakieś ciekawe działanie tego leku ? porównując np. do działania ssri branych solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, próbowałeś mniejszych dawek abilify, czy od początku bierzesz 15mg ? Odczuwasz jakieś ciekawe działanie tego leku ? porównując np. do działania ssri branych solo.

 

Brałem dawki 7,5mg oraz 3,75 mg-miałem na tych dawkach akatyzje a o dziwo na dawce 15 mg nie mam tych skutków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem ostatnio cyproheptadynę, tianeptynę wcześniej. Problem jest taki, że o ile stres i nadaktywność osi HPA jest prawdopodobnie główną przyczyną depresji, to nie da się tego tak łatwo wyleczyć obniżając aktywność osi. Mechanizm jest prawdopodobnie taki: nadaktywność osi HPA powoduje "uszczerbki" w transmisji serotoninergicznej i neuroplastyczności ale samo obniżenie aktywności osi zazwyczaj nie poprawi stanu chorego i trzeba odbudować przez leki transmisję serotoniny.

 

Zbychu 1977 ale czy jest jakieś pozytywne działanie augmentujące arypiprazolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko 84 gdy dołączyłem aripiprazol do fluwoksaminy odczułem i nadal odczuwam niejako-nasilone objawy deficytu serotoniny co moze sugerowac ze aripiprazol wzmacnia działanie SSRI.Ponadto da sie odczuc wyraźnie stymulacje dopaminergiczną na którą jestem szczególnie wyczulony w pozytywnym sensie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że odczuwasz nasilone objawy deficytu serotoniny? Tzn. jak rozumiem bierzesz to połączenie krótko i wg. Ciebie odczuwasz ten teoretyczny spadek transmisji serotoniny który jest na początku? Jak byś opisał pozytywne efekty w porównaniu do samego SSRI? Lepszy nastrój? Motywacja? Poprawa anhedonii? Jak z lękiem?

 

PS. Jednak zostanę na cypro dłużej, 5 tygodni to takie ni w pięć ni w dziewięć by ocenić działanie leku. Doszła do mnie jeszcze partia leku z Indii więc szkoda by się zmarnował :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore teraz w dawce 7,5 mg,na szczescie nie odczuwam juz akatyzji,dopamina wyraźnie wyczuwalna ,lepsza motoryka i co ciekawe poprawa wydolnosci fizycznej.Serotonina narazie obnizona ale to znak ze nasila on upregulacje autoreceptorów czyli w konsekwencji przyspieszy zadziałanie fluwoksaminy,tak przynajmniej ja to postrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×